arsa yatırımı

arsa yatırımı

Ülkenin lokomotifi gayrimenkul sektöründe ekonomik dalgalanma dönemlerinde hem küçülmek hem de büyümek isteyen sanayiciler arsa yatırımına yöneldi.

Arsa alacaklar dikkat!

Son dönemde mega projeler, fabrikalar, otoyollar sayesinde gelişim potansiyeli gösteren bölgelerde arsa alım-satım hareketleri oldukça arttı. Peki arsa yatırımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Arsa yatırımının 11 püf noktası!

Kazançlı bir yatırım için arsa almak yatırımcılar tarafından en çok kullanılan bir enstrümanıdır. Peki arsa alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte arsa yatırımının 11 püf noktası...

Arsa yatırımı mı, tarla yatırımı mı?

Özellikle sosyal medyada çok takip edilip çok sorulan Remax 7tepe ofisinde arazi yatırım uzmanı olarak çalışan Mert Başaran'la sektörü konuşmak için bir araya geldik.

Arsa simsarlarına karşı dikkat edin!

Tekirdağ Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, arsa simsarlarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Arsa satın alırken dikkat edilmesi gereken 18 madde!

Yatırım için veya emekliliğimde üzerine bir ev inşa ederim niyetiyle arsa alacaksanız dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. İşte yatırımcılara 18 ipucu...

Arsasını satan pişman olur!

Kredi notu iki kademe birden yükselerek A+’ya ulaşan Nef, bir şirkete verilen en yüksek kredi notuna sahip. Nef Yönetim Kurulu Başkanı Timur, arsasını satıp kaynak oluşturanların pişman olacağını söyledi...

Arsa en cazip yatırım aracı!

Yeşil Vadi Arsa Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan döviz-altın-borsa gibi yatırım enstrümanlarının zaman içinde cazibesini yitirdiğini söyledi. Orhan, en cazip yatırım aracının arsa olduğunu belirtti.

Arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Zeyna Gazetesi köşe yazarı olan Kadir özel bugünkü yazısında arsa yatırımında en çok nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. İşte o haber...

Yabancı yatırımcılar 19 ilde 1830 dekar tarım arazisi satın aldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 24 yabancı ülkeden 89 yabancı uyruklu kişinin 19 ilde 1830 dekar tarım arazisi edindiğini bildirdi.

Önder Uzel: Konut değil arsa satın alın!

Uzmanlara göre gayrimenkul yatırımı yaparken nüfus artışı yüksek olan illerde konut yerine arsa satın alınmak daha karlı bir yatırım. Çünkü büyük illerde arsa fiyatları, konut fiyatlarından daha çok değerleniyor.

Arsa yatırımı diğer yatırımlardan çok daha avantajlı!

Çalımlıoğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çalımlıoğlu arsa yatırımının avantajlarından bahsetti. Çalımlıoğlu, arsanın en kazançlı yatırım aracı olduğununu ve diğer yatırımlara göre daha karlı olduğunu dile getirdi.

Arsa fiyatları yatırımcısını mutlu etti!

Birikimlerini değerlendirmek isteyenler döviz, borsa ve altın fiyatlarının sürekli inip çıkmasıyla arsa alımına yöneldi. Son bir yılda yaklaşık yüzde yüz oranında kazandıran arsa fiyatları, yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere 7 tavsiye!

Gayrimenkul yatırımı, eskiden bu yana en güvenli ve kazançlı yatırımdır. Gün geçtikçe de önemi artmaya devam etmektedir. Özellikle dövizde yaşanan dalgalanmalar ve belirsizliklerden dolayı kişiler gayrimenkule daha fazla yönelmektedir.

Toprak almak artık karlı değil!

İnşaat sektörü temsilcileri 'topraktan girersem daha karlı çıkarım' algısının yerini bitime yakın projelere bıraktığını belirtti. MFZ Grup'un ortaklarından Muhanver Gözüm "İnsanlar yatırımlarını yıllar öncesinden bağlamak istemiyor" dedi

Bu haberi okumadan gayrimenkul yatırımı yapmayın!

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar için iki seçenek bulunuyor. Biri evi direk satın almak diğeri ise arsa satın alıp üzerine ev inşa ettirmek. Peki, hangi yatırım daha doğru tercih? İşte detaylar...

Arsa yatırımı yapacaklar dikkat! Fiyatlar ikiye katlandı!

Koronavirüs salgınında doğayla iç içe yaşamak isteyen vatandaşlar arsa yatırımlarına yöneldi. Bu durum arsa fiyatlarının ikiye katlanmasına neden oldu. Peki arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar...

Arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli? 

Uzun vadede kazandıran yatırım aracı olan arsa, en güvenli yatırım aracı olarak biliniyor. Peki arsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli? İşte arsa yatırımının püf noktaları...

Bu haberi okumadan arsa yatırımı yapmayın!

Arsa yatırımı uzun vadede kazandıran yatırım aracı olarak biliniyor. Bu süreyi kısaltmak isteyen vatandaşlar arsa yatırımında en avantajlı bölgeleri araştırıyor.

Aylık kira kazancı dikkat çekiyor! Yatırımın yeni adı!

İstanbul'da yatırım amaçlı alınan ev, arsa gibi gayrimenkullerin ardından bir yatırım aracı daha öne çıktı. Yıllar önce kura ile elde edilen pazar tezgahları babadan oğula devredilirken sahiplerinin arasında sanatçılar, iş adamları, müteahhitler de olduğu ortaya çıktı.

Arsa ve arazi yatırımı yapacaklar dikkat!

Pandemi döneminin etkisiyle gözler bir kez daha arsa ve arazi yatırımına çevrildi. İşte arsa ve arazi yatırımında dikkat edilmesi gerekenler...

Balıkesir Gönen'de arsa yatırımına talep artıyor!

Balıkesir Gönen'de en çok tercih edilen bölgelerden biri Kurtuluş Mahallesi'ne bağlı Aqua Termal oldu. Konuyla ilgili konuşan Mekan Emlak Gayrimenkul Genel Müdürü Tahir Köstek, "Gönen'in en büyük mahallerinden biri olan Kurtuluş Mahallesi de arsa yatırımlarıyla gün geçtikçe değerleniyor" dedi.

Moskova'dan dev inşaat yatırımı!

Yeni emlak yatırımları için artan arsa talebi üzerine Moskova’da, belediye eski sanayi tesisi arsa ve arazilerini daha aktif devreye sokmaya başladı. Şehrin farklı bölgelerinde bulunan eski Sovyet sanayi siteleri arazilerine 7 trilyon ruble (91,5 milyar dolar) yatırım yapılacak.

Dövizde kazanan sanayiciler arsa yatırımına yöneldi!

Ülkenin lokomotifi gayrimenkul sektöründe ekonomik dalgalanma dönemlerinde hem küçülmek hem de büyümek isteyen sanayiciler arsa yatırımına yöneldi.

Kayseri Erciyes'te yatırım yapmak için arsa alanlara uyarı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yatırım yapmak için Erciyes Kayak Merkezi'nden arsa alanlara bazı uyarılar yaptı.

Ahmet Şen: Arsa yatırımından uzak kalmayın!

Risk olasılığı düşük yatırım aracı olan arsa yatırımının öneminden bahseden Mera Gayrimenkul'ün Kurucusu Ahmet Şen, ''Neresi olursa olsun arsa yatırımdan uzak kalmayın'' dedi.

Tuğçe Tanay: Arazi yatırımı her zaman kazandırır!

Emlak fiyatlarının piyasa değerinin altından satıldığından bahseden gayrimenkul danışmanı Tuğçe Tanay, arsa, arazi yatırımının kaybettirdiğini söyledi.

Arsa ve arazi yatırımı her zaman değerli!

Emlak fiyatlarının çoğunun piyasa değerinin altında satıldığını belirten gayrimenkul danışmanı Tuğçe Tanay, yükselen dövize rağmen arsa, arazi yatırımının her zaman değerli olduğunu vurguladı.

arsa yatırımı Haberi

arsa yatırımı

Ülkenin lokomotifi gayrimenkul sektöründe ekonomik dalgalanma dönemlerinde hem küçülmek hem de büyümek isteyen sanayicilerde bir mobilizasyon söz konusu. Bu sebeple satılık ve kiralık arayışı da hareketlenmiş durumda.

ProjEkspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş İdikut, sanayi yatırımlarını değerlendirerek, en çok tercih edilen bölgelerin Hadımköy, Deliklikaya OSB, Selimpaşa OSB, Gebze OSB, Velimeşe ve Türkgücü OSB olduğunu dile getirdi.

Sanayi yatırımlarına olan talepteki artışın bir diğer sebebinin de kentsel dönüşüm olduğunu sözlerine ekleyen Akbaş İdikut, sanayi yatırımları hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Zaman içerisinde şehir merkezi haline gelen eski sanayi bölgelerinde yer alan işletmeler, gerek lojistik gerekse imalat nedeni ile çevreden alınan tepkilerden dolayı tesislerini yeni ve modern organize sanayi bölgelerine taşımak istiyor. Krizi fırsata çevirmek isteyen sanayicilerin en çok tercih ettikleri bölgeler Hadımköy, Deliklikaya OSB,...