Artvin\'in Hopa Belediyesi

Artvin\'in Hopa Belediyesi

Artvin'in Hopa Belediyesi'nin, aralarından camiler ve mezarlıkların da bulunduğu tüm taşınmaz mallarına, borçları nedeniyle haciz geldi

Artvin Kemalpaşa'da tünel üzerindeki arsada tarım yapılıyor!

Artvin’in Kemalpaşa içesinde uluslararası kara yolu güzergahında bulunan tünelin üzerinde bulunan tarla görenleri şaşırttı. 

ÇAYKUR 3’üncü mağazasını Artvin Kemalpaşa’da açıyor!

ÇAYKUR’un 81 ilde 81 mağaza hedefi kapsamında, Rize ve Giresun Tirebolu’an sonra 3’üncü mağazası Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde açmayı planlıyor.

Artvin Borçka'da Camili tünel projesinin akıbeti mecliste!

Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Camili tünel projesinin akıbeti meclis gündemine taşındı. CHP'li Bayraktutan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hopa'ya yeni stadyum yapılması önerisi mecliste!

Artvin'in Hopa ilçesine yeni bir stadyum yapılması önerisi meclis gündemine taşındı. CHP'li Bayraktutan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Bağlar'ın kentsel dönüşüm raporu bakanlığa sunuldu!

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, ilçe için hazırladığı kentsel dönüşüm raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunuldu. Projenin onaylamasıyla ilgili çalışmalara önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor.

Artvin'de 18 metrekarelik lüks ağaç ev yapıldı! 

Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşayan Osman Kaba 18 metrekarelik ağaç ev yaptı. Çam gövdesindeki ağaç evde, tuvalet, banyo, çift kişilik yatak bulunuyor. 

Artvin'deki bu eve asma köprü ile ulaşılıyor!

Artvin'in Arhavi ilçesinde inşaat mühendisi Osman Kaba, ıhlamur ağaçlarının gövdesine yerden 10 metre yükseklikte, 30 metrekarelik ev yaptı. Çelik halatla oluşturulan asma köprü ile girilen ev ilgi görüyor.

Artvin Arhavi'deki ağaç evlere talepler arttı!

Artvin'in Arhavi ilçesinde inşaat mühendisi Osman Kaba, ıhlamur ağaçlarının gövdesine yerden 10 metre yükseklikte, 30 metrekarelik ev inşa etti. Çelik halat üzerine kurulan asma köprü ile çıkılıp inilen ev dikkatleri üzerine çekiyor.

Artvin'de kamulaştırma mağduriyetleri TBMM'de!

Artvin'in Şavşat ilçesi Ciritdüzü köyünde gerçekleştirilen kamulaştırmaların yarattığı mağduriyet TBMM gündemine taşındı. CHP'li Byaraktutan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...  

Mardin Derik Belediyesi'nin yeni binası yeni yılda açılacak!

Mardin’in Derik Belediyesi tarafından yapımına başlanan yeni hizmet binası yeni yılda hizmete açılacak. Yaklaşık 6 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen binada sona yaklaşıldı.

Artvin Arhavi'de yüksek kat tepkisi!

Artvin'in Arhavi ilçesinde Danıştay tarafından iptal edilen yüksek katlı binalara izin veren 'İmar Planı' yeniden hazırlandı. 7 kata kadar bina yapımı izni tepkilere yol açtı.

Artvin'in Çağlayan Köyü'nün ulaşım sorunu mecliste!

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Şavşat'a bağlı Çağlayan Köyü'nün ulaşım sorununu meclis gündemine taşıdı...

Artvin Yusufeli'ndeki kamulaştırmalara ilişkin 4 soru mecliste!

Artvin'in Yusufeli ilçesindeki kamulaştırmalara ilişkin olarak CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan,soru önergesi hazırladı..

Artvin\'in Hopa Belediyesi

Artvin\'in Hopa Belediyesi Artvin\'in Hopa Belediyesi

Artvin'in Hopa Belediyesi'nin, aralarından camiler ve mezarlıkların da bulunduğu tüm taşınmaz mallarına, borçları nedeniyle haciz geldi

Alınan bilgiye göre, bir akaryakıt istasyonu ile otobüs terminali kira borcu nedeniyle, alacaklıların başlattığı hukuki süreç sonunda, Hopa Belediyesi'ne ait, aralarında mezarlık, camiler, çeşmeler, dükkan ve iş yerlerinin de bulunduğu tüm taşınmaz malları için haciz işlemi başlatıldı.

Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyenin borçları nedeniyle haciz işlemi başlatılmasında art niyet olduğunu iddia etti.

Akaryakıt istasyonuna olan 120 bin liralık borç nedeniyle, alacaklı ile daha önce anlaşma yaptıklarını, borcun 90 bin lirasını ödediklerini belirten Kasımoğlu, şöyle devam etti:

"Kalan borç 30 bin lira. Bu borç için icraya verip böyle bir girişim yaptılar. Terminalin kira borcu ise geçmiş dönemden gelen borçtur. Biz göreve geldikten sonra borcumuzu...