asansörlerin güvenliği

asansörlerin güvenliği

Elekrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mahir Ulutaş, 2015 yılında Türkiye'deki 500 bin asansörden sadece 203 bininin periyodik kontrolünün yapıldığını, yüzde 58'inin güvensiz olduğunu gösteren kırmızı etiket aldığını, bu yılının ilk 10 ayında bu rakamın yüzde 73.3'e yükseldiğini söyledi.

İnşaatta iş güvenliği kuralları 2015!

İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülükleri Kanun ve yönetmelikler ile belirleniyor. İşte inşaatta iş güvenliği kuralları..

İş güvenliği uzmanı olmayan firmaya ceza!

İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırmayan işletmelere geçmişe yönelik ceza kesilmemesini öngören af maddesi torba yasadan çıkarıldı..

İş güvenliği tasarısı yasalaştı!

İş yaşamıyla ilgili düzenlemeleri içeren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı..

Aktaş İş Güvenliği Hizmetleri Eğitim Danışmanlık ve Mühendislik Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Aktaş İş Güvenliği Hizmetleri Eğitim Danışmanlık ve Mühendislik Ticaret Limited Şirketi 10 bin TL sermaye bedeli ile 13 Mart 2015'te Kartal'da Reyhan Aktaş Müdürlüğü'nde kuruldu.

İş güvenliği şirketi nasıl seçilir?

2014 yılı sonunda yapılan resmi açıklamaya göre ülkemizde 680 bin işyerinin iş güvenliği hizmeti alma zorunluluğu bulunuyor. Bu şirketlerin 205 bini şu anda hizmet alırken geriye kalan 475 bin işyeri henüz bir çalışma yapmadı.

Bursa'da asansörlerin yüzde 82'si sorunlu!

Bursa'da Doğanbey TOKİ konutlarındaki asansörlerin tehlikeli olduğunun resmi raporlarla ortaya çıkmasını değerlendiren Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart, sorunun kent genelindeki binaların yüzde 82'sinde yaşandığını açıkladı.

Beykoz’daki asansörler TSE kontrolünden geçecek!

Beykoz Belediyesi, ilçedeki tüm asansörlerin bakım ve güvenliği için Türk Standartları Enstitü (TSE) ile işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokol 13 Şubat 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

İş sağlığı ve güvenliği anketi yapılıyor!

KONUTDER, İNDER, TMB, MÜSİAD ve İTO temsilcilerinin de iştiraki ile kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği Platformu çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda iş sağlığı ve güvenliği eğitim anketi yapılıyor.

İş güvenliği uzmanlarına iş durdurma yetkisi!

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda yapılan son değişiklik ile iş güvenliği uzmanlarına tehlikeli gördükleri durumlarda işi durdurma yetkisi getirildi. 2014’te toplam 1886 işçi hayatını yitirdi.

Muratpaşa’da İş Sağlığı ve Güvenliği masaya yatırıldı!

Muratpaşa Müteahhitler Derneği’nin üyelerine yönelik “Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, konunun yapı sektöründeki önemine dikkat çekti.

İş Sağlığı ve Güvenliği Tasarısı komisyonda kabul edildi!

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edildi.

İş güvenliği kuralına uymayan işçi 3'üncü uyarıda çıkarılacak!

Tasarının şubat ayında Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor. İşçinin iş güvenliği kurallarına uymaması durumunda işten çıkarılmasına ilişkin madde de değişiklik yapılarak, 3 kez uyarı kuralı getirildi.

Kayzem Kaydırmaz Zemin İnşaat İş Güvenliği Anonim Şirketi kuruldu!

Kayzem Kaydırmaz Zemin İnşaat İş Güvenliği Anonim Şirketi, Aziz Kurtay, Uğur Çam tarafından 100 bin TL'lik sermaye bedeli ile 19 Ocak'ta Kartal, Esentepe Mahallesi'nde kuruldu.

asansörlerin güvenliği Haberi

asansörlerin güvenliği

Elekrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mahir Ulutaş, 2015 yılında Türkiye'deki 500 bin asansörden sadece 203 bininin periyodik kontrolünün yapıldığını, yüzde 58'inin güvensiz olduğunu gösteren kırmızı etiket aldığını, bu yılının ilk 10 ayında bu rakamın yüzde 73.3'e yükseldiğini söyledi.


Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mahir Ulutaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de 2015 yılında kullanılan yaklaşık 500 bin asansörden yalnızca 203 bininin yıllık periyodik kontrolünün yapılabildiğini söyledi. Ulutaş, kontrol oranındaki düşüklüğünün yanı sıra asansörün 'güvensiz' olduğunu gösteren kırmızı etiket oranının da çok yüksek olduğunu söyledi. Ulutaş, "Kırmızı etiketli asansör oranı önceki yıllardaki düşüş eğiliminin tersine 2014'de yüzde 55'den 2015 yılında yüzde 58'e yükseldi. 2016 yılının ilk 10 ayındaki yüzde 73.3 olan kırmızı etiket alan asansörlerin ikinci kontrollerinde...