ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca

ASKON, 64. Hükümet'e iş dünyası adına önerilerde bulundu.KDV'de ciddi anlamda kargaşa ve farklı uygulamalar bulunduğunu iddia eden Koca, "İnşaat sektöründe stopaj ödemesi uygulamasının kaldırılması gerekmektedir dedi.

AVM kiralarında yüzde 50 indirim beklentisi! 

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, perakende ve hizmet sektörünün koronavirüs sebebiyle desteklenmesi gerektiğini söyledi. Aydın, "AVM kiracıları olmak üzere kira oranlarında Mayıs sonuna kadar yüzde 50 düşüş beklemekteyiz" dedi... 

MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan da Jet Fadıl mağduru!

Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı nedeniyle yargılanan Fadıl Akgündüz’ün mağdur ettiği kişiler arasında MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan olduğu ortaya çıktı.

Türkiye ve Rusya arasında inşaat alanındaki çalışmalar artırılmalı!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye ile Rusya arasında inşaat alanındaki işbirliğinin arttırılırsa ülkeler arasındaki ticaret hedefinin 100 milyar dolarlık ulaşabileceğini dile getirdi.

Gine'nin 100 bin konut talebi somutlaştırılacak!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON tarafından düzenlenen iftarda açıklamalar yaptı. Aydın, 'İlk etapta Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin TOKİ modeli ile ülkesinin ihtiyacı olan 100 bin konuttalebini somutlaştıracağız.' dedi.

MÜSİAD Genel Merkez binası açıldı!

MÜSİAD Genel Merkez Binası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılıymıyla gerçekleşti. MÜSİAD Genel Başkanı, "Güçlenen bir Türkiye’nin maruz kaldığı ekonomi-politik ortam, bizleri yıldırmaz. Aksine daha büyük hamleler ve ilerleme yolunda daha cesur adımlar atmak adına cesaretlendirir ve yüreklendirir" dedi.

TESK başkanı yine Bendevi Palandöken oldu!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) 20. Olağan Genel Kurulunda 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, üçüncü kez konfederasyon genel başkanı oldu. 

Kudüslü Müslümanlara çok acil 10 bin konut gerek!

İlk defa Kudüs'e giden ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, "Acil 10 bin konuta ihtiyaç var. Yeni evlenen Filistinli çocuklarımız adetleri gereği yeni eve geçme ihtiyacı duyuyor." dedi. 

KİRADER Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi öldürüldü!

Kiracılar Derneği (KİRADER) Genel Başkanı Ali Ulvi ve eşi Aysin Büyüknohutçu'nun ölümüne ilişkin soruşturma devam ediyor. Soruşturma ile ilgili şok bir gelişme yaşandı.

Tekin Saraçoğlu, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı oldu!

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Genel Merkezi 2016 yılı Olağan Genel Kurul toplantısını 28 Mayıs 2016 tarihinde yapıldı. Genel Başkanlığa Tekin SARAÇOĞLU yeniden seçildi.

Nazmi Durbakayım 3. kez İNDER Genel Başkanı olarak seçildi!

İNDER, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ı üçüncü kez İNDER Genel Başkanı olarak seçti. Durbakayım, yeni çalışma döneminde vergi ve harçların makul seviyeye çekilmesi için çaba harcayacaklarını söyledi.

TESK Başkanı TOKİ'ye işbirliği çağrısında bulundu!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOKİ kentsel dönüşüm bölgelerinde esnafa da yer verilmesi gerektiğine dikkati çekti.

ASTOP'tan Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan'a ödül!

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun (ASTOP) bu yılki Vefa Ödülleri’nden birini Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan aldı..

TDMMB Genel Başkanı Akif Özkaldı oldu!

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Akif Özkaldı Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanı seçildi. Özkaldı yaptığı konuşmada Türkiye'nin dünyada mimar ve mühendislikte öncü bir ülke olduğunu söyledi.

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 64. Hükümet'e iş dünyası adına önerilerde bulundu.


ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, hükümete öneriler 26 maddede sıralanırken, vergi sistemi, teşvikler, noter, oda aidatları, bürokratik engeller, hukukun üstünlüğü, iş kazaları gibi konulara dikkat çekildi.


Koca, Türkiye ekonomisinin odaklanma sorununun çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, 2009 yılında dizayn edilen teşvik sisteminin yeniden ele alınması, bölgesel entegrasyon faaliyetlerine hız verilmesi ve üniversite-kamu-özel sektör iş birliğinin artık sağlanmasını istedi.


Vergi iadelerinde yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğini belirten Koca, şunları kaydetti:

"Sözleşmelerden damga vergisinin kaldırılmasını talep ediyoruz, noter zulmüne bir son verilmelidir. Odalar gereksiz hale gelmiştir. Odalara üyeliğin zorunlu olmaktan çıkarılması, gönüllü hale dönüştürülmesi gerekir. Çek Kanunu'nda yaptırımların azaltılması piyasaları yeniden bozdu. Bu konu tekrar düzenlemelidir. Hala bürokratik engellerle uğraşmaya devam ediyoruz....