ASKON

ASKON

İlk defa Kudüs'e giden ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, "Acil 10 bin konuta ihtiyaç var. Yeni evlenen Filistinli çocuklarımız adetleri gereği yeni eve geçme ihtiyacı duyuyor." dedi. 

İnşaat sektöründe stopaj ödemesi kaldırılmalı!

ASKON, 64. Hükümet'e iş dünyası adına önerilerde bulundu.KDV'de ciddi anlamda kargaşa ve farklı uygulamalar bulunduğunu iddia eden Koca, "İnşaat sektöründe stopaj ödemesi uygulamasının kaldırılması gerekmektedir dedi.

Askon, inşaat sektörünü değerlendirdi!

TÜRKİYE'NİN 2014 'te 2,9 oranında büyüdüğünü hatırlatan Kadir Büyükkara, bu oranı etkileyen en önemli faktörün tarım olduğunu belirtti.

Hiper Gayrimenkul ödülünü Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı!

Kafkaslar, Afrika, Balkanlar ve Ortadoğu'da ekonomi alanında en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan ASKON'a verdiği destek ve dernek çatısı altındaki faaliyetlerinden dolayı Hiper Gayrimenkul, ödüllendirildi.

Askon ve Eminevim işbirliği yaptı!

Anadolu Aslanları iş Adamları Derneği Konya Şubesi ( ASKON ) ve EMİNEVİM iş birliği ile Tanıtım organizasyonu gerçekleştirdi. Program ASKON Üyelerinin ve İdari Personellerinin katılımıyla gerçekleşti.

ASKON şube sayısı 30'a ulaşacak!

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan ' ASKON'un 1998'de kurulduğunu belirterek, "Yıl sonuna kadar 30 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. dedi...

ASKON Milli iradeye saygı ormanı kuracak!

Anadolulu işadamları, Gezi olaylarına tepkilerini göstermek için "milli iradeye saygı" ormanı kuracak. 400 bini İstanbul'a, toplam 500 bin ağaç dikilecek. 14 Aralık'ta İstanbul'da başlayacak projenin açılışını Başbakan Erdoğan yapacak...

Mortgage krizinin ilacı TOKİ

Erdoğan, piyasaların hâlâ direndiğini söyledi ve 'Mortgage krizine TOKİ ve Kiptaş karşı koydu, BDDK bankaları iyi denetledi, kriz yaşamadık' dedi.

Borusan Müzik Evi Ocak'ta faaliyete geçiyor

Borusan Holding'in baştan aşağı yenilediği İstiklal Caddesi üzerindeki tarihi bina, ocak ayından itibaren Borusan Müzik Evi olarak faaliyete geçiyor

Mortgage krizine karşı TOKİ bizim sigortamız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yurtdışı piyasalardaki gelişmelere değinerek, "Türkiye'de niçin acaba ciddi manada kayıp, bir kriz olmadı? Biz, bu noktadaki tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. En önemli mortgage krizine karşı bizim sigortamız, TOKİ ve Kiptaş o

ASKON: Türk yatırımcısı Gürcistan fırsatını kaçırmasın!

Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) inşaat, gıda, tekstil gibi farklı sektör temsilcilerinden oluşan 52 işadamı ile Gürcistan'a çıkarma yaptı

İbrahim Beşir'den esnafın kiralarının ertelenmesi önerisi!

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Trabzon Şube Başkanı İbrahim Beşir, esnafın kiralarının ertelenmesini önerdi.

AVM kiralarında yüzde 50 indirim beklentisi! 

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, perakende ve hizmet sektörünün koronavirüs sebebiyle desteklenmesi gerektiğini söyledi. Aydın, "AVM kiracıları olmak üzere kira oranlarında Mayıs sonuna kadar yüzde 50 düşüş beklemekteyiz" dedi... 

Türkiye ve Rusya arasında inşaat alanındaki çalışmalar artırılmalı!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye ile Rusya arasında inşaat alanındaki işbirliğinin arttırılırsa ülkeler arasındaki ticaret hedefinin 100 milyar dolarlık ulaşabileceğini dile getirdi.

Gine'nin 100 bin konut talebi somutlaştırılacak!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON tarafından düzenlenen iftarda açıklamalar yaptı. Aydın, 'İlk etapta Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin TOKİ modeli ile ülkesinin ihtiyacı olan 100 bin konuttalebini somutlaştıracağız.' dedi.

Gine'den Türkiye'ye milyar dolarlık konut teklifi!

Türk iş adamları Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin “Gelin 100 bin konut yapın” teklifinde bulundu. Bu çağrıya kulak veren iş adamlarından biri olan ASKON Başkanı Orhan Aydın, haziran ayı sonunda 20 kişilik iş adamı ile Gine'ye giderek yatırım yapacak. 

Kudüslü Müslümanlara çok acil 10 bin konut gerek!

İlk defa Kudüs'e giden ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, "Acil 10 bin konuta ihtiyaç var. Yeni evlenen Filistinli çocuklarımız adetleri gereği yeni eve geçme ihtiyacı duyuyor." dedi. 

ASKON, Rusya ve Irak'ta Türk AVM'si açacak!

ASKON Türk markaları yurtdışına açacak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. ASKON, Rusya ve Irak’ta sadece Türk ürünlerinin satılacağı iki Türk AVM’si açacak.

Esse, Batu-Esse adıyla yeniden açılıyor!

Borçlarından dolayı kapanan ev ürünleri perakende zinciri Esse, tedarikçilerin iş birliği ve ASKON Başkanı Mustafa Koca’nın önderliğinde Batu Yatırım Holding çatısı altında Batu-Esse adıyla yeniden hayata geçiriliyor.

Samsun Gülsan, İstanbul’un Sultanahmet’i gibi olacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin düzenlediği programda genç iş adamları ile bir araya geldi. Yılmaz toplantıda, "Samsun Gülsan, İstanbul’un Sultanahmet’i gibi olacak." dedi

Askon Yatırım Gayrimenkul Mühendislik Yapı Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Askon Yatırım Gayrimenkul Mühendislik Yapı Sanayi Limited Şirketi, Tarkan Engin tarafından 300 bin TL sermaye ile 7 Eylül'de Esenyurt'ta kuruldu.

Avrupa ve Ortadoğu'dan Türkiye'ye 22 milyar dolarlık yatırım!

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Başkanı Mustafa Koca, Avrupalı bir şirketin Türkiye’de 9 milyar euroluk yatırım planladığını, Ortadoğulu bir fonun ise Türkiye için 12 milyar dolarlık bütçe ayırdığını bildirdi.

İflas erteleme başvuruları arttı!

İcra ve İflas Kanunu'nun kötüye kullanıldığını belirten Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkan Vekili Ali Umur, "Sistemin borçluları koruduğu gibi alacaklıların da haklarını koruması gerektiğini talep ediyoruz" dedi.

ASKON Heyeti'nden 3. Havalimanı projesine inceleme!

ASKON heyeti, 3. Havalimanı Proje sahasına teknik gezi düzenledi ve proje ile ilgili bilgiler aldı. İlgili yöneticiler tarafından 3. Havalimanı projesini gözler önüne seren sunum gerçekleştirildi.

ASKON

ASKON ASKON

İlk defa Kudüs'e geldiğini ifade eden Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Zeytindağı bölgesinde Anadolu Ajansı'ndan Esat Fırat'a açıklama yaptı. Cesur, "Kutsal bir mekan. Doğrusu çok etkilendik ama sıkıntılar altında." dedi.

Cesur, Yahudilerle Filistinliler arasındaki aylık gelir uçurumuna dikkat çekti. Cesur, "Aşırı bir dengesizlik söz konusu. Bir de imarda haksızlıklar var. Arsalar çok pahalı, Filistinli kardeşlerimiz bu arsaları almakta zorlanıyor. İmarda da eşitlik yok." dedi.

ASKON Başkanı Cesur, İsrail'e bağlı Kudüs belediyesinin Filistinlilerin kendi arazilerine konut inşa etmesine zorluk çıkardığını veya konut inşa alanını azalttığını söyledi.  

10 bin konuta ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Cesur, "Acil 10 bin konuta ihtiyaç var. Yeni evlenen Filistinli çocuklarımız adetleri gereği yeni eve geçme ihtiyacı duyuyor. Bunun için...