avcılar imar sorunu

avcılar imar sorunu

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki imar sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Ümit Beyaz, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı.

Avcılar'da imar sorunu yaşanmayacak!

AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı İbrahim Ulusoy, 'Söz Sizde' programlarına devam ediyor. Ulusoy, Avcılar'da imar sorunu yaşanmaması için çalışmalar yapacaklarını söyledi. 

Avcılar'daki 30 yıllık imar sorununu AİHM çözdü!

İstanbul- Ankara arasındaki bir çok mahkeme arasında yıllarca gidip gelen ‘arsa davası’ son olarak, Fransa’nın Strasbourg kentinde bulunan AİHM’in önüne geldi.

Kentsel dönüşümde Avcılar modeli!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (IBB), Marmara Depremi'nin vurduğu Avcılar'da yeni inşa edilecek binalar için en fazla 4 kata kadar izin vermesi nedeniyle kentsel dönüşüme başlanamadı.

Avcılar Tahtakale Mahallesi’nin imar planları hazırlanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Avcılar Tahtakale Mahallesi'nde yaşayanların imar sorununa değinerek çözüm için seçimden sonra çalışmaları başlatacaklarını müjdeledi. Topbaş, kimseyi mağdur etmeyeceklerini de sözlerine ekledi...

Avcılar Firuzköy 1/1000 ve 1/100.000 ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Avcılar İlçesi Firuzköy Mah. Eski 4434, 4435 sayılı Parseller, Eski 5955, 6339 sayılı Parsellerin Bir Kısmı İle Kadastral Yola İlişkin 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değiş., 1/5000 Ölçekli NİP Değiş. ve 1/1000 Ölçekli UİP Değişikliği askıya çıkarıldı.

Avcılar 1/5000 ölçekli imar planı askıya çıkarıldı!

İstanbul İli, Avcılar İlçesi, EÜAŞ Boru Hattı Platform ve Şamandıra Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıkarıldı...

Avcılar Firuzköy 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planı askıda!

İstanbul İli, Avcılar İlçesi Firuzköy Mahallesi Eski 4434, 4435 sayılı Parseller, Eski 5955, 6339 sayılı Parsellerin Bir Kısmı İle Kadastral Yola İlişkin 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği, 1/5000 Ölçekli NİP ve 1/1000 Ölçekli UİP askıya çıktı.

Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki imar sorunları mecliste!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki imar sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Ümit Beyaz, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı.

Ankara Çukurambar’daki 5 yıllık imar sorunu çözüldü!

Geçmişte yapılan eksik imar hatası sebebiyle vatandaşların mağdur olduğu Çankaya Karakusunlar ve Çukurambar bölgesindeki bazı parsellerdeki imar sorunu, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Encümeni tarafından çözüldü. 

Avcılar Yeşilkent Mahallesi imar planına kavuşuyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde 1/5000 ölçekli imar planını hayata geçiriyor.

Avcılar'da vatandaşlardan imar çağrısı!

Avcılar Denizköşkler Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, binalarının depreme dayanıklı hale gelebilmesi ve imar sorunun çözülmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Avcılar Firuzköy 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Avcılar İlçesi, Firuzköy Mahallesi 63 parsele ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıktı.

Avcılar Firuzköy 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Avcılar İlçesi, Firuzköy (Tahtakale) Mahallesi 649 Ada 1 Parsele İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıktı.

Avcılar’da imar plan notu değişikliğine İBB'den onay!

Silivri depreminden sonra hızla Avcılar Belediye Meclis toplantısında oy birliği ile kabul ediip İBB Meclisine gönderilen imar plan notu değişikliği dünkü meclis toplantısında onaylandı.

Avcılar depreme hazır mı? 1800 bina yıkılmayı bekliyor!

İstanbul’da deprem denince akla gelen ilk ilçelerden biri olan Avcılar'da imar değişikliği planı gündeme geldi. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, bölge halkını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Avcılar'da binalar yenilenemezse, ilerde telafisi mümkün olmayan can kayıpları yaşanacak! 

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, İBB Şubat ayı meclis toplantısında Avcılardaki binaların depreme karşı güçlendirilebilmesi için imar planı değişikliği talep etmişti, ancak konu gündeme gelmedi...

Avcılar 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıda!

İstanbul İli Avcılar İlçesi Yeşilkent Mahallesi 1 Pafta, 63 Parsel ve Bir Kısım Kadastral Boşluğa İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

avcılar imar sorunu Haberi

avcılar imar sorunu

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki imar sorunlarına ilişkin soru önergesi hazırladı. Ümit Beyaz, "Aşağıdaki sorularımın Anayasanın 98. TBMM İç tüzüğünün 96.maddesi gereğince Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim" diye konuştu. 

İYİ Partili Ümit Beyaz, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: 

"İstanbul'da 85 bin nüfuslu dev bir mahallenin, Anadolu'da birçok il ve ilçeden büyük Avcılar Tahtakale mahallesinin yaşadığı sorunlar gün geçtikçe büyümektedir. 

40 yıllık bir mahalle olmasına rağmen hala imar sorunu çözülmemiş tahtakale mahallesi öyle ilkel şartlarda yaşamaktadır ki, emlak vergilerini ödedikleri halde doğalgaz dahi bağlatamamaktadırlar.
 
2021 yılında hala odun kömür kullanan Tahtakale mahallesi sakinleri kendilerine verilen sözlerini tutulmasını beklemektedirler. Ayrıca oturdukları yapıların çoğu riskli olduğu için İstanbul'da bir deprem olması durumunda sonuçlar...