AVM sayısı

AVM sayısı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye genelindeki alışveriş merkezleri ve zincir marketlere ilişkin yazılı soru önergesi hazırladı..

AVM sayısı arttıkça mağazalaşma sayısı da artıyor!

Giriş kapısına yakın, otopark asansörünün çıkışında ya da köşede yer almak. Bütün bunlar AVM’deki mağazanın ziyaretçi sayısını etkiliyor. Hatta yürüyen merdivenlerin konumu bile ciroya yansıyor. Nasıl mı?..

AVM sayısı 475'e yükselecek!

397 AVM ile 110 milyar lira cironun yakalandığını dile getiren AYD Başkanı Hulusi Belgü, “Hedefimiz 2023’te 475 AVM, 200 milyar lira ciro” dedi.

AVM sayısı 2017 3. çeyrekte 415'e ulaştı!

Türkiye genelinde 2016 yıl sonu itibariyle 387 olan AVM sayısı 2017 üçüncü çeyrek itibariyle 415 olarak açıklandı. 

AVM sayısı yıl sonunda 390'a yükselecek!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, AVM sayısının yıl sonuna kadar 390'a yükseleceğini açıkladı. 

Füsun Kuran: Türkiye'de AVM sayısı artmalı!

Türkiye'de alışveriş merkezi sayısı 350'yi buldu. Tescilli Markalar Derneği Başkanı Füsun Kuran, Türkiye'deki tüketicilerin caddelerde alışveriş yapmaktansa alışveriş merkezlerini tercih ettiklerini ve o nedenle de AVM sayısının fazla olmadığını söyledi.

Bendevi Palandöken: AVM sayısı çığ gibi artıyor!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM sayısının çığ gibi arttığını belirterek, AVM'lerde yer almak isteyen esnafın masraflarının ağırlaştığını ve bununda cadde mağazacılığına hareket getirdiğini söyledi.

AVM sayısı 2018 itibarıyla 421'e ulaşacak!

Perakende yasasının etkisinin henüz hissedilmediğini belirten TESK Genel Başkanı Palandöken, "Yönetmelikler hazırlanarak, piyasanın kuralları bir an önce hayata geçirilmeli" dedi.

Türkiye'deki AVM sayısı yıl sonunda 411'e ulaşacak!

TÜRKİYE'nin alışveriş merkezi (AVM) haritası çıkarıldı. Mayıs itibarıyla Türkiye'de 349 AVM yer alırken, bunun yıl sonunda 411'e ulaşması bekleniyor. AVM'lerde İstanbul, Ankara ve İzmir başı çekiyor.

2017'de AVM sayısı 454'e yükselecek!

AVM'leri mercek altına alan değerleme kuruluşları EVA Gayrimenkul ve Akademetre, Türkiye'nin AVM haritasını çıkardı. AVM sayısının ise 2015 sonunda 411'e, 2016'da 444'e, 2017'de 454'e yükseleceği öngörülüyor.

AVM sayısı 355’e yükselecek!

Türkiye genelinde toplam aktif AVM sayısının 338 olduğunu söyleyen Hulusi Belgü, “ 2015 yılı için bu sayının yaklaşık 355’e yükseleceğini tahmin ediyoru z” diye konuştu

AVM sayısı 2015'te 355'e ulaşacak!

Türkiye genelinde toplam aktif AVM sayısının 338 olduğunu söyleyen Hulusi Belgü, "2015 yılı için bu sayının yaklaşık 355 'e yükseleceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

AVM sayısı 2015'te 355'e yükselecek!

Türkiye genelinde toplam aktif AVM sayısının 338 olduğunu söyleyen Hulusi Belgü, “2015 yılı için bu sayının yaklaşık 355’e yükseleceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu..

Hangi ilde kaç AVM var?

Türkiye son dönemde sayıları hızla artan ve tüketim alışkanlıklarını değiştiren alışveriş merkezlerini (AVM) tartışıyor. Buna rağmen yıl sonuna kadar AVM'lerin 1,7 milyar ziyaretçiye ulaşması bekleniyor.

Türkiye AVM'de Avrupa ile olan yarışında hız kesmeden yoluna devam ediyor!

Hulusi Belgü, “Daha kaç AVM’ye yer var?” başlıklı konuşmasında, Türkiye genelinde 337 alışveriş merkezi bulunduğunu, buna 2014-2015 yıllarını kapsayan dönem için planlanmış 95 projenin daha ekleneceğini söyledi.

Sinan Öncel: AVM'ler açılsa da 90 gün kira ödeyemeyiz!

Hazır giyim markalarını temsil eden Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel "AVM'ler açılsa bile içeri giren müşteri sayısı çok kısıtlı olacak. Maliyetlerimiz ciddi oranda yükseldi. Dolaysıyla kira ve ortak gideri ödeyebilmemiz mümkün değil" dedi.

AVM sayısı arttı, franchising sektörü büyüdü!

20 yıllık süreçte zincir işletme sayısı 3 bin 500'e ulaştı. Bu zincirlerin yurdun dört bir tarafına yayılan şube sayısı da 65 bini buldu. Peki yeni yıl franchising sektörünü nasıl etkileyecek? İşte merak edilen soruların cevapları...

Türkiye'deki AVM'lerin metrekare verimliliği ne kadar?

AVM'lerde gerçekleşen ciro, metrekare verimliliği, ziyaret sayısı gibi verilerin yer aldığı AYD AVM Perakende Ciro endeksi yayınlandı. Peki Türkiye'deki AVM'lerin metrekare verimliliği ne kadar?

Türkiye'deki AVM'lerin ne kadarı yabancıya ait?

AVM'lerde gerçekleşen ciro, metrekare verimliliği, ziyaret sayısı gibi verilerin yer aldığı AYD AVM Perakende Ciro endeksi yayınlandı. Peki Türkiye'deki AVM'lerin ne kadarı yabancıya ait?

Türkiye'de 2020 sonunda kaç AVM açılacak?

Türkiye genelindeki AVM sayısı Ocak 2020 itibariyle 436'ya ulaştı. Peki 2020 sonunda kaç AVM açılacak? İşte yanıtı...

Türkiye'de 2019'da kaç yeni AVM açıldı?

2020 yılı Ocak ayı itibari ile Türkiye genelindeki AVM sayısı 436'ya ulaştı. 2019'da kaç yeni AVM açıldı? İşte 2019'da açılan AVM sayısı...

2020'de AVM sayısı 445'e ulaşacak!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, "Sektörün 2020 yılı sonu itibarıyla 445 AVM’ye ulaşacağını öngörüyoruz. Sektörümüzün önümüzdeki dönemlerde hedefi perakende sektörü ile sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyümeye odaklanmak olacaktır" diye konuştu.

AVM’ler eğlence alanlarına yatırım yapıyor!

Yılın ilk çeyreğinde AVM ciroları yüzde 8,5 artış kaydetti. Aynı dönemde ziyaretçi sayısı yüzde 4,7 geriledi. AVM’ler müşterisini yeniden çekmek için eğlence alanlarına yatırım yapıyor.

Son 15 yılda AVM sayısı 5 katına çıktı!

Türkiye'de 2003 yılında toplan 67 AVM bulunurken, 2019 yılında bu sayı 5 katına çıktı. 

Türkiye'de AVM sayısı 432'ye ulaştı!

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, Türkiye’de AVM sayısının 432'ye ve bu AVM’lerin 13 milyon metrekarelik kiralanabilir alana ulaştığını ifade etti...

AVM'ler arttı, küçük esnafların sayısı azaldı!

Şehir merkezlerine kurulan AVM'ler küçük esnafı zor durumda bıraktı. Çok sayıda küçük esnaf dükkanlarını kapattı.

Türkiye'de AVM sayısı 469'a çıkacak!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, 2021'de Türkiye'de toplam 469 AVM'nin faliyet göstereceğini açıkladı.

Mango, Akmerkez AVM'de bin metrekarelik mağaza açtı!

Mango, Akmerkez Alışveriş Merkezi'ne (AVM) yeni bin metrekarelik mağazasını açtı. Bu açılış ile İstanbul’daki mağazalarının sayısı 37'ye ulaştı...

AVM sayısı

AVM sayısı AVM sayısı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülke genelindeki alışveriş merkezleri ve zincir marketlere ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularının Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

Gürer'in soruları

1- Eylül 2018 tarihi itibari ile ülkemizde AVM sayısı kaçtır?

2- Zincir market sayusu şubeleri ile birlikte ülke genelinde kaçtır?

3- Kaç çalışan bulunmaktadır? Çalışma saatleri nedir?

4- Kaçı kent merkezlerinde yer almaktadır?

5- AVM ve zincir market ortaklıkları ya da şahıslarından kaçı yabancı müteşebbistir?

6- AVM'lerin bulundukları kentte açılmasının esnaf ve işletmelere doğrudan olumsuz etkisi üzerine bir araştırma yapılmış...