Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik

Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik

Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik: "Yasa piyasada çok fazla hareketliliğe neden olmadığı. Zaten yıllardır bekleniyordu ve yasayla birlikte ancak tapu devirleri yapıldı"

Milli Emlak'tan İstanbul'da satılık 74 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından İstanbul ili, Arnavutköy, Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Küçükçekmece ve Şişli İlçelerinde bulunan Hazine’ye ait taşınmazlar 32 milyon 515 bin 724 TL'ye satılıyor. 

Avrupa Yakası'nda kiralanan adliye binaları TBMM gündeminde!

İstanbul ili Avrupa Yakası bölgesinde bulunan ve kiralanmış olan adliye hizmet binaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Avrupa Yakası'nda kiralanan adliye hizmet binaları mecliste!

İstanbul ili Avrupa yakası bölgesinde bulunan ve kiralanmış olan adliye hizmet binaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Milli Emlak'tan İstanbul'da satılık 85 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, İstanbul'un 9 ilinde bulunan toplam 85 adet konutu 130 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.

Pelin Karahan Avrupa Yakası'na taşınacak!

Uzun zamandır ailesiyle Bodrum’da olan Pelin Karahan, geçtiğimiz gün Etiler, Ulus, Bebek arası mekik dokurken görüntülendi. Karahan'ın gün boyu gayrimenkul danışmanıyla 10’a yakın ev gezdiği, Avrupa Yakası'na taşınmak istediği öğrenildi.

Milli Emlak'tan 10.6 milyon TL'ye satılık 17 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İstanbul ili, Bakırköy, Küçükçekmece, Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde bulunan 17 gayrimenkulü 10 milyon 600 bin TL'ye satıyor..

Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı değişikliği askıya çıktı!

İstanbul İli Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği askıya çıktı.

Milli Emlak'tan İstanbul'un 5 ilçesinde satılık 100 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Bakırköy, Beyoğlu, Beşiktaş, Bahçelievler ve Fatih ilçelerinde bulunan 100 adet gayrimenkulü satıyor. Gayrimenkullerin bedeli 78 milyon 705 bin 120 TL olarak belirlendi.

Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği askıda!

İstanbul İli Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği askıya çıktı.

Milli Emlak'tan 10.6 milyon TL'ye satılık 10 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, İstanbul'da bulunan 10 gayrimenkulü 10 milyon 600 bin TL'ye satışa çıkardı.

Milli Emlak'tan satılık ve kiralık 12 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Milli Avrupa Yakası Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından İstanbul'da 12 adet gayrimenkulün satış ve kiralama ihalesi 21 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak...

Milli Emlak'tan 6 milyon TL'ye satılık 7 gayrimenkul!

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İstanbul'da yer alan 7 gayrimenkulü satışa çıkardı.

Milli Emlak'tan 15.5 milyon TL'ye arsa karşılığı inşaat ihalesi!

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı 15.5 milyon TL'ye arsa karşılığı inşaat ihalesi gerçekleştirecek.

Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik

Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik

Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik, mütekabiliyet yasasının sektörde çok fazla hareketliliğe neden olmadığını sadece tapu devirlerinin yapıldığını kaydetti. Avrupa Yakası Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mehmet Keklik, 2012 yılında konut sektöründe yaşanan gelişmeleri ve 2013 yılına ilişkin beklentileri AA muhabirine değerlendirdi.

2012 yılında durağan bir piyasa olduğunu aktaran Keklik, 2013 yılı ocak ayında çıkan KDV yasasının 2013 yılına özellikle geçmişe dönük olarak biriken bu stokların erimesinden dolayı hareketli bir piyasanın yaşanmasına neden olabileceğini söyledi.

2012 yılında konut sektöründe KDV düzenlemesine ilişkin olarak, KDV düzenlemesinin konut almak isteyenleri konut almaya yönlendirdiğini ve konut fiyatlarındaki yükselişteki belirli etkenin bu durum olduğunu ifade eden Keklik, yeni konutlarda KDV oranının yüzde 18 ya da yüzde 8 olmasının artı bir maliyet getirdiğini söyledi.

Bundan dolayı...