27 / 06 / 2022

Avukat İbrahim Güllü

Avukat İbrahim Güllü

Site sakinlerinden alınan aidatlar kontrolden çıktı. İstanbul’da markalı konut projelerinde 100 metrekarelik dairelerin aidatı 362 lira olurken, bazı yerlerde bu tutarlar 2 bin 100 liraya kadar çıkıyor...

İdris Güllüce, Yıldırım Belediyesi'nin dönüşüm çalışmalarına tam destek verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Yıldırım Belediyesi ' nin kentsel dönüşüm yol haritasına tam destek verdi. İdris Güllüce, önümüzdeki aylarda çalışmaları yerinde göreceğini söyledi...

İdris Güllüce Galataport'un ÇED raporunu değerlendirdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce 'Galataport' projesi ile ilgili, "ÇED almış olmak hak demek değil. Biz sadece bu şartları yerine getirirseniz çevreye zarar vermiş olmazsınız demiş oluyoruz" dedi.

İdris Güllüce: Köysel dönüşüm yörenin mimarisini yansıtacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sitesinde yer alan habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce İstanbul Bağcılar'da kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkım töreninde yaptığı konuşmada köylerde de dönüşüm başlatacaklarını ifade etti...

İdris Güllüce bugün Başakşehir Belediye Başkanını ziyaret edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce'nin bugünkü programı belli oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce, bugün saat 11.30'da Başakşehir Belediye Başkanını ziyaret edecek.

İdris Güllüce: Deprem tecrübelerimizden faydalanın!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Sri Lanka Büyükelçisi Bharathi Wijeranta ile Romanya Büyükelçisi Radu Onofrei’yi makamında kabul etti.İdris Güllüce 'Deprem tecrübelerimizden faydalanın' dedi.

İdris Güllüce: Deprem riski olan ülkeler tecrübelerimizden faydalanmalı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Sri Lanka Büyükelçisi Bharathi Wijeranta’yı ve Romanya Büyükelçisi Radu Onofrei’yi makamında kabul etti. Güllüce, deprem riski olan ülkeler tecrübelerimizden faydalanmalı diye konuştu.

İdris Güllüce'nin 9 Ağustos programı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce'nin 9 Ağustos Cumartesi günü programı belli oldu. İdris Güllüce 9 Ağustos programı kapsamında Altınekin belediyesini ziyaret edecek.

Şanlıurfa Karaköprü Güllübağ'da 4.9 milyon TL'ye satılık üç adet arsa!

Şanlıurfa Karaköprü'ye bağlı Güllübağ Mahallesi'ndeki üç adet arsa toplam 4 milyon 973 bin 834 TL tahmini bedelle 21 Ağustos 2014 Perşembe günü Karaköprü Belediye Başkanlığı tarafından ihale edilecek...

İdris Güllüce bugün Kırşehir belediyesini ziyaret edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi web sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. İdris Güllüce bugün saat 18:00 de Kırşehir belediyesini ziyaret edecek.

İdris Güllüce: İskele yönetmeliğini hazırlıyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: İskelelerimizle ilgili çok dramatik şeyler yaşanıyor. Doğru, dürüst, çağdaş, teknolojik iskele nasıl yapılması gerekiyorsa öyle iskele yapılması konusunu içeren yönetmeliğimiz hemen hemen çıkmak üzere.

İdris Güllüce: Köysel dönüşüme başlayacağız!

Bağcılar'da kentsel dönüşüm kapsamında düzenlenen yıkım programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, köylerde de dönüşüm yapacaklarını belirterek, "ileri tarihte Köysel Dönüşüm'e başlayacağız" dedi.

İdris Güllüce'nin Nevşehir ziyaret programı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin 5 Ağustos 2014 Salı günü Nevşehir programına saat 10:00'da valilik ziyaretiyle başlayacak. Güllüce, daha sonra Nevşehir esnafını ziyaret edecek..

İdris Güllüce'den Bağcılar'da dönüşüm, iskele ve çevre açıklamaları!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "İskelelerimizle ilgili çok dramatik şeyler yaşanıyor. İskele yönetmeliğini hazırlıyoruz. Teknolojik iskele nasıl yapılması gerekiyorsa öyle iskele yapılması konusunu içeren yönetmeliğimiz hazırlanıyor" dedi.

Avukat İbrahim Güllü Haberi

Avukat İbrahim Güllü

Gayrimenkul aidatları, son dönemlerin en ateşli tartışma konularından biri haline geldi. Ocak ayının aidat belirleme dönemi olmasıyla birlikte birçok sitede itiraz sesleri yükseliyor. Öyle ki bazı sitelerde artış oranları yüzde 30’ları aşmış durumda. Bize telefon açıp bu konu hakkındaki şikayetlerini belirten kat malikinin en çok tepki gösterdiği konu ise aidatların ciddi bir rant aracı olarak görülmesi.

Artan kur ve buna bağlı olarak yükselen aidatların site yönetimlerinde de fırsata dönüştüğünü belirten birçok vatandaş, bu konuya da devletin el atması gerektiğini söylüyor. Alınan hizmetlerin üstüne yeni hiçbir hizmetin eklenmemesine karşın fiyatların enflasyonun çok üzerinde artmasının iyi niyetten uzak olduğuna vurgu yapan kat maliklerinin talebi, ise taban ve tavan fiyat uygulaması.

Apartman Site Yöneticileri ve Sakinler Genel Başkanı olan ve aynı zamanda...