aydınlatma yarışması türk ödülü

aydınlatma yarışması türk ödülü

" DIALux evo Featured Project " adıyla düzenlenen yarışma Mart ayı içerisinde Philips, Osram, General Electric gibi aydınlatma firmalarının üyesi olduğu DIALux yazılım ekibi tarafından gerçekleştirildi...

Türk Serbest Mimarlar Derneği 14. Mimarlık Ödülleri için başvurular başladı!

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) tarafından iki yılda bir yapılan Mimarlık Ödülleri yarışması için başvurular başladı. Yarışma için son başvuru tarihi 23 Ekim olarak belirlendi. 

Türk müteahhitlerin Libya'da yarım kalan projeleri devam edecek!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk müteahhitlerin Libya'da yarım kalan projelerinin devam etmesini sağlayacak mutabakat zaptının yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Bakırköy Meydanı Kentsel Tasarım Proje Yarışması sonuçlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, kamusal alanların erişilebilir ve güvenli yerler olması amacıyla Mart ayında gerçekleştirdiği “Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

Türk müteahhitler 2020'nin ilk yarısında 3,9 milyar dolarlık proje üstlendi!

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre; Türk müteahhitler 2020 yılının ilk yarısında yurt dışında 3,9 milyar ABD Doları tutarında toplam 85 proje üstlendi.

İBB Bakırköy Özgürlük Meydanı için tasarım yarışması açtı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı için 100 bin TL ödüllü kentsel tasarım yarışması açtı.

Ytong Mimari Fikir Yarışması’na katılım için son gün 2 Aralık!

Türk Ytong tarafından 20’ncisi gerçekleştirilen Mimari Fikir Yarışması başvuru sürecinde geri sayım başladı. Yarışma için son katılım tarihi 02 Aralık 2019 olarak belirlendi.

ALB Aydınlatma Mühendislik ve Taahhüt Ticaret Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

ALB Aydınlatma Mühendislik ve Taahhüt Ticaret Sanayi Limited Şirketi bugün Güngören'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Kaya tarafından kuruldu.

Bahar Aydınlatma İstanbul’da mağaza ve ofis açtı!

Ankara'da 33 yıldır faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük entegre dekoratif aydınlatma üreticisi Bahar Aydınlatma, ihracat pazarlarında daha aktif olmak için İstanbul'da mağaza ve design ofis açtı..

Galata Aydınlatma Enerji İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Galata Aydınlatma Enerji İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Başakşehir'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Saim Balın tarafından kuruldu.

Türk Ytong’tan genç mimarlara sanat dolu yarışma ödülü!

Türk Ytong'un düzenlediği “Şehirden Uzak” konulu Mimari Fikir Yarışması’nı kazanan genç mimarlar ödül olarak, 16. Uluslararası Venedik Bienali’ni ziyaret etti...

Türk girişimcilerinden akıllı şehirler projesi!

Akıllı şehirler projesi geleceğin en önemli teknoloji konseptlerinin başında geliyor. Türk girişimcilerin de harekete geçtiği akıllı şehirler projesi, Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında öne çıktı.

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması ödül töreni yapıldı!

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı. Yarışmanın kolokyumu ve ödül töreni, 22 Haziran 2018 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ytong Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı!

Hayata geçirdiği projelerle, yapılaşmanın niteliksel, mimari ve kültürel boyutlarına dikkat çeken Türk Ytong tarafından “Şehirden Uzak” başlığıyla düzenlenen 2017 Ytong Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı.

aydınlatma yarışması türk ödülü Haberi

aydınlatma yarışması türk ödülü


Almanya merkezli DIAL GmbH aydınlatma teknolojileri firmasının düzenlediği, "DIALux evo Featured Project" yarışmasında Türk tasarımcı Emre Yılmaz birinci oldu.


"DIALux evo Featured Project" adıyla düzenlenen yarışma Mart ayı içerisinde Philips, Osram, General Electric gibi aydınlatma firmalarının üyesi olduğu DIALux yazılım ekibi tarafından gerçekleştirildi.


Tüm dünyadan aydınlatma tasarımcılarının yoğun ilgi gösterdiği yarışmada; Elektrik-Elektronik Mühendisi ve Aydınlatma Tasarımcısı olan Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, finale kalan 15 proje arasında tek Türk yarışmacı oldu. 28 Şubat tarihine kadar alınan başvurular arasından seçilen 15 proje Mart ayı boyunca halk oylamasına sunulmuştu. Oylama sonucunda rakiplerini açık ara geride bırakan tasarımcı Emre Yılmaz, "Akaryakıt İstasyonu Aydınlatma Projesi" başlıklı çalışmasıyla birincilik ödülünün sahibi oldu.


Elektrik-Elektronik Mühendisi ve Aydınlatma Tasarımcısı Emre Yılmaz, "Bu ödül, ülkemizin LED aydınlatma alanında yerli üretimin yanında...