17 / 08 / 2022

Baba çocuğunu mirastan reddedebilir mi

Baba çocuğunu mirastan reddedebilir mi

Posta yazarı Tamer Heper '4 kız ve 2 erkekli bir ailede sağlararası tasarrufta ve miras paylaşımında saklı pay ve normal hakedişler minimum ve maksimum ne? Baba bir çocuğunu sağken isterse mirastan men edebilir mi? Çocuğun buna karşı savunma defi var mı?' sorusunu yanıtladı.

Özeli liselerin fiyatları 170 bin liraları buldu İşte özel liselerin 2022 fiyat listeleri

LGS sınavının sona ermesiyle birlikte öğrenciler ve veliler, okul araştırmasına geçti. Çocuğunu yabancı özel liselere göndermek isteyenler, Enflasyon ve kur baskısı nedeniyle zamlanan okul ücretlerini kredili hesap açarak 5-10 taksit olarak ödüyor. 

Öğrenci ve velilere ucuz kredi müjdesi! Başvuran velinin de öğrencinin de hesabına yatıyor!

Eğitim masrafları gittikçe artmaya devam ederken, çocuğunu okula gönderen aileler de maddi açıdan rahatlamak için kredilere başvuruyor. Ziraat Bankası ve Halkbank eğitim kredisi için düğmeye bastı. Eğitim kredisinde faizler yüzd 1.63'e kadar düştü...

Veli Ağbaba'dan inşaat malzemelerinin fiyatlarına ilişkin açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, inşaat sektöründe yaşanan krizle ilgili değerlendirmeler yaptı. Türkiye ekonomisinin inşaat sektörüne büyük ölçüde bağımlı olduğunu altını çizen Ağbaba, inşaat malzemelerinin fiyatlarına değindi "Bir yılda yüzde 100'ü aşan artışlar var” dedi.

Mirastan pay almaması için çocuğunu kısırlaştırdı!

ABD’li mucit Peter Cooper, vasiyetinde kızının çocuğu olmaması durumunda tüm mirasının eşine bırakılmasını istemişti. Mirasın kendine kalmasını isteyen anne Maryon kızının pay almaması için kızını kısırlaştırdı. 

Veli Ağbaba: Esnafa kira desteği yetersiz!

CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba, 1000 esnafın katılım sağladığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ağbaba anket sonuçlarına göre esnafın kira desteğinin yetersiz bulduğunu dile getirdi. 

Üvey annenin çocuğu mirastan pay alabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Annem vefat ettikten sonra babam başka bir kadın ile evlendi. Evlendiği kadının 3 çocuğu var. Üvey kardeşlerim, ileride babamın mirasından faydalanabilir mi?' sorusunu cevapladı.

Veli Ağbaba'dan kira yardımına eleştiri!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kırşehir İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada hükümet tarafından verilen kira yardımımın yetersiz olduğunu dile getirdi. 

Mirasta 'saklı pay' hakkı!

Türk Hukuku'na göre, bir baba çocuğunu vasiyetname ili mirastan mahrum bırakabiliyor. Ancak varislerin kanunen "saklı pay" miras hakkı bulunuyor.

Babasından miras kalanlar dikkat!

Posta yazarı Tamer Heper '4 kız ve 2 erkekli bir ailede sağlararası tasarrufta ve miras paylaşımında saklı pay ve normal hakedişler minimum ve maksimum ne? Baba bir çocuğunu sağken isterse mirastan men edebilir mi? Çocuğun buna karşı savunma defi var mı?' sorusunu yanıtladı.

Aziz Yıldırım’ın kızı Gülşah Gordi Acarkent’e taşındı!

Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın kızı Gülşah Gordi, 3 çocuğunu daha sakin bir semtte yaşamak için “kıta” değiştirme kararı aldı. 

Evlat edinilen çocuğun miras hakkı var mı?

Posta yazarı Tamer Heper 'Ablamla eniştem ağabeyimin çocuğunu evlat edindiler. Ancak bunu mahkeme kararı ile yapmadılar. Çocuğu doğduğunda kendileri doğurmuş gibi nüfuslarına geçirdiler. Şimdi ablam da eniştem de vefat etti. Geriye bir evleri kaldı. Bu ev şimdi kime miras kaldı?' sorusunu yanıtladı.

Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın miras davasında sular durulmuyor!

Fahrettin Aslan'a imzalattırılan ve 3 çocuğunun mirastan feragat ettiği sözleşmede, kardeşi Mehmet Aslan'ın usulsüzlük yaptığını ileri süren Sacit Aslan, savcılığa başvurdu. Aslan, kendisine ait olan payı, kardeşinin hile ile himayesine geçirdiğini belirtti...

Veli Ağbaba: Devlet kırtasiye esnafı ve kantincilerden kira almamalı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, koronavirüsü salgını nedeniyle yüz yüze eğitime 6 aydır ara verildiğini hatırlatarak kırtasiye esnafı, kantinciler ve okul servisi işletmecilerinin zor durumda olduğunu belirtti. 

Baba çocuğunu mirastan reddedebilir mi Haberi

Baba çocuğunu mirastan reddedebilir mi

Posta yazarı Tamer Heper '4 kız ve 2 erkekli bir ailede sağlararası tasarrufta ve miras paylaşımında saklı pay ve normal hakedişler minimum ve maksimum nedir? Babanın bu konuda hayattayken çocukları üzerindeki tasarrufu nedir? Bir çocuğunu sağken isterse mirastan men edebilir mi? Çocuğun buna karşı savunma defi var mıdır?' sorusunu yanıtladı.

4 kız ve 2 erkekli bir ailede sağlararası tasarrufta ve miras paylaşımında saklı pay ve normal hakedişler minimum ve maksimum nedir? Babanın bu konuda hayattayken çocukları üzerindeki tasarrufu nedir? Bir çocuğunu sağken isterse mirastan men edebilir mi? Çocuğun buna karşı savunma defi var mıdır? F.S.

*****

Okuyucum 6 çocuklu bir aileden söz ediyor. Bu şartlar altında miras paylaşımını vereceğim ama aklıma takılan bir husus olduğu için tereddüt ettim. Bu ailede 6 çocuk...