bağcılar kentsel dönüşüm projeleri

bağcılar kentsel dönüşüm projeleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Bağcılar’ın “yeni yaşam alanı” Şehr-i Bağcılar ve THY sitesinin temel atma töreni yapıldı.

Bağcılar Aseda Konutları kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı!

Bağcılar vizyon şehri olma yolunda ilerlerken, kentsel dönüşüm projesi de emin adımlarla ilerliyor. Bu kapsamda Demirkapı Mahallesi’nde 5 bloklu 168 daireli konutların yıkımı törenle gerçekleştirildi.

Bağcılar kentsel dönüşüm konutları sahiplerini buldu!

Bağcılar Belediyesi’nin emin adımlarla yürüttüğü Kentsel Dönüşüm kapsamında Güneşli Mahallesi 8. Sokak’ta Şehr-i İstanbul Projesi kapsamında inşa edilen 99 konutun tapusu sahiplerine verildi.

Bağcılar kentsel dönüşümle gelişiyor!

Türkiye nüfusunun yüzde 1’inin yaşadığı Bağcılar, ilçe statüsü kazandığı 1992 yılından bu yana mimari, sosyal ve kültürel anlamda önemli değişimler yaşadı.

Bağcılar'da 621 konut yıkıldı!

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 1.675 riskli yapı belirlendi. 621 konutun yıkımının gerçekleştirildiği süreçte, riskli yapılardaki hak sahiplerine devlet tarafından 2015 yılı rakamlarına göre 18 ayda aylık 735 lira yardımda bulunuldu.

Bağcılar'da 144 dairelik dönüşümün temeli atıldı!

BAĞCILAR'da kentsel dönüşüm devam ediyor. Kemalpaşa Mahallesi'ndeki 2 bin 500 metrekarelik alana inşa edilecek otoparklı ve asansörlü iki blok inşaatının temeli dualar eşliğinde atıldı.

Bağcılar'da kentsel dönüşüm devam ediyor!

Bağcılar’da kentsel dönüşüm ilçe sakinlerinin yüzde 100 desteğiyle devam ediyor. İlçe sakinlerinin depreme dayanıklı ve otoparklı inşaatlara kavuştuğu Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi’nde 144 daireli 2 bloğun temeli dualar eşliğinde atıldı.

Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi’ndeki 2 bin 500 metrekarelik alana inşa edilecek otoparklı ve asansörlü iki blok inşaatının temeli dualar eşliğinde atıldı. Söz konusu kentsel dönüşüm projesi, 144 daireden oluşacak.

Bağcılar'da 18 bina ve 184 bağımsız birim yıkıldı!

Bağcılarlıların destek verdiği Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yeni yaşam alanları kurmak için yıkımlar yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katıldığı törende Bağcılar'daki 18 bina ile 184 bağımsız birimin yıkımı gerçekleştirildi.

Bağcılar'da 1394 riskli yapı yıkıldı!

Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Projesi ilçe sakinlerinin yüzde 100 desteğiyle devam ediyor. İlçede toplam 1394 riskli yapı, konut ve işyerinin yıkımı gerçekleştirildi...

Bağcılar yenilenen konutlarıyla dikkat çekiyor!

TÜİK'in, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre ülkemizin yüzde 1 'inin yaşadığı Bağcılar, son yıllarda mimari, sosyal ve kültürel alanlarda kentsel dönüşüm yaşıyor.

Bağcılar'ın cefasını çeken sefasını da sürecek!

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kentsel dönüşümü başlatan ilk belediyeler arasında yer aldıklarını da hatırlatarak, projeyi ilçe sakinlerinin yüzde 100 desteği ile sürdürdüklerini de söyledi

Bağcılar'da 14 bina ile 52 bağımsız bölüm yıkıldı!

Yüzde yüz mutabakatla devam eden proje kapsamında Güneşli Mahallesi'ndeki 2 bin metrekare alana sahip 14 ayrı bina ile 52 bağımsız birimin yıkımı davul zurna eşliğinde yapıldı şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkür etti.

Bağcılar'da 14 bina ve 52 bağımsız birimin yıkımı gerçekleştirildi!

Bağcılar kentsel dönüşümle yeni yaşam alanlarına kavuşuyor. Yüzde yüz mutabakatla devam eden proje kapsamında Güneşli Mahallesi’ndeki 2 bin metrekare alana sahip 14 ayrı bina ile 52 bağımsız birimin yıkımı davul zurna eşliğinde yapıldı.

Bağcılar'da bina yıkımı davul zurna ile yapıldı!

Bağcılar'da devam eden kentsel dönüşüm projesi kapsamında Güneşli Mahallesindeki 2 bin metrekare alana sahip 14 ayrı bina ile 52 bağımsız birimin yıkımı davul zurna eşliğinde yapıldı.

Bağcılar'da kentsel dönüşüm sorunu: Sitenin hurdası satıldı!

Bağcılar’daki 284 daireli Asburçaklar Sitesi sakinlerinden kiminin elektriği kesik, kiminin ise doğalgazı. Sebebi “riskli” sitede başlanması planlanan kentsel dönüşüm. Hak sahiplerine “Evlerinizden çıkın” dayatmasında bulunuluyor, vatandaşlar salgın günlerinde nereye gideceklerini bilemiyor. 

Bağcılar Asburçaklar Sitesi'nde kentsel dönüşüm krizi!

Bağcılar'da bulunan 284 daireli Asburçaklar Sitesi'nde yaşayan vatandaşlar, kentsel dönüşüm nedeniyle kendilerine evlerinin boşaltılması yönünde baskı yapıldığını dile getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm vurgusu!

Bağcılar’da bir taksi durağını ziyaret edip sürücülerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Silivri’de oluşan 5.8 büyüklüğünde bulunan depremden duyduğu endişeyle ilgili kentsel dönüşüm vurgusu yaptı.

Kentsel dönüşüm ev fiyatını artırdı!

Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte Kağıthane, Başakşehir, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Sultangazi ve Bağcılar bölgeleri değerine değer kattı. En çok rağbet gören bu bölgelerde konut projelerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Bağcılar Aseda Konutları kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı!

Bağcılar vizyon şehri olma yolunda ilerlerken, kentsel dönüşüm projesi de emin adımlarla ilerliyor. Bu kapsamda Demirkapı Mahallesi’nde 5 bloklu 168 daireli konutların yıkımı törenle gerçekleştirildi.

Şah Kentsel Dönüşüm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Şah Kentsel Dönüşüm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Necip Coşar ve Yaşar Güler tarafından 1 milyon TL sermaye bedeli ile Bağcılar'da kuruldu.

Tufan Kentsel Dönüşüm ve Yapı Merkezi Limited Şirketi kuruldu!

Tufan Kentsel Dönüşüm ve Yapı Merkezi Limited Şirketi, Sevde Şen tarafından 100 bin TL sermaye ile 18 Ağustos'ta Bağcılar, Güneşli Mahallesi'nde kuruldu.

Bağcılar’ın çehresi kentsel dönüşüm ile değişiyor!

Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında depreme dayanıklı ve otoparklı yeni konutlar inşa ediliyor. Proje kapsamında ilçe ayrıca yeni park ve bahçelere de kavuşuyor. Bu kapsamda inşa edilen Kazım Karabekir Parkı da yakında hizmete sunulacak.

Bağcılar kentsel dönüşüm konutları sahiplerini buldu!

Bağcılar Belediyesi’nin emin adımlarla yürüttüğü Kentsel Dönüşüm kapsamında Güneşli Mahallesi 8. Sokak’ta Şehr-i İstanbul Projesi kapsamında inşa edilen 99 konutun tapusu sahiplerine verildi.

Bağcılar kentsel dönüşüm yıkım ve tapu teslim töreni yarın!

Bağcılar’da ‘yerinde dönüşüm’ düşüncesiyle hizmete sunulan ve ilçe sakinlerinin % 100 desteğiyle devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşaatı tamamlanan 99 konutun tapusu sahiplerine verilecek.

Bağcılar'da kentsel dönüşüm yıkımları sürüyor!

Türkiye nüfusunun yüzde 1'inin yaşadığı Bağcılar, ilçe statüsü kazandığı 1992 yılından bu yana önemli değişimler yaşadı. İlçe şu sıralar kentsel dönüşüm heyecanı yaşıyor. İşte yaşananlar...

Bağcılar kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Projesi’nin emin adımlarla devam ettiği ilçe güvenli ve her türlü sosyal imkânlara sahip yeşilin hâkim olduğu yeni yaşam alanlarına kavuşuyor.

Bağcılar kentsel dönüşümle yeni yaşam alanlarına kavuşuyor!

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin emin adımlarla devam ettiği Bağcılar, güvenli ve her türlü sosyal imkânlara sahip yeşilin hâkim olduğu yeni yaşam alanlarına kavuşuyor.

bağcılar kentsel dönüşüm projeleri Haberi

bağcılar kentsel dönüşüm projeleri


Bağcılar’da kentsel dönüşüm ilçe sakinlerinin de yüzde 100 katılımıyla hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda içinde toplam 1903 daire ve 31 işyerinin yer alacağı iki site için bir temel atma töreni düzenlendi. Demirkapı Mahallesi’ndeki Şehr-i Bağcılar’da gerçekleştirilen temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ve konut sahipleri katıldı.

“Bakanlık olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız”


Bakan Özhaseki temel atma töreninde yaptığı açıklamada, “Bağcılar adete küçük bir Türkiye. Ülkemizin her bir köşesinden değişik renkleri, motifleri, meşrepleri görmek mümkün. Allah dirliğinizi bozdurmasın. Değerli başkan 1 sene önce bu projeyi getirmişti. Allah razı olsun çok iyi bir yere getirmiş. Başkanımızın gayretiyle burada herkes yeni...