bağcılar kentsel dönüşüm

bağcılar kentsel dönüşüm

Bağcılar'da riskli alan ilan edilen bölgede yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı toplam 73 bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmaya başlandı...

Bağcılar'ın nüfusu kentsel dönüşümle arttı!

TÜİK, 2019 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nin sonuçlarını açıkladı. Bağcılar 745 bin 125 kişilik nüfusuyla İstanbul’un en büyük 3’üncü ilçesi oldu. Bağcılar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesinde başarılı olmasıyla nüfusun arttığı belirtildi.

Bağcılar'da riskli binaların yıkımına başlandı!

Bağcılar'da kolon ve kirişlerinde zarar gördüğü için mühürlenen binaların yer aldığı Demircan Sitesi'nde yıkım havadan görüntülendi.

Bağcılar'da kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Bağcılar'da riskli olan binalar için yıkım kararı verildi ancak 3 yıl geçmesine rağmen bir çivi bile çakmadı. 82 mağdur aile ise 38 aydır mağdur olduklarını iddia etti.

Bağcılar Fetih Camii’nin temeli atıldı!

Bağcılar Belediyesi tarafından entsel dönüşüm projesi kapsamında yıkımı gerçekleşen Fetih Camii’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Caminin altına 7 araçlık otopark yapılacağı açıklandı.

Bağcılar'da kentsel dönüşümle yıkılan Fetih Camii'nin temeli atıldı!

Konutlardan okullara ve ibadethanelere kadar bir çok alanda kentsel dönüşümün başarılı bir şekilde devam ettiği Bağcılar’da yenilenen son yer Fetih Camii oldu. 

Bağcılar'ın kentsel dönüşüme ihtiyacı var!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bağcılar'ın kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Bağcılar'da 10 ayda 1 milyon metrekarelik alan dönüşüme girdi!

Bağcılar’da 10 ayda kentsel dönüşüm kapsamında 5 bin 642 dairenin yer aldığı 156 inşaat alanına yapı ruhsatı verildi. İnşaat alanı yaklaşık olarak 1 milyon metrekarelik alanı kapsıyor.

Bağcılar'da 6 yılda 22 okul depreme karşı yenilendi!

Bağcılar'da kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıksız olduğu tespit edilen okulların yıkılıp yerine yenisinin inşa edildiği ve son 6 yılda toplam 22 okulun ilçeye kazandırıldığı bildirildi.

Bağcılar'da 160 daireli 4 blok yıkıldı!

Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi ilçe sakinlerinin desteğiyle devam ediyor. Dönüşüm Projesi’nin en hızlı şekilde devam ettiği Bağcılar’da toplam 160 daireli 4 bloklu Sistem Blokları’nın yıkımı yapıldı.

Bağcılar'ın nüfusu 42 yılda 78 kat arttı!

42 yılda Türkiye’nin nüfusu 2, İstanbul’un 4, Bağcılar’ın ise 78 kat arttı. İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Bağcılar’da, 200 bin kişi ilkokul mezunu bile değil...

2017 Bağcılar'da yatırım yılı olacak!

Bağcılar Belediyesi 2017 yılı Halk Meclisi Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda; projeler, yatırımlar ve kentsel dönüşüm konuşuldu.

Bağcılar’da camiler kentsel dönüşümle yenileniyor!

Bağcılar’da camiler kentsel dönüşüm kapsamında yenileniyor. Bir süre önce Demirkapı Mahallesi’nde yıkımı gerçekleştirilen Bedir Camii’nin temeli törenle atıldı.

Bağcılar'da 4 bin 600 bağımsız birim dönüştü!

Bağcılar Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Erteğin: "Bağcılar Belediyesi olarak hemşehrilerimizle işbirliği yaparak 4 bin 600 bağımsız birimi dönüştürdük. Otoparklı, yeşil alanı olan binalar inşa ediyoruz" dedi.

Bağcılar'da teknik personele yeşil bina teknolojisi eğitimi!

Kentsel Dönüşüm Projelerinin en iyi standartlarda uygulandığı ilçelerden Bağcılar’da, teknik personel ile müteahhitlere Uluslararası Standartta Yeşil Bina Teknolojisi Eğitimi verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm vurgusu!

Bağcılar’da bir taksi durağını ziyaret edip sürücülerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Silivri’de oluşan 5.8 büyüklüğünde bulunan depremden duyduğu endişeyle ilgili kentsel dönüşüm vurgusu yaptı.

Kentsel dönüşüm ev fiyatını artırdı!

Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte Kağıthane, Başakşehir, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Sultangazi ve Bağcılar bölgeleri değerine değer kattı. En çok rağbet gören bu bölgelerde konut projelerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Bağcılar Aseda Konutları kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı!

Bağcılar vizyon şehri olma yolunda ilerlerken, kentsel dönüşüm projesi de emin adımlarla ilerliyor. Bu kapsamda Demirkapı Mahallesi’nde 5 bloklu 168 daireli konutların yıkımı törenle gerçekleştirildi.

Şah Kentsel Dönüşüm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Şah Kentsel Dönüşüm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Necip Coşar ve Yaşar Güler tarafından 1 milyon TL sermaye bedeli ile Bağcılar'da kuruldu.

Tufan Kentsel Dönüşüm ve Yapı Merkezi Limited Şirketi kuruldu!

Tufan Kentsel Dönüşüm ve Yapı Merkezi Limited Şirketi, Sevde Şen tarafından 100 bin TL sermaye ile 18 Ağustos'ta Bağcılar, Güneşli Mahallesi'nde kuruldu.

Bağcılar’ın çehresi kentsel dönüşüm ile değişiyor!

Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında depreme dayanıklı ve otoparklı yeni konutlar inşa ediliyor. Proje kapsamında ilçe ayrıca yeni park ve bahçelere de kavuşuyor. Bu kapsamda inşa edilen Kazım Karabekir Parkı da yakında hizmete sunulacak.

Bağcılar kentsel dönüşüm konutları sahiplerini buldu!

Bağcılar Belediyesi’nin emin adımlarla yürüttüğü Kentsel Dönüşüm kapsamında Güneşli Mahallesi 8. Sokak’ta Şehr-i İstanbul Projesi kapsamında inşa edilen 99 konutun tapusu sahiplerine verildi.

Bağcılar kentsel dönüşüm yıkım ve tapu teslim töreni yarın!

Bağcılar’da ‘yerinde dönüşüm’ düşüncesiyle hizmete sunulan ve ilçe sakinlerinin % 100 desteğiyle devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşaatı tamamlanan 99 konutun tapusu sahiplerine verilecek.

Bağcılar'da kentsel dönüşüm yıkımları sürüyor!

Türkiye nüfusunun yüzde 1'inin yaşadığı Bağcılar, ilçe statüsü kazandığı 1992 yılından bu yana önemli değişimler yaşadı. İlçe şu sıralar kentsel dönüşüm heyecanı yaşıyor. İşte yaşananlar...

Bağcılar kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Projesi’nin emin adımlarla devam ettiği ilçe güvenli ve her türlü sosyal imkânlara sahip yeşilin hâkim olduğu yeni yaşam alanlarına kavuşuyor.

Bağcılar kentsel dönüşümle yeni yaşam alanlarına kavuşuyor!

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin emin adımlarla devam ettiği Bağcılar, güvenli ve her türlü sosyal imkânlara sahip yeşilin hâkim olduğu yeni yaşam alanlarına kavuşuyor.

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 621 konut yıkıldı!

Bağcılar, ilçe statüsü kazandığı 1992 yılından bu yana mimari, sosyal ve kültürel anlamda önemli değişimler yaşadı. Kentsel Dönüşüm Projesi’nin emin adımlarla devam ettiği ilçe güvenli ve her türlü sosyal imkânlara sahip.

Bağcılar Meydanı kentsel dönüşüm imar planı yeniden askıda!

İstanbul Bağcılar Meydanı Kentsel Dönüşüm projesine yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği bugün ikinci kez askıya çıkarıldı...

bağcılar kentsel dönüşüm

bağcılar kentsel dönüşüm bağcılar kentsel dönüşüm

Bağcılar'da riskli alan ilan edilen 10 bölge, kentsel dönüşümle yenileniyor.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ilçede geçen yıl 5,8 büyüklüğündeki depremde aldığı ağır hasar sebebiyle yıkımına başlanan 270 daire ve 40 dükkanlı Demircan Sitesi'nin de içinde olduğu Fatih Mahallesi'ndeki 21 bin 400 metrekarelik alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla riskli alan ilan edildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; kararda, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında riskli alan ilan edilen bölgede yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı toplam 73 bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak. 

İlçede, Nisan'da Yenimahalle'de riskli alan edilen 11 bin 400 metrekarelik alanla birlikte kentsel dönüşüm uygulanacak bölge sayısı 10 oldu. 

- Demircan Sitesi'nde yıkım sürüyor

Riskli alan ilan edilen Fatih Mahallesi'ndeki Demircan...