Bağcılar riskli bina

Bağcılar riskli bina

Bağcılar'da kolon ve kirişlerinde zarar gördüğü için mühürlenen binaların yer aldığı Demircan Sitesi'nde yıkım havadan görüntülendi.

Bağcılar'da çökme riski olan bina boşaltıldı!

Bağcılar'da 5 katlı bir bina çökme riski nedeniyle tahliye edildi. Konu ile ilgili olarak yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Bağcılar'daki riskli bina yıkıldı!

Bağcılar'da çökme riski bulunduğu için boşlatılan binanın yıkımına başlandı. Binanın yakınındaki 10 bina daha boşaltıldı.

Bağcılar’daki riskli 2 bina yıkıldı!

Bağcılar’da bir temel kazısı sırasında yan parselde bulunan 2 binanın duvarları çatladı. Çökme riski bulunan 2 bina yıkıldı.

Türkiye'de son 8 yılda 610 bin riskli bina yıkıldı!

Türkiye'de 2012'de başlatılan kentsel dönüşüm hamlesiyle, toplamda bugüne kadar 610 bin riskli bağımsız birimin yıkımı gerçekleştirildi...

Bahçelievler'deki 24 riskli bina yıkılıyor!

Bahçelievler'de riskli binalar belediye ekipleri tarafından yıkılıyor. Sabah saatlerinde Bahçelievler Belediyesi ekipleri, Mustafa Kemal Caddesi ve Siyavuşpaşa Caddesi'nde bulunan riskli binaların yıkımına başladı...

Riskli bina restine müteahhit desteği!

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, “Riskli binalarda oturanları engelleyeceğiz” açıklamalarına konut sektörü tam destek verdi. Müteahhitler, “Kentsel dönüşüme hız verilmeli” dedi...

Türkiye'de 631 bin deprem riskli binanın 515 bini yıkıldı!

Gazeteci Endin Ardıç, "Türkiye'de tam 631 bin "deprem riskli bina" saptanmış, Şaka değil. Bunların 515 bini de yıkılmış. Bu da şaka değil." diyor...

Antalya’da son bir yılda 9 bin 796 riskli bina yıkıldı!

Akdeniz bölgesinde yaşanan küçük ölçekli depremler akıllara riskli binaları getirdi. Antalya’da son bir yılda riskli ilan edilen 9 bin 796 binanın ‘Kentsel Dönüşüm Kapsamı’nda yıkımı gerçekleşti.

10 adımda riskli yapı süreci!

İstanbul’da 26 Eylül 2019'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında vatandaşlar harekete geçti. Deprem sonrasında 5 bin 253 riskli bina ihbar edildi. Peki riskli yapı süreci nasıl ilerliyor? İşte 10 adımda riskli yapı süreci...

İstanbul riskli yapılardan arındırılıyor!

İstanbul'da yaşanan 5,8’lik depremden sonra, riskli bina tespitleri ve kentsel dönüşüm çalışmaları gündeme oturdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen toplam 329 bin 173 riskli bağımsız biriminden 257 bin 905’inin yıkımı tamamlandı…

İstanbul'da 5 bin 253 riskli bina ihbar edildi!

İstanbul'da meydana gelen deprem sonrasında valiliğe, vatandaşlar ve resmi kurumlar tarafından 5 bin 253 riskli bina ihbar edildi.

Bakanlık riskli bina avında!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Silivri’de geçtiğimiz gün meydana gelen  5.8’lik deprem sonrasında riskli binalarda denetimleri artırdı...

Riskli bina yapanın siciline işlensin!

GYODER Başkanı Doç. Feyzullah Yetgin ve İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, riskli binalarla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Bağcılar'da bina sakinlerini korkutan çatlak!

İstanbul'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından Bağcılar'da 4 katlı bir binanın kolonunda, çatlaklar oluştu. Evlerinde korkarak kaldıklarını söyleyen bina sakinleri, ekiplerin binaya gelip inceleme yapmasını bekliyor.

Riskli bina nasıl anlaşılır?

İstanbul’da dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem, yürekleri ağza getirdi. Yekililerden ‘Çatlaklar oluşan, hasarlı binalara girmeyin’ uyarıları yapıldı. Peki binanız riskli mi?

Yozgat'ta kent siluetini bozan iki bina yıkılacak!

Yozgat Eski Belediye Hizmet Binası ve Eski Hükümet Konağı'nın yıkılması için çalışmalara başlandı. Şehir merkezinde çirkin görüntüye neden olan iki riskli bina yıkılacak.

Bağcılar riskli bina

Bağcılar riskli bina Bağcılar riskli bina

Bağcılar'da kolon ve kirişlerinde zarar bulunan 6 katlı bitişik iki bina 2019 yılının Ağustos'ta boşaltılarak mühürlenmişti.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Bağcılar Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapora göre, alınan beton örneklerinin "mukavemet değerlerinin olması gerekenin altında" olduğu ve risk taşıdığı belirlendi.

Demircan Sitesi'ne ait aynı sokakta bulunan diğer binaların da hasarlı olduğu ortaya çıktı.

Demircan Sitesi'ndeki daire sahipleri de belediye ile yapılan görüşmeler sonrası daireleri boşalttı.

Tahliye işlemlerinin ardından 270 daire ve 40 dükkanın bulunduğu Demircan Sitesi'nde yıkım çalışmalarına başladı.

"2 AY İÇİNDE YIKIMI YAPACAĞIZ"

Yıkım ekibinin başında yer alan Sergen Kaşıkçı yıkımın 2 ay boyunca devam edeceğini söyleyerek "270 daire ve 40 dükkan var. Bu yıkımın en uzun süresi 2 ay. 8 tane iş...