bağcılarda yıkım

bağcılarda yıkım

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Avrupa Yakası Bağcılar Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirdiği dönüşüm alanının yüzde 65’i yeşil alan olarak düzenlenecek.

Serdar İnan: OnaltıDokuz gökdelenleri yıkım kararı ile ikinci hata yapılacak!

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, İstanbul’un tarihi dokusunun korunamadığına dikkat çekti. İnan, OnaltıDokuz gökdelenlerine önce ruhsat verilerek hata yapıldı, şimdi yıkım kararı ile ikinci bir hata yapılacak dedi...

Atakule'de yıkım devam edecek! Kule ne olacak?

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Ankara'nın simge yapılarından olan Atakule ile ilgili gerekli izinlerin alındığını, yıkım çalışmalarına devam edileceğini Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla duyurdu.

Pendik genelindeki kaçak yapıların yıkım işi ihalesi 9 Ekim'de!

Pendik Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü; Pendik genelinde kaçak yapıların yıkım işini 9 Ekim 2014 tarihinde saat 11.00'de ihaleye çıkarıyor. Yıkım işi 350 günde tamamlanacak.

Kentsel dönüşümde yıkım kararına itiraz!

Kentsel dönüşümde, riskli olarak tespit edilen yapıların belirlenen süre içerisinde yıkılması gerekiyor. Kentsel dönüşümde yıkım kararına itiraz edilir mi? Kentsel dönüşümde yıkım kararına itiraz nasıl edilir?

Kentsel dönüşümde yıkım yardımı nedir?

Riskli alanda yer alan riskli olduğu tespit edilen yapılar için, Bakanlıkça Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı’ndan verilen krediler arasında yer alan kentsel dönüşümde yıkım yardımı nedir?

Kentsel dönüşümde yıkım kredisi nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alanda yer alan riskli olduğu tespit edilen yapılar için, Bakanlıkça Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı’ndan yıkım kredisi veriliyor. Peki, kentsel dönüşümde yıkım kredisi nasıl alınır?

Seyhan'daki 49 kaçak inşaatın yıkım ihalesi 3 Eylül'de!

Adana'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi, ruhsatsız olduğu saptanan 49 adet inşaatın yıkılması için ihale açtı. kaçak inşaatların yıkılması için 3 Eylül' de yıkım ihalesi gerçekleştirilecek...

Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi!

Kaçak yapılar idarenin kararı ile yıkılıyor. Yıkım kararı verilen kaçak yapılarda oturumun var olması halinde ne yapılır? Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi nasıl sağlanır?

16/9 sorunu yıkım yapılabilir mi? Yapılamaz mı?

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları ve açılan idari dava neticesinde silueti bozan kısımlar için yıkım kararı verildi ve bugün itibariyle de Danıştay idare mahkemesinin vermiş olduğu yıkım kararını onadı yani hukuki süreç tamamlanmış oldu...

Çatalca Belediyesi kaçak yapıların yıkım işini ihaleye çıkarıyor!

Kaçak yapıların yıkım işi Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkıyor. 90 günde tamamlanacak yıkım işinin ihalesi ise 9 Eylül tarihinde Çatalca 'da gerçekleştirilecek.

Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkım töreni 14 Ağustos'ta yapılacak!

Karlıktepe Mahallesi’nde 5 katlı 10 bloklu 100 bağımsız bölümün yerinde ve deprem dönüşüm kapsamındaki yıkım töreni 14 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak.

Burhanettin Kocamaz: Yargıdan yıkım kararı çıkarsa Denizparkı'ı başka bir yere taşıyacağız!

Burhanettin Kocamaz Denizpark için yargı sürecinden yıkım kararı çıkması halinde, Büyükşehir Belediyesi'nin tesisi ve donanımlarını başka bir yere taşıyacağını söyledi. Kocamaz, tesise 35 milyon lira harcama yapıldığını belirtti.

Isparta'da yıkım başladı!

Isparta'nın Gülistan mahallesinde Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında 'riskli yapı' ilan edilen 76 daire-8 blok binanın yıkımı gerçekleştiriliyor. Yıkım işini üstlenen şirketin sahibi Murat Karaboncuk oldu.

bağcılarda yıkım

bağcılarda yıkım bağcılarda yıkım

Bağcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında 18 bina ile 184 bağımsız birimin yıkımı başladı. Bağcılar Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirdiği dönüşüm alanının yüzde 65’i yeşil alan olarak düzenlenecek.

Bağcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında 18 bina ile 184 bağımsız birimin yıkımı başladı. Bağcılar Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirdiği projenin yıkım törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ile vatandaşlar katıldı.


Kadir Topbaş: “Canımızı emanet ettiğimiz evimize hassasiyet gösterelim”


Bağcılar Göztepe ve Hürriyet Mahallelerindeki yıkım töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da geçmişten gelen dengesiz büyümenin sıkıntılarını aşmak için ciddi çalışmalar yaptıklarını, ancak sorunların aşılması için daha yapacak çok iş...