bahçeli evler deprem

bahçeli evler deprem

Deprem Risk Analiz Çalışması kapsamında, İstanbul´daki 146 bin 987 binaya risk taraması gerçekleştirildi

Koronavirüs salgınında siteler güvenli, sokaklar tehlikeli mi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında en çok dikkat çeken konut tipleri site içindeki bahçeli evler oldu. Peki koronavirüs salgınında siteler güvenli, sokaklar tehlikeli mi?

Koronavirüs bahçeli ev satışlarını artırdı!

Koronavirüs salgını sürecinde yapılan “evde kal” çağırılarından sonra gayrimenkul sektöründeki tüketici dinamiklerinin değişmesine sebep oldu. Deprem beklentisi ve peşinden gelen pandemi süreci, konut alıcılarının öncelikli tercihlerini, bahçeli evlere yöneltti...

Koronavirüsle yazlıklar ve bahçeli evlere talep arttı!

Koronavirüs salgını, emlak tercihlerini de değiştiriyor. Evde kal çağrısıyla birlikte vatandaşların akıllarına yazlıklar ve bahçeli müstakil evler geliyor. Salgınla birlikte rahat ve izole yaşamak isteyen vatandaşlar, arsa arayışlarını artırdı. Uzmanlar müstakil evlere talebin artacağını belirtiyor.

'Evde kal' furyasında müstakil evler kafa karıştırdı!

Koronavirüsle başlayan 'evde kal' furyasında müstakil evler kafa karışıklığı yaratıyor. Ev deyince aklına apartman dairesi gelen herkes, yüksek gelirlilerin müstakil, bahçeli evlerini görünce 'Evde kal' uyarısında bulunuyor...

İran'daki deprem Van'da hissedildi! Kerpiç evler yıkıldı!

İran'ın Hoy kentinde yaşanan 5,9 büyüklüğündeki deprem Van'da da hissedildi. Van'ın Başkale ilçesi Gelenler mahallesindeki kerpiçten evlerin bazıları depremde yıkıldı...

Devlet Bahçeli'den deprem vergisi açıklaması!

Milliyetçi Halk Partisi Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında, deprem vergilerinin akıbetinin sorgulanması hakkında açıklamalarda bulundu...

Fikirtepe'de dönüşüm için boşaltılan evler 400 liraya kiralanıyor!

Ülke gündemi deprem olsa da her an yıkılacak evlerde yaşam maalesef devam ediyor.  İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm için boşaltılan konutları yabancılar 400-500 liraya kiralıyor. Harabe evler kiraların düşük olması sebebiyle tercih ediliyor. 

Deprem yönetmeliğine uygun ve metrekaresi küçük evlere ilgi arttı!

RE/MAX, gayrimenkul eğilimlerini inceledi. Evler alınırken veya kiralanırken öncelik deprem yönetmeliğine uygun olmasına bakılıyor ve artık daha küçük metrekareli evlere yönelim artıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güvenli Bölge'de Suriyelilere bahçeli evler yapalım!

Ankara'da il başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenli Bölge'de Suriyeliler için bahçeli ev yapılmasını önerdi.

Devlet Bahçeli'den Kentsel Dönüşüm Eylem Planı açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamda, "Önümüzdeki eylül ayı içinde açıklanması beklenen Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'nın deprem riskine karşı müessir bir hazırlık olması başlıca ümit ve beklentimdir." dedi.

Dekar Asmalı Hayat projesi ne zaman teslim?

Dekar Asmalı Hayat projesi ne zaman teslim? 150 milyon lira yatırımla yükselen Dekar Asmalı Hayat Beylikdüzü'nde bahçeli evler 750 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor...

Dekar Asmalı Hayat'ta ön satışlar başladı!

Bahçeli evler konusunda sektörün önde gelen firmalarından olan Dekar Yapı'nın yeni projesi Dekar Asmalı Hayat ile Beylikdüzü'nde de bahçeli konsepti hayata geçiriyor.

Dekar Asmalı Hayat konutlarında ön satışlar başladı!

Bahçeli evler konusunda sektörün önde gelen firmalarından olan Dekar Yapı’nın yeni projesi Dekar Asmalı Hayat ile Beylikdüzü’nde de bahçeli konsepti hayata geçiriyor.

bahçeli evler deprem

bahçeli evler deprem bahçeli evler deprem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin (İBB), Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile ortaklaşa yürüttüğü Deprem Risk Analiz Çalışması kapsamında, İstanbul´daki 146 bin 987 binaya risk taraması gerçekleştirildi. Sonuç ise ürkütücü. Taramadan geçirilen 6 ilçedeki binaların yaklaşık yüzde 30´u riskli. Bahçelievler´deki risk oranı ise yüzde 70...
Belediyenin daha önce 4 farklı deprem senaryosu geliştirdiği çalışma kapsamında "riskli ilçe" olarak tespit edilen 10 ilçede bina taramalarına başlandı. Deprem Master Planı´nda yer alan kademeli değerlendirme yöntemiyle yapılan taramalar 6 ilçede sonuçlandı. Fatih, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Bahçelievler, Güngören ve Bayrampaşa´dan elde edilen sonuçlar, depreme yönelik kentsel dönüşüm için kullanılacak. Taramaların yapılacağı diğer 4 ilçe Beyoğlu, Eminönü, Bağcılar ve Esenler.

İkinci ilçe Güngören
Çıkan sonuçlar ise, olası bir depremin İstanbul´a pahalıya mal olacağının adeta kanıtı. Taramadan geçirilen 146 bin...