bahçelievler belediyesi kentsel dönüşüm

bahçelievler belediyesi kentsel dönüşüm

23 bin yapıdan yüzde 30’unun yeni kalan yüzde 70’inin ise eski binalardan oluştuğu Bahçeşehir’de hasarlı değil, riskli yapı bulunuyor. Dönüşümün vatandaşın iradesiyle yapıldığı bölgede 2004 yılından bu yana 1500 konut yıkılarak yenilendi…

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 248 konut teslim edildi!

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etabı kapsamında tamamlanan 248 konut, hak sahiplerine kura ile teslim edildi...

Kocasinan Belediyesi kentsel dönüşüm projelerine devam ediyor!

Kocasinan Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Yunus Emre Mahallesi’nde, 112 daire ve ticaret alanlarıyla ilgili müteahhitlerle anlaşma sağladıklarını açıkladı.

Şahinbey Belediyesi'nde kentsel dönüşüm rekoru!

Gaziantep'in Şahinbey İlçe Belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında 7 bin 594 yapıyı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdi ve kentsel dönüşüm rekoru kırdı. 

Mamak Belediyesi kentsel dönüşüm kura çekilişi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mamak Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen Mamak kentsel dönüşüm kura çekilişi yapıldı.

Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm 1. Etap'ta tapular teslim edildi!

Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm 1. Etap Tapu Teslim Töreni'nde konuşan Bakan Özhaseki: "Türkiye'de adeta bir seferberlik başlatıyoruz. Bu seferberlik neticesinde ne kadar depreme dayanıksız yapımız varsa Allah'ın izniyle 15 sene içerisinde hepsini yenileyeceğiz" dedi.

Bingöl Belediyesi kentsel dönüşüm için kredi çekecek!

Bingöl Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantısında, kentsel dönüşüm için ihtiyaç duyulan 230 milyon Türk Lirası kredi işleriyle ilgili her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Hacılar Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı!

Kayseri Hacılar ilçesindeki, Hacılar Belediyesi Kentsel Dönüşüm 1. etabının temel atma töreni gerçekleşti.

Mamak Belediyesi kentsel dönüşüme tam gaz devam ediyor!

Mamak büyük bir dönüşüm yaşıyor. Mamak Belediyesi çeşitli kurumlarla işbirliğinde hazırladığı büyük kentsel dönüşüm projeleriyle Mamak adeta 'üstü açık dev bir şantiye' haline gelmiş durumda.

Erenler Belediyesi kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Erenler Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projesinin şehrin kaderini değiştirecek çok önemli proje olduğunu söyledi.

Mersin Yenişehir Belediyesi kentsel dönüşümde yetki istedi!

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Yenişehir Belediyesi 'Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi' için Yenişehir Belediyesi Başkanı İbrahim Genç'e meclisten yetki istedi.

Kadıköy Belediyesi kentsel dönüşümde özverili!

Doğa Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyikudamacı, "Kadıköy belediyesi kentsel dönüşüm konusunda çok özverili çalışıyor fakat bölgemizde yapılan proje sayısı çok fazla olduğu için ruhsat işlemleri gibi bazı aşamalar uzun sürebiliyor." dedi.

Manisa Yunusemre Belediyesi kentsel dönüşüm için düğmeye bastı!

Manisa Yunusemre’yi meydanıyla, çarşısıyla, sosyal donatı alanlarıyla modern bir ilçe yapmak için düğmeye basan Yunusemre Belediyesi, Laleli ve Mesir Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapacak.

Kepez Belediyesi kentsel dönüşümde ücretsiz daire sahibi yapacak!

Kepez Belediyesi, Gülveren Mahallesi'ndeki gecekondu probleminin olduğu bölgede yapacağı kentsel dönüşüm projesiyle, hem hak sahiplerini ücretsiz daire sahibi yapacak hem de ilçede yapılaşmayla ilgili zihniyet değişimini başlatacak.

bahçelievler belediyesi kentsel dönüşüm

bahçelievler belediyesi kentsel dönüşüm bahçelievler belediyesi kentsel dönüşüm

İstanbul Avrupa Yakası’nda konumlanan Bahçelievler’deki kentsel dönüşüm çalışmalarını detaylıca mercek altına aldık. Güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşu konumda olan Bahçelievler, 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe statüsüne kavuşuyor. 
Toplam 11 mahalleden oluşuyor

Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere toplam 11 mahalleden oluşan bölgede, ilçeye bağlı bucak veya köy bulunmuyor. 


2004’ten bu yana bin 500 bina yenilendi

Yenileme çalışmalarının kentsel dönüşüm yasasından önce başladığı Bahçelievler, yerinde dönüşüyor. Bölgede riskli ilan edilen herhangi bir mahalle bulunmuyor. Bahçelievler’de 2004 yılından bu yana toplam bin 500 bina yıkılarak yeniden inşa edildi. 


4 bin yeni...