bahçelievler deprem zemin

bahçelievler deprem zemin

Deprem Risk Analiz Çalışması kapsamında, İstanbul´daki 146 bin 987 binaya risk taraması gerçekleştirildi

Asya Teknik Zemin Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Asya Teknik Zemin Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Müslüm Görkem Çelikcan tarafından kuruldu.

Deprem güvenliği için yapı zemin uyumu büyük önem taşıyor!

Türkiye'nin fay hattı üzerinde bulunması ve son dönemlerde peş peşe yaşanan depremler yapı zemin uyumunu yeniden gündeme getirdi. Prof. Dr. Sami Arsoy, "Deprem güvenliği açısından zemine uygun bir şekilde yapılaşmaya gidilmesi çok daha önemli." dedi...

Deprem çalışmalarına Avcılar, Silivri ve Fatih'ten başlanacak!

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, İstanbul'da beklenen büyük depreme ilişkin yapılacak olan çalışmaları açıkladı. Kahraman, deprem çalışmalarına zemin açısından en kritik bölgelerden başlanacağını belirtti...

Işık Zemin Mühendislik İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Işık Zemin Mühendislik İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 60 bin TL sermaye bedeli ile Fulya Ergin Işık ve Ümit Işık tarafından kuruldu.

LKT Esas Zemin Mühendislik İnşaat Taahhüt Proje Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

LKT Esas Zemin Mühendislik İnşaat Taahhüt Proje Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 300 bin TL sermaye bedeli ile İdris Daşcı tarafından kuruldu.

Kemal Duran İBB Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 21 yıllık Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü Mahmut Baş, görevden alındı. Mahmut Baş'ın yerine, aynı müdürlükte görevli Kemal Duran atandı.

Bahçelievler'de acil toplanma alanı var mı?

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da yaşanan 5.8'lik deprem sonrasında her gün, İstanbul’un olası bir büyük depreme ne kadar hazırlıklı olduğu konuşuluyor. Tartışmalar devam ederken Bahçelievler Soğanlı Mahallesi’nin acil toplanma alanının olmadığı ortaya çıktı...

Öz Gayrimenkul'den Bahçelievler'e 236 konut!

Öz Gayrimenkul, İstanbul Bahçelievler İlçesi Yenibosna Mahallesi'nde yeni proje inşa edecek. Projede hafriyat ve zemin işlerine önümüzdeki Aralık ayında başlanılacak..

Aydın'da boş parsel yok!

Aydın Efeler Belediyesi tarafından “Deprem, Zemin Problemleri, Zemin İyileştirme Yöntemleri” konulu panel gerçekleşti. Toplamda deprem gerçekleri ve Aydın'ın yapı sorunu konuşuldu.

Ev alırken zemin etüdüne dikkat!

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara önerilerde bulunan Memduh Türkoğlu, Türkiye'nin bir deprem bölgesi olduğuna dikkat çekerek “Dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın zemin etüdü olduğunu unutmayın” dedi.

Safco Geoteknik Zemin Ve Temel Mühendisliği Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Safco Geoteknik Zemin Ve Temel Mühendisliği Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Atanur Ünal ve Hasan Basri Pektaş ortaklığında 100 bin TL sermaye bedeli ile Bahçelievler'de kuruldu.

İnşaatta sağlam zemin hayati önem taşıyor!

İdeal Zemin Yönetim Kurulu Baskani jeoloji Mühendisi İlkay Kartal yaptığı çalışmaları Bursa Haber’e anlattı. Kartal, Bursa’nın çok göç alan, büyüme potansiyeli yüksek olan ve aynı zamanda 1. Derece Deprem Bölgesinde olduğunu söyledi.

Kocaeli'de Deprem Çalıştayı’nın ikincisi yapılacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından, 'Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı'nın bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek.

bahçelievler deprem zemin

bahçelievler deprem zemin bahçelievler deprem zemin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin (İBB), Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile ortaklaşa yürüttüğü Deprem Risk Analiz Çalışması kapsamında, İstanbul´daki 146 bin 987 binaya risk taraması gerçekleştirildi. Sonuç ise ürkütücü. Taramadan geçirilen 6 ilçedeki binaların yaklaşık yüzde 30´u riskli. Bahçelievler´deki risk oranı ise yüzde 70...
Belediyenin daha önce 4 farklı deprem senaryosu geliştirdiği çalışma kapsamında "riskli ilçe" olarak tespit edilen 10 ilçede bina taramalarına başlandı. Deprem Master Planı´nda yer alan kademeli değerlendirme yöntemiyle yapılan taramalar 6 ilçede sonuçlandı. Fatih, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Bahçelievler, Güngören ve Bayrampaşa´dan elde edilen sonuçlar, depreme yönelik kentsel dönüşüm için kullanılacak. Taramaların yapılacağı diğer 4 ilçe Beyoğlu, Eminönü, Bağcılar ve Esenler.

İkinci ilçe Güngören
Çıkan sonuçlar ise, olası bir depremin İstanbul´a pahalıya mal olacağının adeta kanıtı. Taramadan geçirilen 146 bin...