bakırköy Mega Yat Projesi

bakırköy Mega Yat Projesi

Bakırköy’de yapılması planlanan Mega Yat Projesi için Pazar günü Özgürlük Meydanı’nda sandık kurarak referandum yapacağını açıklayan Bakırköy Belediyesi’ne, Kaymakamlıktan onay çıkmadı.

Ataköy Denizcilik Akademisi Yat İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ataköy Denizcilik Akademisi Yat İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bakırköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Faik Kalkan, Serkan Ağbulut ve Soner Çakır ortaklığıyla kuruldu...

Zeytinburnu'na mega yat limanı projesi geliyor!

Zeytinburnu Kazlıçeşme miting alanına komşu yeşil alana mega yat projesi planlanıyor. Projenin önünü açan imar planları Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı.

Viaport Marina, mega yat bakım üssü olacak!

Via Properties, yap-işlet-devret modeliyle üstlendiği marina ve tesisleri hızla bitirme aşamasına geldi. Viaport Marina, mega yat bakım üssü olacak. 

Galleria AVM taşınıyor!

Ataköy Marina’nın yanındaki mega yat limanına yapılacak alışveriş merkezi Kalkavan'ın gündeminde. Şadan Kalkavan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan  bu yıl çalışmasına başlanacak bu projeyi de 3 yılda tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Ataköy Mega Yat Limanı'nın ruhsatı iptal edildi!

Ataköy’de deniz doldurularak üzerine yat limanı restoran kafetarya konaklama alanı gibi tesislerin yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen inşaat ruhsatları mahkemece iptal edildi.

Ataköy Mega Yat Limanı projesine bilirkişi raporu!

1 milyar 460 milyon TL’ye mal olan Mega Yat Limanı projesinin açılışı 2 Mayıs'ta yapıldı. Projede 481 oda kapasiteli otel, 2 ayrı blok olmak üzere 99 ve 82 daireli apartlar ve 400 mağaza yer alacak.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs'ta açılıyor!

Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın VIP açılışı, 2 Mayıs tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımı ile yapılacak.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs'ta açılacak!

62 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın açılışı ile denizcilik sektörünün en büyük buluşması CNR Avrasya Boat Show eş zamanlı olarak 2 Mayıs tarihinde kapılarını açıyor.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı'na 62 milyon dolarlık yatırım!

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Demirtaş: "Ataköy Marina Mega Yat Limanına, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi" dedi.

Ataköy Mega Yat Limanı Projesi'ne ilişkin 9 sorun TBMM'de!

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, İstanbul Ataköy'de yapılması planlanan Mega Yat Limanı Projesi'ne ilişkin 9 soru hazırladı. Yedekci sorularını Başbakan Yıldırım'a sordu..

Ataköy Yat Limanı projesi için oylama yapıldı!

Ataköy sahilde, deniz doldurularak yapılmak istenen Mega Yat Limanı için Bakırköy Belediyesi'nin, Bakırköy Kaymakamlığı'ndan referandum izni çıkmayınca "kamuoyu yoklaması" adıyla yaptığı oylamadan "evet" sonucu çıktı.

Ataköy Mega Yat Limanı için oylama başladı!

Ataköy sahilde deniz doldurularak yapılan Mega Yat Limanı için Bakırköy Belediyesi, Bakırköy Kaymakamlığı'ndan referandum izni çıkmayınca "kamuoyu yoklaması" adı altında oylama başlattı.

Ataköy Mega Yat Limanı referandumuna onay çıkmadı!

Bakırköy’de yapılması planlanan Mega Yat Projesi için Pazar günü Özgürlük Meydanı’nda sandık kurarak referandum yapacağını açıklayan Bakırköy Belediyesi’ne, Kaymakamlıktan onay çıkmadı.

bakırköy Mega Yat Projesi

bakırköy Mega Yat Projesi bakırköy Mega Yat Projesi

Bakırköy Belediyesi’nin, Ataköy sahiline Dati Holding tarafından inşa edeceği projenin geleceğine ilişkin halkın görüşünün alınması için Pazar günü referandum düzenleyeceğini duyurmasının ardından Bakırköy Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi. İlçe Emniyet Müdürlüğü Bakırköy Belediyesi’ne gönderdiği yazı ile “söz konusu halk oylamasının yapılması uygun olmadığını” bildirdi.


“MEVZUATA AYKIRI OLDUĞUNDAN OHAL KAPSAMINDA UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR”

Kaymakamlığın Belediyeye gönderdiği yazı şöyle: “6 veya 13 Kasım 2016 tarihinde Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda 09:00-17:00 saatleri arasında halk oylaması yapılması düşünüldüğü ile ilgili kayıtlı yazınız ile bildirilerek, konuyla ilgili izlenilmesi gereken yasal süreç hakkında bilgi talep edilmektedir. Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda halk oylaması gerçekleştirme talebi mer’i mevzuata aykırı olduğundan OHAL kapsamında söz konusu halk oylamasının yapılması uygun görülmemiştir."


Ataköy Mega Yat Limanı için referandum yapılacak!


Hürriyet 


Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı!


Bakırköy Belediyesi'nin Mega...