26 / 03 / 2023

banka kredisi

banka kredisi

Yapılan yönetmelik değişikliğiyle bankalar artık tüketici ve konut kredilerinde zorunlu sigorta yapamayacak.  Peki yeni uygulamanın vatandaşa faydası ne olacak? Taşıt ve konut kredilerindeki faiz oranı değişecek mi? Bankaların kredi faiz oranları bu uygulamadan sonra düşer mi?  İşte detaylar...

Bankaların kredi faiz oranları düştü mü? İşte 7 bankanın konut, taşıt ve ihtiyaç kredi faiz oranları

Krediye ihtiyaç duyan vatandaşlar, bankaların kredi faiz oranları listesini yakından inceliyor.

Kredi ve kredi kartı kullananlar dikkat! Yasal takip sayısı 7 ayda neredeyse 1 milyona ulaştı

Kredi veya kredi kartı borçlarından dolayı yasal takibe intikal eden kişi sayısı arttı.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'tan 20.000 TL ödeme! EYT'yi de, emekliyi de, asgari ücretliyi de kapsıyor!

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere müjdeli bir haber var! Üstelik EYT'yi de,  4a, 4b, 4c emeklisini de, asgari ücretliyi de kapsıyor!

Vatandaş borç altında eziliyor! 36 milyonu aştı…

Türk Lirası'ndaki değer kaybı, yüksek enflasyon ve günden güne azalan alım gücü sebebiyle vatandaş borçlanma yolunu seçti. Son bir yılda borçlu kişi sayısı1.8 milyon kişi daha artarak, 36 milyonu geçti.

Bankadan kredi çekmeyi düşünenler dikkat! Yüzde 45'i aştı

Türkiye'de 2022 yılının ilk üç ayında enflasyon yüzde 60'ı aştı. ENAG araştırmasına göre bu oran yüzde 142 oldu. Artan enflasyon karşısında temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaş bankalardan bireysel ihtiyaç kredisi çekmek için sıraya girdi.

banka kredisi Haberi

banka kredisi

Tüketici kredi sözleşmelerinde Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile değişikliğe gidildi. Artık bankalar tüketici ve konut kredilerinde sigortayı zorunlu tutamayacak. Peki bu uygulama vatandaşlara ne yarar sağlayacak? İşte detaylar..

 milliyet.com.tr'ye konuşan Vergi Uzmanı Muhammet Bayram  konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

“Konut kredilerinde devletimizin ve Merkez Bankası’nın aldığı bazı kararlar var" diye söze başlayan Bayram, "Hem ev fiyatlarında yaşanan fahiş artışın önüne geçilmesi hem de vatandaşlara kolay bir şekilde krediye erişim olanağı sağlanması için bazı düzenlemeler yapıldı. Her ne kadar inşaatçımızın maliyet artışlarından dolayı fiyat artışları olsa da Merkez Bankası’nın almış olduğu önlemlere göre konut kredisine ulaşım kolaylaştırılmıştır" dedi.

Geçtiğimiz günlerde konut kredilerine uygulanan sigorta oranları için yapılan düzenlemeden de bahseden Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, "Bununla birlikte sosyal konut projesiyle beraber de ev fiyatlarında düşüş...