bankaların konut kredileri

bankaların konut kredileri

Bankalar 60 ve 120 aylık konut kredisi kullanımında aylık 0,02-0,05 arasında artışa gitti

Haftada 600 milyon TL'lik konut kredisi çekiliyor

Düşen faiz oranları konut kredisinde satın alma gücünü artırdı

Arsalarda kat karşılığı oranı yüzde 85'leri gördü

Arsalarda kat karşılığı oranının yüzde 85'leri gördüğü, bunun da konut maliyetlerine yansıdığı bildirildi

Konut kredisinde aslan payı Garanti Mortgage'nin

Bankaların 3. çeyrek bilançolarına göre konut kredilerinden aldığı paylar belli oldu.

ING Bank, büyümede mortgage pazarına öncelik veriyor

ING Bank Genel Müdürü Hakan Eminsoy, ING Bank'ın bireysel bankacılıktaki büyüme stratejisini anlattı

Mehmet Sindel: Faiz daha fazla gerilemez

Mehmet Sindel, "Bugünkü faiz cazip. Daha düşüğünü görmek mümkün görünmüyor" dedi

Konut kredileri yine rekor kırdı

Satışların durgun olduğu konut piyasasında kredilerde her hafta yeni bir rekor kırılıyor. Merkez Bankası verilerine göre son 1 haftada 225 milyon YTL konut kredisi kullanıldı. Detaylar için tıklayın

Konut kredileri sınırlandırılmamalı!

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesi, konuta olan talepte artış yaşanmasına sebep oldu. Konut kredisi kullanımının artmasıyla, koşullar her geçen gün zorlaştırılıyor. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Konut kredileri kısıtlanmamalı” dedi...

Konut kredileri 1 haftada 4.2 milyar TL arttı!

Konut sektöründeki tarihi kampanyalar kredide rekor kırılmasını sağladı. Son 1 haftada konut kredileri 4.2 milyar TL arttı. Günde 840 milyon lira kredi kullanıldı.

Bankaların konut kredisi faiz oranları ne oldu Haziran 2020?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kredi destek paketi ile birlikte bankaların konut kredi faiz oranları ve başvuru koşulları konut alacak vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Peki bankaların konut kredisi faizlerinde son durum ne? İşte detaylar...

Nisan sonunda hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü?

Bankalar likidite piyasası, swap limitleri ve repo faizlerinde yapılan düzenlemeler sonrasında konut kredisi faizlerini düşürmeye başladı. Nisan sonunda hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü?

Hangi bankaların konut kredisi faiz oranları düştü?

Merkez Bankası’nın Nisan ayı bir  hafta vadeli repo faizlerinde indirime gitmesi ile bankaların kredi faiz oranlarındaki indirimler hızlandı. Hangi bankaların konut kredisi oranlarını düştü?

Özel bankaların konut kredisi destekleri artacak mı?

Coronavirüs sonrasında kamu bankaları başta olmak üzere bankaların kredi destekleri artmıştı. Kredi yapılandırma, kredi erteleme ve faizlerde geri kalan özel bankaların konut kredisi destekleri artacak mı?

Bankaların konut kredisi koşulları esnedi!

Bankaların 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin değerlendirmeler ile aynı yılın ikinci çeyreğinde ilişkin beklentilerini içeren Banka Kredileri Eğilim Anket sonuçları açıkladı. Taşıt ve konut kredisinde koşullar aynı kalırken bireysel kredi koşullarının gevşediği bildirdi.

Hangi bankalar konut kredilerini erteledi?

Koronavirüs salgının ekonomiye ve birçok sektöre etkileri devam ediyor. Türkiye'de de koronavirüsün oluşturacağı ekonomik sıkıntılar için önlemler alıyor. Alınan önlemler içerisinde, bankaların kredi ertelemeleri de bulunuyor. Bu kapsamda konut kredileri de ertelendi...

Konut kredileri ertelendi mi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizde oluşturduğu olumsuz etkileri önlemek için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda bazı bankalardan kredi ertelemesi haberi geldi. Vatandaşlar ise “Konut kredileri ertelendi mi?” sorusunu araştırmaya başladı…

Konut kredileri ödemeleri ertelendi mi?

Kredi ödemeleri konusunda bankalardan açıklamalar gelemeye başladı.  Corona virüs önlemleri doğrultusunda birçok işetmenin kapatılması ile ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşlar için bankalardan kredi erteleme haberi geldi. Peki Konut kredileri ertelendi mi? İşte merak edilen sorunun cevabı…

Yeni haftada hangi bankaların konut kredisi faizleri indi?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki seri indirimler son iki haftadır yavaşladı. Peki hangi bankalar yeni haftaya indirimle başladı?

Bankaların 'konut kredisi' uyanıklığı!

Ekonomik kriz nedeniyle bankaların elinde biriken konutlardan konut almak isteyenlere kolay kredi imkanı sunuluyor. Bankalar bu sayede hem kredi veriyor, hem de ellerindeki stoku eritiyor.

En sık hesaplanan konut kredileri!

Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın kredi faiz oranlarını yüzde 1'in altına düşürmesi kredi çekmeyi düşünen vatandaşları hareketlendirdi. Peki en sık hesaplanan konut kredileri hangileridir?

bankaların konut kredileri

bankaların konut kredileri bankaların konut kredileri

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesinde öncülük yapan Garanti Bankası, faiz oranlarını ilk yükselten banka oldu. Diğer bankalar da Garanti'yi izledi.

Güncel konut kredisi faiz oranları:

Geçtiğimiz hafta uygulanan konut kredisi faiz oranları: