Başbakan Toki talimatı

Başbakan Toki talimatı

Başbakan'ın seçimlerin ertesi günü TOKİ Başkanı'nı arayarak ''inşaatları hızlandırın'' talimatı verdiği ortaya çıktı. Peki TOKİ bundan sonra ne yapacak?

TOKİ’nin 15 stadyumu Millet Bahçesi oluyor!

Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile TOKİ düğmeye bastı. TOKİ’nin 15 stadyumu Millet Bahçesi olacak. 

TOKİ Buca'da yeni konutlar yapacak!

Buca ilçesinde düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Yıldırım, ilçeye TOKİ ile yeni konutlar yapacaklarını söyledi...

Millet bahçesini TOKİ yapacak!

Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile TOKİ düğmeye bastı. Maslak ve Pendik’te yapılması planlanan millet bahçesi için TOKİ çalışmalara başladı. 

TOKİ Gaziantep'te 50 bin konut inşa edecek!

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 50 bin konut projesi başlatıldığını, konutların yaklaşık 2 bin 800'ünün ihalesinin yapıldığını söyledi.

TOKİ Gemlik Konutları'nın temeli atıldı!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu TOKİ'nin Gemlik ilçesinde hayata geçireceği konutların temel atma törenine katıldı.

TOKİ'den Bartın'a 320 konut!

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Ömertepesi Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin Bartın 6. Olağan İl Kongresi'nde bazı açıklamalar yaptı. Binali Yıldırım, TOKİ'nin Bartın'da 320 konut inşa edeceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım: Artık yatay mimariyi geliştireceğiz!

Başbakan Binali Yıldırım TOKİ tarafından Kocaeli Gölcük'te yürütülen Denizevler Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temel atma töreninde, depreme karşı şehirleri çevre bilinciyle kurmanın önemli olduğunu vurguladı.

TOKİ şirketlerine çifte denetim!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TOKİ'nin hissedarı olduğu Emlak Konut GYO, Vakıf GYO gibi şirketlerin özel hukuk tüzel kişiliğine haiz olduğunu belirterek şirketlerin denetimlerinin yapıldığını açıkladı.

Nusaybin TOKİ Konutları Aralık'ta tamam!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile Valiliği ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Şimşek, TOKİ'nin dünyada çok sayıda konutu hızla yapabilecek, hizmete sokabilecek nadir kurumlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

TOKİ'ye 2 yılda 4 bin 793 dava açıldı!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TOKİ aleyhine açılan davalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Canikli, toplam 4 bin 793 dava açıldığı söyledi.

TOKİ için 510 milyon TL harcandı!

Başbakan Binali Yıldırım, Karaman yatırımlarını ve projelerini anlattı. Yüksek hızlı trenin sesinin duyulduğunu söyleyen Yıldırım, ''TOKİ için 510 milyon harcadık'' şeklinde konuştu.

TOKİ ve Makro İnşaat Gayrimenkul Sertifikası toplantısı 8 Mart'ta!

TOKİ ve Makro İnşaat, sektörde bir ilke imza atarak Gayrimenkul Sertifikası projesini hayata geçiriyor. Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli’nin katılımıyla gerçekleşecek toplantı 8 Mart 2017 tarihinde gerçekleşecek.

TOKİ taksitlerine yapılan zam TBMM gündeminde!

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, TOKİ taksitlerine yapılan zamma ve ev taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlara ilişkin soru önergesi hazırladı. Basmacı sorularını Başbakan Yıldırım'a iletti.

Başbakan Toki talimatı

Başbakan Toki talimatı Başbakan Toki talimatı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Başbakan Erdoğan'ın seçimden sonra kendisini arayarak, ''konut teslimlerinin hızlandırılmasını'' istediğini söyledi.

Bu nedenle, yeni ihaleleri yavaşlatıp inşaatlara hız verdiklerini bildiren Bayraktar, yaptığı açıklamada, ''Geçmişteki işleri bitirip, yeni bir başlangıç yapmayı planlıyoruz'' dedi.

''AK Parti'nin seçim başarısında TOKİ'nin rolü olduğu'' yorumlarına da işaret eden Bayraktar, ''Sayın Başbakan, seçimlerin ertesi günü beni arayarak, çalışmalarımla ilgili değerlendirmeler yaptı. Sayın Başbakan, konutların daha hızlı sürede teslim edilmesini isterken, konut sahibi olmanın kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı'' dedi.

Bayraktar, bu değerlendirmelerden yola çıkarak, yeni bir çalışma programı hazırlayacaklarını belirterek, şunları söyledi: ''Uyguladığımız projeler ile inşaat sektörüne bir canlılık geldi ve her kesime yönelik konut arzı arttı. Bir taraftan özel sektörün de katkısıyla lüks konutlar üretilirken,...