Başdurak Camii turizme kazandırılacak mı

Başdurak Camii turizme kazandırılacak mı

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç, “Kemeraltı'ndaki Başdurak Cami projesine baş koyduk. Bu camiyi restore edip turizme kazandıracağız" dedi.

Kemeraltı'ndaki Başdurak Cami turizme kazandırılacak!

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç, “Kemeraltı'ndaki Başdurak Cami projesine baş koyduk. Bu camiyi restore edip turizme kazandıracağız" dedi.

Hatay Habib-i Neccar Camii restore ediliyor!

Hatay’ın en önemli dini merkezleri arasında yer alan ve Anadolu’daki ilk cami olarak yurt genelinde büyük bir üne sahip olan Habib-i Neccar Camii’nin yeniden turizme kazandırılıyor.

Atina'daki Fethiye Camii'nin restore çalışmaları başladı!

Yunanistan'ın başşehri Atina'daki en eski ve özgün Osmanlı eserlerinden biri olarak kabul edilen Fethiye Camii'nin restorasyonuna başlandı.Tarihî dokusu korunarak turizme kazandırılması planlanan camideki çalışmalar, Ekim 2015'te bitirilecek.

Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar Camii turizme kazandırılacak!

Hatay’ da eski bir tapınağın yerine 636 yılında yapılan Anadolu’ nun ilk camisi Habib-i Neccar Camii için Vakıflar Genel Müdürlüğü özel bir proje alanı geliştirdi...

Selimiye Camii'nin avizesini arama kurtarma ekibi 2 saatte söktü!

elimiye Camii'nin bakım çalışmaları nedeniyle yerine çıkarılması gereken avize arama ve kurtarma ekibi tarafından söküldü..

Samsun Göğceli Camii, tek bir çivi kullanılmadan yapıldı!

Samsun Çarşamba'da yer alan 800 yıllık Göğceli Camii'nin yapımında tek bir çivi bile kullanılmadı...

Yıldız Hamidiye Camii restore edilecek!

1886 tarihinde yapılan Yıldız Hamidiye Camii, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilecek...

Diyarbakır İbn-i Sina Camii için tapu kayıtları bekleniyor!

1944 yılında çeltik fabrikasına dönüştürülen İbn-i Sina Camii'nin ne olacağı Tapu Müdürlüğü'nden gelecek kayıtlar belirleyecek...

Çamlıca Camii'ne Ahmet Vefik Alp'ten altın kubbe önerisi!

Profesör Doktor Ahmet Vefik Alp'ten Çamlıca Tepesi'ne yapılacak Çamlıca Camii projesine altın kubbe önerisi geldi. Ahmet Vefik Alp Çamlıca Camii Proje Yarışması'nda 1. Mansiyon ödülü aldı..

Ahmet Vefik Alp: Büyük Çamlıca Tepesi Camii önemli bir proje!

Ahmet Vefik Alp: Büyük Çamlıca Tepesi Camii Istanbul siluetine etki yapacak önemli bir projedir. Bu konuda açılan proje yarışması süresinin çok kısa olması nedeniyle yarışmaya tamamlanmamış bir proje gönderebildim

Tarihi Kemankeş Kara Mustafa Paşa Camii'nde yangın çıktı!

Beyoğlu'nda dün sabah saatlerinde tarihi Kemankeş Kara Mustafa Paşa Camii'sinin imam odasında yangın çıktı...

Alsancak Hocazade Camii karşısına 11 katlı otopark inşa edilecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Hocazade Camii karşısına yapacağı 11 katlı “Tam otomatik otopark”ın yapım çalışmalarına başladı. 20 milyon liraya mal olacak modern otopark, Şubat ayında tamamlanacak.

Firuzköy Camii'sinin yıkımı ertelendi!

Eski depremlerden kalma çatlaklar ve depreme dayanıksız olduğu belirlenen Firuzköy Camii'nin yıkım kararı ertelendi...

Başdurak Camii turizme kazandırılacak mı Haberi

Başdurak Camii turizme kazandırılacak mı

İZMİR Ticaret Odası'nın (İTO) Ticaret Tarihi Müzesi'nde düzenlediği Müze Söyleşileri'nde konuşan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Şakir Çakmak, Kemeraltı Çarşısı'na girecek büyük mağazaların küçük esnafa iş yaptırmayacağını söyledi. İnşaat Mühendisi Mahir Kaplan, eski yapılarda yanlış müdahaleler olduğunu belgelediklerini belirtirken, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç ise “Kemeraltı turizmin baş tacı. Burada yer alan Başdurak Cami projesine de baş koyduk. Bu camiyi restore edip turizme kazandıracağız" diye konuştu. 


İTO'nun düzenlediği, kültür, turizm, arkeoloji ve müzecilik konularının tartışıldığı, Müze Buluşmaları'nın ikincisi İTO Ticaret Tarihi Müzesi’nde yapıldı. Toplantıya İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta’nın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda Umart Mimarlık’tan...