Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, hastane otelcilik hizmetlerinin geliştirilmesi ve tanıtım projesi kapsamında sağlık turizmine yönelik hizmet vermek amacıyla düzenlenen bölüm törenle açıldı.

Türkiye'nin ilk su altı müzesi Side'de açıldı!

Türkiye'nin ilk su altı müzesi Side'de açıldı. Anadolu medeniyeti zenginliklerini anlatan 110 heykelin sergilendiği müze, Side'nin yaklaşık 1,5 mil açığında, 11, 18 ve 22 metre derinliklerde bulunuyor.

Isparta OSB'nin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı!

ISPARTA Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu tarafından hazırlanan 1 milyon 102 bin liralık temiz enerji projesiyle bölgenin elektrik ihtiyacı güneş enerjisinden sağlanacak.

Muratpaşa Belediyesi konutlarda enerji verimliliği projesi başlattı!

Muratpaşa Belediyesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) desteğiyle Enerji Verimliliği projesi başlattı. Projenin harita ve envanter aşaması tamamlandı.

BAKA, proje hazırlama eğitimleri veriyor!

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Aternatif Turizm Desteklenmesi, Yenilikçi Teknolojiler ve Yenilenebilir Enerji mali destek programlarından oluşan 2015 Mali Destek Programı Teklif hakkında bilgilendirmelerin ardından proje hazırlama eğitimleri vermeye

BAKA proje bekliyor!

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) 2014yılı mali destek programları Kaş'ta anlatıldı. Desteklerden faydalanmak için proje üretilerek, ajansa sunulması istendi. Selami Kapankaya,"BAKA'da çok önemli bilgi ve kaynak birikimi var" dedi.

Toroslar yeni turizm bölgesi olmak için hazırlanıyor!

İGA AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uluğkay, futbol, kayak ve golf turizmi çalışmaları içerisinde olduklarının belirterek, projelerin hayata geçirilmesi için yörenin "Turizm Bölgesi" ilan edilmesi gerektiğini söyledi

Batı Akdeniz mermerine Çin ve ABD ilgisi!

Antalya, Isparta ve Burdur'un da yer aldığı Batı Akdeniz bölgesinden maden ve metaller sektöründe geçtiğimiz yıl 500 milyon dolara yakın ihracat yapıldı.

Kahramanmaraş Ekinözü Sağlık Turizm Merkezi için imzalar atıldı!

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOĞAKA) desteği ile kazandırılması planlan Sağlık Turizmi Merkezi’nin yapımı için sözleşme imzalandı.

Batı Akdeniz'de konut satışları yüzde 52 arttı!

TÜİK verilerine göre; Batı Akdeniz Bölgesi'nde bulunan Antalya, Isparta ve Burdur'da ağustos ayında toplam 5 bin 755 konut satıldı.

Batı Akdeniz Enstitüsü'nün arazisinin vakfa tahsis edilmesi mecliste!

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsüne ait bir arazinin bir vakfa tahsis edilmesi TBMM gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Zonguldak Ihlamur Teras projesinin inşaatı başladı!

Zonguldak Yenice Belediyesi ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hayata geçirilecek Ihlamur Teras (Seyir Terası) Restaurant ve Bungalov Evler Projesi'nin inşaatı başladı.

Akdeniz'in parlayan yıldızı Mersin!

Kalkınma Bakam Lütfi Elvan, yapılan yatırımlarla Mersin’in Akdeniz Havzası’nın cazibe merkezi olduğunu söyledi. Turizm, ticaret ve nüfus dinamikleri ile kentin Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri haline geldiğine dikkat çekti...

20 yıldır kullanılmayan otel turizme kazandırılacak!

Bartın'ın Ulus ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle 1998'den bu yana bekleyen 100 yataklı, yüzme havuzlu otel Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteğiyle turizme kazandırılacak...

Batı Akdeniz’de sigortalı konut sayısı yüzde 50'yi bulmadı!

Birinci derece deprem bölgesindeki Batı Akdeniz’in Burdur ve Isparta illeri ile 2. derece deprem bölgesi olan Antalya’da sigortalı konut sayısı yüzde 50’yi bulmuyor.

Karadeniz-Akdeniz Yolu 2017'nin sonunda tamamlanacak!

OTSO yaklaşık 50 kişilik heyet, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği doğrultusunda desteklenen "Karadeniz Akdeniz Ticaret İşbirliğinin Artırılması Projesi" kapsamında ziyaretlerde bulundu.

Doğu'da yatırım, Batı'da proje seferberliği başladı!

Hükümet, 'yatırım ve kalkınma seferberliği'yle hem Doğu ve Güneydoğu’yu kalkındıracak hem de dev projeleri devreye sokacak. 'Cazibe merkezleri'nin hayata geçirileceği bölgede beş yıl içinde 70 milyar TL’lik yatırım ve destek sağlanacak. Batı'da da mega projelere hız verilecek.

Akdeniz Sahil Yolu'nun tünelleri tamamlandı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, helikopterle, Mersin-Antalya yolu arasında Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında yapımı süren tünelleri ve viyadükleri inceledi.

Kuzu Grup, Batı Tahran Atıksu Arıtma Tesisi ihalesini kazandı!

Ocak ayında gerçekleşen İslam Kalkınma Bankası (IDB) kredili, Batı Tahran Atıksu Arıtma Tesisi ihalesini Kuzu Grup kazandı. İran’ın en büyük atıksu arıtma tesisi yaklaşık 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verecek.

Isparta Yalvaç'a atıksu arıtma tesisi yapılacak!

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2016 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Isparta Yalvaç'a atıksu arıtma tesisi yapılacak. Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, projeyle önemli bir eksikliğin giderileceğini belirtti.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) desteğiyle oluşturulan markiz alanının açılışına Vali Muammer Türker, Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, BAKA Antalya İl Koordinatörü Osman Erol Saraydere, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz,İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Yalçın Yüksel, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve çok sayıda davetli katıldı. 


40 GÜNDE TAMAMLANDI 

Yılmaz, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık turizmi kapsamında hizmet vermek için özel bir bölüm oluşturduklarını kaydederek 222 bin 996 TL'ye mal olan projenin 40 günde tamamlandığını, BAKA'nın 166 bin TL destek verdiğini açıkladı. 


12 AY HEDEFİ

Vali Muammer Türker de turizmi çeşitlendirmek, 12 aya yaymak için çalıştıklarını söyledi. Devletin ve bağlı kurumların...