Batman imar barışı

Batman imar barışı

Batman'da imar barışı uygulamasına 32 bini aşkın kişi başvuruda bulundu. Kentte uygulama kapsamında 88 milyon TL tahsilat yapıldı.

Batmanlı hububatçılar tapu için imara başvurdu!

Batman'da yılda 300 bin ton hububatın pazarlandığı 110 işyeri kapasiteli buğdaycılar pazarı için imar barışı başvurusu yapıldı.

İmar barışında para yatırma zamanı!

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan imar barışına 25 binden fazla müracaat yapan vatandaşların ‘yapı kayıt belgesi’ bedelini 31 Aralık 2018 tarihine kadar yatırmasının gerektiğini dile getirdi. 

Batman'da imar barışı başvuruları 25 bini geçti!

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, Batman'da imar barışına 25 binden fazla başvuru geldiğini ifade ederek vatandaşları ‘yapı kayıt belgesi’ bedelini 31 Aralık 2018 tarihine kadar yatırması gerektiği konusunda uyardı.

Batman'da imar barışına 25 bin kişi başvurdu!

Kaçak ve ruhsatsız yapıların kayıt altına alınma için başlayan imar barışı uygulamasına başvurular devam ediyor. Batman'da bugüne kadar 25 bin kişi imar barışı başvurusu yaptı.

Batman'da kaçak yapılaşmaya taviz yok!

İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirme yapılan Batman Belediyesi, "İmar Barışı"na ilişkin düzenlemenin geçerli olduğu tarihten sonra yapıldığı tespit edilen kaçak iki binayı yıktı.

Batman'da imar barışına 16 bin 403 kişi başvurdu!

31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek olan imar barışı uygulamasına başvurular devam ediyor. Batman'da ve ilçelerinde imar barışına 16 bin 403 kişi başvurdu.

Batman'da 14 bin 182 kişi imar barışı başvurusu yaptı!

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdür Muzaffer Özkan, il genelinde 14 bin 182 kişinin imar barışına başvuru yaptığını açıkladı. Özkan, vatandaşları imar barışı konusunda uyardı.

Batman'da imar barışına 13 bin kişi başvurdu!

Harita ve Kadastro Mühendisi Hikmet Bahşi, Batman’da 8 Haziran tarihinden bu yana imar barışına 13 bin kişinin başvuru yaptığını açıkladı.

Batman'da imar barışına yoğun ilgi!

Batman ve ilçelerinde imar barışına 8450 kişi başvurdu. İmar barışı öncesinde uydunun şehir merkezinin görüntülerini kayda aldığını belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan: “Bu süre içinde kaçak yapı yapanlar cezayla karşı karşıya kalacak” dedi.

Batman'da 4 bin 795 kişi imar barışına başvurdu!

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, "İmar Barışı Kanunu" konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Özkan, 4 bin 795 kişinin imar barışına başvurduğunu açıkladı.

Batman'da 14 bin 182 kişi imar barışı başvurusu yaptı!

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdür Muzaffer Özkan, il genelinde 14 bin 182 kişinin imar barışına başvuru yaptığını açıkladı. Özkan, vatandaşları imar barışı konusunda uyardı.

Doğu Karadeniz imar barışı için harekete geçti!

Kamuoyunda ‘imar barışı’ olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi beklenen ‘yapı kayıt belgesi’ verilmesine ilişkin düzenleme, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki yaylalarda inşa edilen ve yıkım kararı alınan çok sayıda kaçak yapının sahibini harekete geçirdi.

Doğu Karadeniz'de imar barışı atağı!

İmar Barışı uygulaması Türkiye genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Doğu Karadeniz'de özellikle yaylalarda inşa edilen ve yıkım kararı alınan kaçak yapıların sahiplerini harekete geçirdi.

İmar barışı ile depreme dayanıksız binaların dönüşümü hızlanacak!

Feyzullah Yetgin, “Bugün Türkiye genelinde 7.5 milyon riskli konutun dönüşmesi gerekiyor. Bunun için zaman kaybetmeden, prosedürlere kısa yollar oluşturarak sorunları çözmemiz gerekiyor. İmar barışı bu anlamda Türkiye için kangren olmuş sorunları ortadan kaldırıyor" dedi..

Tepebaşı'nda imar barışı anlatıldı!

Tepebaşı Belediyesi tarafından mahalle muhtarları için ‘İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi. 

İmar barışı için gerekli evraklar!

İmar barışı kapsamında, Türkiye genelinde yer alan toplam 13 milyon konutun iskan sorununu çözmek için başvurular başladı. Peki İmar barışı kayıt başvurusu nasıl yapılır?

Kırklareli'nde imar barışı toplantısı yapıldı!

Kırklareli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce Lüleburgaz ilçesinde mahalle ve köy muhtarları "İmar Barışı" hakkında bilgilendirme yapıldı. 

İmar barışı hakkında her şey! Son tarih 31 Ekim!

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışı kapsamında merak edilen her şeyi sizler için araştırdık...

Antalya'da imar barışı konuşuldu!

Antalya KUTSO'da 'İmar Barışı' toplantısı gerçekleşti. İmar barışında Antalyalıların en iyi şekilde faydalanılabilmesi için düzenlenen toplantı, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 

Ümit Peçe'den imar barışı uyarısı!

Rize'li hukukçu Ümit Peçe, imar barışı uyarısında bulundu. Peçe, ''İmar barışı çok büyük bir fırsat ancak yasa çok hızlı ve detaylıca düşünülmeden gündeme getirildi'' şeklinde konuştu.

Karabağlar'da imar barışı konuşuldu!

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bakanlık tarafından riskli alan ilan edilen mahallerin muhtarlarıyla bir araya geldi, imar barışı başta olmak üzere kentsel dönüşüm ve diğer önemli konularda bilgi alışverişi yaptılar. 

İmar barışı hakkında tüm merak edilenler!

13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı ilgilendiren imar barışı ile ilgili hala birçok kişinin aklında soru işaretleri var. İmar barışı hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık...

İndirimli imar barışı kredisinin detayları!

Yaklaşık 13 milyon yapıyı yakından ilgilendiren İmar Barışı için Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank indirimli kredi faizi kampanyasıyla imar barışı kredisi kullandırmaya başladı. 

Batman imar barışı

Batman imar barışı Batman imar barışı

Batman’da imar barışı uygulamasına 32 bini aşkın kişi başvurdu, başvurular sonucunda vergi miktarının yüzde 25’ini yıl sonuna kadar yatırmalarının gerektiği kaydedildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, İmar affının ikinci evresinde 30 Haziran 2019 tarihine kadar başvuru yapanların vergi miktarının yüzde 25’lik bölümünü de süresinde yatırmalarının gerektiğini söyledi. Batman Çağdaş Gazetesi'nde yer alan habere göre; imar yasası kapsamında yer almayanların tespitinin de yapıldığını kaydeden Özkan, şu açıklamalarda bulundu:

“İmar affı kapsamına girmeyen 45 yapının kayıt belgesi iptal edildi. Bu yapı sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldı. İmar Affı süresinde Batman ve ilçelerinde 88 Milyon TL civarında tahsilat gerçekleşmişti. Başvuruda bulunanların tahakkuk edilen yüzde 25’lik bölümünü yatırmaları...