Batman imar planı

Batman imar planı

Batman’ın kronik problemlerinden imar, çözüme kavuşuyor. Batman Valisi Hulusi Şahin, bu kapsamda bir dizi projeler hayata geçirecek.

Batman’da 5 mahalle için yeni imar planları askıda!

Batman’da 5 mahalleyi kapsayan 1050 hektarlık alanda 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca onaylanan Mardin, Siirt, Batman, Şırnak ve Hakkâri planlama bölgesi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni askıya çıktı.

Batman'da kaçak yapılara müdahale!

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, kaçak yapılara temelden müdahale ettiklerini söyledi.

Batman’da imar çıkmazı!

Batman Belediyesi Eş Başkanları, basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Başkan Demir, Batman’da imar çıkmazının yaşandığına dikkat çekti.

Batman'da 3 bin kişiye tapu müjdesi!

Batman'da Akça (Tılmız) köyü ile mahalle statüsüne kavuşan Erköklü (Irmi) bölgelerinde imar çalışmaları devam ediyor.

Batman'da imar alanları incelendi!

Jeolojik ve jeofizik sahasını incelemek amacıyla Batman’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası heyeti Belediye Eş Başkanları Dr. Demir, Songül Korkmaz ve Belediye Başkan yardımcısı Şehriban Aydın ile görüştü.

Batman'ın yeni imar planları iptal edildi!

Batman'da Körük ve Tilmerç Köyleri'ndeki 780 hektarlık alan için hazırlanan imar planı iptal edildi. Alan için yeni planın hazırlanması bekleniyor.

Batman'ın 500 yataklı hastanesi yatırım programına alınmalı!

Batman’ın gündeminde yer alan 500 yataklı hastanenin 2019 yılının yatırım programına alınması bekleniyor.

Batman'da kaçak yapılar tek tek yıkılıyor!

İmar barışı uygulamasının yürürlüğe girmesiyle Batman'ın bazı bölgelerinde yeni ve kaçak yapıların sayısı arttı. Belediye ekipleri ise ruhsatsız yapıları bir bir yıkıyor.

Batman'ın imar planı inşaat sektörünü heyecanlandırdı!

Batman Binatlı'da yeni imar planı çalışmaları inşaat sektöründe heyecan yarattı. Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan plan 18.Madde uygulamasını kısa sürede tamamlayacak.

Batman'da imar planı değişikliğine onay!

Batman Valisi Ahmet Deniz’in geçen hafta hastane yatırımı önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik uyarısının ardından, Belediye imar planı değişikliğine onay verdi.

Batman'ın imar planı inşaat sektörünü heyecanlandırdı!

Batman Binatlı'da yeni imar planı çalışmaları inşaat sektöründe heyecan yarattı. Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan plan 18.Madde uygulamasını kısa sürede tamamlayacak.

Batman Sason'a yeni imar planı!

Sason belediyesinin hazırlattığı 1989 tarihli imar planı ilçe imar ihtiyaçlarına cevap vermediği için yeni yönetimin iller bankasına yaptığı başvuru kabul edildi.

Batman'da imar planı değişikliğine onay!

Batman Valisi Ahmet Deniz’in geçen hafta hastane yatırımı önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik uyarısının ardından, Belediye imar planı değişikliğine onay verdi.

Batman Beşiri'nin imar planı onaylandı!

Beşiri Belediyesi tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan yeni imar planları kamuoyuna duyuruldu. İlçe merkezine ait imar planı, plan notları ve plan açıklama raporları belediyeye ait internet sitesinde yayınlandı.

Batman Genel Meclisi yeni imar planını reddetti!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın iki yıllık çalışması sonucuyla hazırlanan Batman’ın yeni imar planı İl Genel Meclisi’nde oylandı. İmar planı, 15 oyla reddedildi.

ÖYK Batman'da gayrimenkul satışı ile imar planı değişikliklerini onayladı!

Özelleştirme Yüksek Kurulu ( ÖYK ), gayrimenkul satışı ile imar planı değişikliklerine ilişkin kararları onayladı.ÖYK'nın konuya ilişkin kararları, Resmi Gazetede yayımlandı.

Adana'da Seyhan imar planı kabul edilirken, Yüreğir imar planı reddedildi!

Adana Seyhan ilçesinde toplam 3 bin 320 hektar alanı kapsayan 1/1000'lik uygulama imar planına ilişkin 12 adet komisyon raporunu kabul edildi. Yüreğir ilçesiyle ilgili Karşıyaka Mahallesi'nde 1/5000 ölçekli nazım imar planı ise reddedildi...

Ankara Yenimahalle'de imar planı değişikliği yapılacak!

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Ankara Yenimahalle 44841 ada 2 parsel, 44842 ada 2 parsel ve 44844 ada 2 parsellerde imar planı değişikliği yapacak. Detaylar haberimizin içindeki ekte yer alıyor...

Samsun'da tercihli yol projesi için hazırlanan imar planı teklifi kabul edildi!

RAYLI sistemden önce Samsun Gar Durağı Tekkeköy İlçesi arasında hizmet verecek olan metrobüslerle alakalı olarak planlanan tercihli yol projesine hazırlanan imar planı teklifi kabul edildi

Koruma Amaçlı İmar Planı Teknik Şartnamesi!

Koruma Amaçlı İmar Planı Teknik Şartnamesi, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasında yer alıyor. İşte imar planı teknik şartname kapsamında yer alan esaslar...

Dikmen Akpınar'da imar planında park olarak görülen bölge 10 yıldır boş!

Ankara Dikmen Akpınar Mahallesi sakinleri, bölgedeki dere yatağının, tinerci gençlerin meskeni haline gelmesinden yakındı. Mahalle sakinleri, imar planında park ve spor alanı olan bölgenin 10 yıldır boş durduğunu söyledi...

Antalya Kahyalar'da imar planı talebi kabul edildi!

Gazipaşa ilçesine bağlı Kahyalar Beldesindeki sıcak asfalt şantiyesine Gayri Sıhhi Müessese ruhsatı alınabilmesi için Gazipaşa Belediye Meclisi'ne taşınan imar planı talebi, yol çalışmalarının aksamaması için oybirliğiyle kabul edildi.

Bursa Şehir Plancıları Odası'ndan imar planı değişikliklerine tepki!

Bursa Şehir Plancıları Odası Başkanı Füsun Uyanık, yerel seçim öncesi belediyelerdeki imar planı değişikliklerine tepki gösterdi. Uyanık: "Plan değişiklikleri bir an önce onaylanarak oldu bittiye getirilmek isteniyor." dedi...

Batman imar planı Haberi

Batman imar planı

Batman Çağdaş Gazetesi köşe yazarı Barış Arslan, bugünkü yazısında 'Batman'ın imar sorunu'nu kaleme aldı. İşte o yazı...

Tüm Dünyayı sarsan kovit-19 nedeniyle birçok ilki yaşıyoruz.

Üç ay öncesine kadar hangi bilim insanı olursa olsun; ‘Bir gün gelecek bayramda dahi evlerinizden çıkamayacaksınız’ diye uyarıda bulunsaydı, büyük çoğunluğumuzun cevabı ‘Hadi oradan’ olurdu…

Tahayyül bile edemediklerimizi yaşadığımız bir süreçteyiz.

Kimine göre virüs insan yapımı, kimine göre de ilahi bir cezalandırma…

Bir cezalandırma mı, insan yapımı mı bunu önümüzdeki aylarda belki de yıllarda göreceğiz. Eğer biz de şu dünyayı dize getiren virüse yakalanmazsak…

Kim ne derse desin ülkemiz korona karşısında iyi bir sınav verdi. Zamanında müdahalelerle dünyanın sağlık sistemini çökerten kovit-19’u en az kayıpla yaşayan ülkelerden olduk.

Gerçek şu ki; artık bu virüsle yaşamayı öğrenmek zorundayız.

Uzmanlara göre bu sürecin en...