Bayraklı toprak kayması önlem

Bayraklı toprak kayması önlem

BAYRAKLI Belediyesi, Gümüşpala Semti'nde toprak kayması nedeniyle istinat duvarı yıkılan binanın önünde dolgu çalışması başlattı. Hasan Karabağ, müteahhit firmanın Dokuz Eylül Üniversitesi'ne hazırlattığı projeyi alanda hayata geçireceğini belirtti..

Bayraklı'da toprak kaymasına 'dolgu'lu önlem!

Bayraklı'da bir inşaat firması tarafından yapılan hafriyat çalışması sırasında yaşanan toprak kayması nedeniyle Bayraklı Belediyesi çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü olası bir kaymayı önlemek için alana hafriyatı dökmeye başladı.

Ankara'da bir binada daha çökme tehlikesi! Tahliye edildi!

Ankara'da bitişiğindeki inşaatının temel kazısında meydana gelen toprak kayması nedeniyle 3 katlı Saadet Apartmanı'nı çökme riski nedeniyle tahliye edildi.

Ankara'da toprak kayması nedeniyle bir apartman boşaltıldı!

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan bir apartman, bitişiğindeki inşaatının temel kazısında yaşanan toprak kayması nedeniyle tahliye edildi. 

Bursa Osmangazi'de binalar kamulaştırılıyor! 

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, toprak kayması yaşanan Kavaklı Mahallesi'nde yer alan binaların kamulaştırılacağını açıkladı. 

Zonguldak'ta istinat duvarı çöktü!

Zonguldak'ta toprak kayması sonucu bir evin bahçesine ait istinat duvarının çökmesi bölgede yaşayan vatandaşlarda tedirginliğe neden oluyor.

Çorum'da toprak kayması nedeniyle binalar tahliye edildi!

Çorum'da toprak kayması nedeniyle 3 bina tedbir amaçlı tahliye edildi ve bölgede inceleme başlatıldı.

Bursa Yıldırım'da riskli binalar yıkılıyor!

Bursa Yıldırım Belediyesi, Mollaarap Mahallesi'nde yer alan toprak kayması riski olan bölgelerde binaların yıkımıı gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ankara'da inşaat alanındaki toprak kayması sonucu ölen işçilerin sayısı 2'ye yükseldi!

Ankara Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi'nde inşaat alanındaki toprak kayması sonucu ölen işçilerin sayısı 2'ye yükseldi...

Kahramanmaraş'ta inşaat alanında toprak kayması: 2 ölü!

Kahramanmaraş'ta inşaat alanında yaşanan toprak kayması sonucu 2 işçi yaşamını yitirdi.

Kocaeli'de toprak kayması nedeniyle bir bina boşaltıldı!

Kocaeli İzmit'te yaşanan toprak kayması sebebiyle yandaki 3 katlı bina tedbir amaçlı tahliye edildi.

Sancaktepe'de 5 katlı bina boşaltıldı!

İstanbul Sancaktepe'de 5 katlı bina, yan taraftaki inşaat alanındaki toprak kayması nedeniyle boşaltıldı.

Gaziosmanpaşa’da toprak kayması nedeniyle bir bina tahliye edildi!

Gaziosmanpaşa’da temeli yeni atılan bir inşaatta yaşanan toprak kayması sebebiyle bir bina tahliye edildi...

Esenyurt'taki toprak kaymasında istinat duvarı araçların üzerine yıkıldı!

İstanbul Esenyurt'ta dün etkili olan sağanak yağışın etkisiyle yaşanan toprak kaymasında istinat duvarı park halindeki araçların üzerine yıkıldı.

Anzak Koyu'nda toprak kayması!

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'ndaki Anzak Koyu bölgesinde toprak kayması yaşandı

Bayraklı toprak kayması önlem Haberi

Bayraklı toprak kayması önlem

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, müteahhit firmanın Dokuz Eylül Üniversitesi'ne hazırlattığı projeyi alanda hayata geçireceğini belirterek "Sıkıntı yaşanan alanda firma çalışmalarına başladı. Biz de belediye olarak çalışmanın hızlanması için destek veriyoruz. Kaymayı önlemek için dolgu işlemini biz gerçekleştiriyoruz. İlerleyen günlerde toprağa beton enjekte edilecek. Gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.İzmir Bayraklı'da, Ayla ve Bayrak apartmanları önünde bir inşaat firması tarafından yapılan hafriyat çalışması sırasında yaşanan toprak kaymasıyla birlikte meydana gelen tehlikenin önlenmesi için harekete geçildi. Müteahhit firma, Dokuz Eylül Üniversitesi'ne alanla ilgili hazırlattığı projeyi hayata geçirmek için düğmeye bastı. Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de olası bir kaymayı önlemek için alana destek hafriyatı döküyor. Belediye yetkilileri, alana şimdiye kadar yaklaşık 150 kamyon hafriyat döküldüğünü açıkladı."GEREKENİ YAPIYORUZ"

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, daha...