bekara kiralık ev

bekara kiralık ev

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından erkeğe ev kiralamamanın, “cinsiyet nedeniyle ayrımcılık yasağını ihlal” anlamına geldiğiyle ilgili aldığı karar sonucunda çok konuşulan bir cezaya imza attı.

Öğrenci ve bekara ev vermeyen yöneticiye ceza!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından 'ailesi olmayan öğrenci ve bekara ev verilmeyeceği' yönünde karar aldırtan apartman yöneticisine ayrımcılık yasağını ihlal etmesi nedeniyle idari para cezası verildi.

Hazar Ergüçlü, Zekeriyaköy’den kiralık bahçeli ev arıyor!

Yönetmen Onur Ünlü’yle aşk yaşayan Hazar Ergüçlü, Zekeriyaköy’den kiralık ev bakıyor. “20 bin lira bütçemi aşar” diyen Ergüçlü, emlakçılardan haber bekliyor.

Kiralık ev arayanların sayısı 4 kat arttı!

İzmir'de 30 Ekim tarihinde meydana gelen deprem sonrasında, kiralık ev arayışı deprem öncesine göre 4 kat arttı. Türkiye genelinde ise, depreme dayanıklı yeni ev arayanların oranı bir önceki aya göre 10 katına çıktı.

Kiralık ev kalmadı! Fırsatçılar arttı!

İzmir'de yaşanan yıkıcı depremin ardından büyük korku yaşayan vatandaşlar evlerini değiştirmeyi istiyor. Yaklaşık 4 bin 500 konutun ağır hasar gördüğü şehirde boş kiralık ev bulmak da zorlaştı. Daha güvenli evlerde yaşamak isteyenler günlerce ev aradıktan sonra merkeze uzak yerlere taşınıyor.

Bursa’da kiralık ev sayısı arttı!

Bursa’da koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin memleketlerine geri dönmesiyle kiralık ev sayısı yükseldi, kira fiyatları ise düşüşe geçti.

Günlük kiralık ev tehlikesi!

Büyükşehirlerde günlük kiralık ev ilanlarına oldukça sık rastlanıyor. Bu evleri kiralamanın koşulu 18 yaşından büyük olmak ve tıpkı otellerdeki gibi kimlik beyan etmek olmasına rağmen, bu kurallar hiçe sayılıyor...

Ev kiralamada öğrenciye 10 taktik!

Üniversite öğrencileri önce sınavda ter döktü, şimdi de kiralık ev telaşı başladı. Peki kiralık ev ararken nelere dikkat edilmeli?

Binlerce üniversiteli için kiralık ev arayışı başladı!

2.5 milyon öğrencinin katıldığı üniversite tercih sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Pandemi nedeniyle üniversitelerin ne zaman açılacağı açıklanmasa da önümüzdeki günlerde binlerce öğrenci ev arayışına girecek.

Gönen'de kiralık ev fiyatları arttı!

Kovid-19 salgını sebebiyle büyükşehirlerden uzaklaşmak isteyenler Balıkesir Gönen'i tercih ediyor. Gönen'e olan talebin artmasıyla birlikte ev fiyatları da arttı.

Beykoz'daki meşhur sitede satılık ev sırası! 

İstanbul Beykoz'daki meşhur sitede satılık ev sırası başladı. Kiralık ev bulunamayan lüks sitede satılık everin fiyatları da uçtu...

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadına kiralık ev desteği!

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadın için Şahinbey Kaymakamlığı tarafından kiralık ev bulma çalışması başlatıldı.

Elbistan'da kiralık ev ve iş yeri fiyatları tavan yaptı!

İnşaat sektörünün durduğu Elbistan'da, ev ve iş yeri kiraları da tavan yaptı. Vatandaşlar istediği bölgede çok az kiralık ev buluyorken, kiraların çok yüksek olmasından da şikayetçi. İşte detaylar..

Elazığ'da kiralık dairelere talep arttı!

Elazığ'da 6.8'lik deprem sonrasında evsiz kalan birçok vatandaş kiralık ev aramaya başladı. Sektör yetkilileri ise şu an kiralık dairelere ilginin çok fazla talep olduğunu söyledi.

Aleyna Tilki Amerika'da ev arıyor!

Eğitimine Amerika'da devam etmeye karar veren Aleyna Tilki bir aile dostlarının yanında kalıyor. Tilki kendisine kiralık ev bakmaya başladı.

bekara kiralık ev Haberi

bekara kiralık ev

Mehmet Kirez 32 yaşında, Ankara’da yaşıyor. Devlet memuru. Hikayesinin anlatılmasının nedeni cinsiyetinden ötürü kendisine evini kiralamayı reddeden bir ev sahibi ve aracısı emlakçıya karşı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na (TİHEK) başvurarak, cinsiyet nedeniyle ayrımcılık yasağını ihlalden 1000’er lira idari para cezasına çarptırılmalarını sağlaması…

Milliyet'ten Özlem Ülkü'nün haberine göre; iki yıl önce de Eskişehir’de dul bir kadına ev verilmemesini “insan haklarına aykırı” bulan kurum, bu kararıyla “cinsiyet ayrımcılığı” ile ilgili emsal karar verdi.

Mehmet Kirez’in hikayesi geçtiğimiz haziran ayında başlıyor. Bayram iznindeyken arkadaşlarıyla yaşadığı evden ayrılıp, tek başına kiraya çıkmak için emlak ilanlarına bakıyor. Aradıklarından bazıları, “sadece aileye” ya da “sadece kadınlara” kiraya verdiklerini bildiriyor. Merkezi bir yerde, “1+1” dairenin ilanını görünce detaylarla ilgili bilgi olmadığı için emlakçıyı arıyor. Şehir dışındaki ailesini ziyaretten...