bendevi palandöken kimdir

bendevi palandöken kimdir

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Eylül sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı 2019'un başından beri 25 bin 978 artarak toplamda 1 milyon 779 bin 191'e ulaştı" dedi...

TESK'ten kentsel dönüşüm önerisi!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kentsel dönüşüm planlarının tüm sektörler, vatandaşlar ve esnaf için olumlu etki yarattığını söyledi. Palandöken, "Kentsel dönüşümde esnaf da düşünülmeli" dedi.

TESK'ten özel bankalara faiz indirimi çağrısı!

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerine ek olarak özel bankalarımız da acele edip indirime giderlerse piyasalar daha erken rahatlayacaktır" dedi...

TESK'ten 'konut kredi faizlerinin düşürülmesi' talebi!

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Piyasaların düzelebilmesi için konut sektöründe fiyatların düşürülmesi şart" dedi...

TESK'ten 'konut seferberliği' çağrısı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, inşaat sektörünün canlanmasıyla birçok sektörün de hareketlendirebileceğini söyleyedi. Palandöken, "Bu sebeple ekonominin canlanması için konut seferberliği başlatılmalı" diye konuştu.

Bendevi Palandöken: Belediye ve vakıflar kira artışlarını abartmamalı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yerel yönetimlere, vakıflara ya da devlete ait iş yerlerinde faaliyet gösteren esnafımız kira artışlarından bıktı. Bu zamlar esnafın belini bükerken enflasyonu da artırıyor” diye açıklama yaptı. 

Kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Sözleşmeler Türk lirasına dönüştürülürken, kiralar piyasa şartlarına göre belirlenmeli" dedi. 

TESK başkanı yine Bendevi Palandöken oldu!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) 20. Olağan Genel Kurulunda 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, üçüncü kez konfederasyon genel başkanı oldu. 

Konutta faiz indirimi ve kampanyalar devam etsin!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gayrimenkul sektöründeki gelişmelerle ilgili konuştu. Palandöken, konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi gerektiğini belirtti.

Bakkalların en önemli sorunlarından biri AVM'ler!

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Bakalların derdi günden güne büyüyen rekabet ortamıdır. En önemli sorunlarından biri AVM ve zincir marketlerle yapılan mücadeledir." dedi.

Uygun fiyatlarda konut satışı ekonomiyi rahatlatacak!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bankalarla birlikte gayrimenkul ve inşaat sektörünün de fiyatlarda fedakarlık yapması gerektiğini dile getirerek "Uygun fiyatlarda konut satışı ekonomiyi rahatlatır." dedi. 

Bendevi Palandöken: Esnafın başı AVM'lerle dertte!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada Esnafın başının alışveriş merkezleri ve zincir marketlerle dertte olduğunu söyledi.

Ruhsatsız ve kayıt dışı iş yeri kalmayacak!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, verimsizliğin, ekonominin en önemli sorunlarından biri olduğunu dile getirerek önemli açıklamalarda bulundu. 

Bendevi Palandöken'den yapılandırma mağdurlarına ikinci şans talebi!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada "Yapılandırması bozulanların ilk taksitini ödeyip yapılandırmalarını devam ettirebilmeleri için bir defaya mahsus hak tanınacak şekilde yasal düzenleme yapılmalı." diye konuştu.

AVM mağazaları cadde mağazacılığına yöneldi!

TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, alışveriş merkezlerinin (AVM) cazibesinin kalmadığını, perakendecilerin cadde mağazacılığına yöneldiğini belirtti.

TESK'ten deprem bölgesinde konut kredisi borçlarına erteleme talebi!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonrasında ev ve iş yerlerini kaybeden vatandaşların kamu ve özel bankalara olan kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi talebinde bulundu.

Kalkınmanın ilk koşulu yerli ürünleri desteklemek!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de tam kalkınmayı gerçekleştirmenin ilk koşulu, yerli ürünleri desteklemektir dedi.

TESK'ten zincir marketler için "açılış kriteri" önerileri!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Zincir marketlerin, nüfusu 10 bin ve üzerindeki yerleşim yerlerine açılabilmesi şartı getirilmeli" diye konuştu.

Konut sahipleri fiyatı, bankalar faizi düşürsün!

Konut fiyatları Eylül'de yüzde 0.84 arttı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘Hem bankalar faizlerde hem mülk sahipleri fiyatlarda indirime giderse ancak o zaman inşaat sektörü de piyasalar da canlanır’ diye konuştu.

Esnafın kamu borçlarında yapılandırma beklentisi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Vergi ve SGK primi borçlarında yapılandırma beklentisi oluştu. Esnaf hiçbir zaman devlete borçlu kalmak istemez ancak kalıcı reformlardan sonra yapılandırmalara ihtiyaç ortadan kalkar." dedi.

9 ayda 170 bin 540 iş yeri açıldı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,'Eylül sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı yılbaşından bu yana 25 bin 978 artarak toplamda 1 milyon 779 bin 191'e ulaştı' dedi.

9 ayda 170 bin 540 iş yeri açıldı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Eylül sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı 2019'un başından beri 25 bin 978 artarak toplamda 1 milyon 779 bin 191'e ulaştı" dedi...

TESK'ten kentsel dönüşüm önerisi!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kentsel dönüşüm planlarının tüm sektörler, vatandaşlar ve esnaf için olumlu etki yarattığını söyledi. Palandöken, "Kentsel dönüşümde esnaf da düşünülmeli" dedi.

TESK'ten özel bankalara konut kredisi faizi çağrısı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yalnızca 3 kamu bankasının faiz indirimi yeterli değil. Özel bankalar da sektöre katkı sağlayarak konut kredisi faizlerinde indirime gitmeli" çağrısında bulundu.

İmar barışı yeniden uzatılmalı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, imar barışında sürenin yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti. Palandöken, uygulama sayesinde imar sorunlarının çözüldüğünü ve ekonomiye katkı sağlandığını söyledi...

TESK'ten ev desteği çağrısı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, köye dönüş projelerinde yaş sınırı olmamasını ve ev desteği de verilmesi için çağrıda bulundu.

Bendevi Palandöken: İş yeri açanların sayısı azaldı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlar hakkında yazılı bir açıklama yayınladı. Palandöken'in verdiği bilgilere göre; Yılın ilk çeyreğinde esnaf ve sanatkar sayısı 1 milyon 772 bin 650 oldu. Bu çeyrekte 70 bin 888 iş yeri açıldı, 29 bin 214 iş yeri kapandı.

KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılması sevindirici!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması piyasaları rahatlatacak" dedi...

bendevi palandöken kimdir

bendevi palandöken kimdir bendevi palandöken kimdir

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, açılan ve kapanan işletme sayılarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bendevi Palandöken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi'nde yayımlanan ilanlara göre esnaf ve sanatkarlara ait iş yeri açılışı ve kapanışları hakkında bilgi verdi. Palandöken, şu ifadeleri kullandı;

"Eylül sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı yılbaşından bu yana 25 bin 978 artarak toplamda 1 milyon 779 bin 191'e ulaştı. Bu dönemde 170 bin 540 iş yeri açılırken 80 bin 769 iş yeri kapandı. 61 bin 787 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için terkin ilanları Sicil Gazetesi’nde yayımlanmadı. Böylece yılın 9 ayında esnaf ve sanatkarlara ait iş...