Bill Dunster firması ZEDFactory

Bill Dunster firması ZEDFactory

Bill Dunster, ÇEDBİK tarafından Swissotel The Bosphorus'ta 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin konuşmacılarından. İngiliz mimar Bill Dunster kimdir? İşte biyografisi...

Japonya'da son bir yılda 85 inşaat firması iflas etti!

Koronavirüs nedeniyle ekonomide zor bir yıl geçiren Japonya'da son bir sene içerisinde 85 inşaat firması iflas etti.

Bill Gates, ABD'nin en büyük toprak sahibi oldu!

Microsoft’un kurucusu ve milyarder Bill Gates, toplamı 1 milyon kilometrekareye yaklaşan tarım arazileriyle birlikte ABD'deki en büyük tarım arazisi sahibi oldu.

Toprak ağası Bill Gates: 242 bin dönüm araziyle zirvede!

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın dördüncü en zengini olan Bill Gates’in aynı zamanda Washington'dan Florida'ya 18 ABD eyaletinde tarım arazisine sahip olduğu öğrenildi. En çok araziye sahip olan iş insanı Gates oldu. 

Denizli'de belgede sahtecilik operasyonu! Yapı denetim firması sahipleri tutuklandı!

Denizli Merkezefendi Belediyesi'nde bir yapı denetim firması tarafından resmi belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklandı.

Bill Gates'in 43 milyon dolarlık karantina malikanesi! 

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 43 milyon dolara ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, okyanus kıyısında lüks malikane almıştı. Gates'in malikanesi ilk kez görüntülendi...

Bill Gates Kaliforniya'dan 43 milyon dolara ev aldı! 

Microsoft’un kurucu ortağı milyarder iş adamı Bill Gates, Teksaslı milyarder T. Boone Pickens'in eski karısı Madeleine Pickens'ın evini satın aldı. Gates, eve 43 milyon dolar ödedi...

TERRA Real Estate Türkiye'nin en iyi emlak firması seçildi!

TERRA Real Estate European Property Awards/Avrupa Gayrimenkul Ödülleri tarafından "Best Real Estate Agency Single Office Turkey 2019-2020" kategorisinde Türkiye'nin en iyi emlak firması seçildi.

Sur Yapı en iyi yapı inşaat firması seçildi!

Sur Yapı, bu yıl 5’inci kez düzenlenen ‘Türkiye Gençlik Ödülleri’nde yapılan açık halk oylamasında gençler tarafından “En İyi Yapı İnşaat Firması” kategorisinde 1’inci seçildi. Sur Yapı, bünyesinde bulunan nitelikli personellere ve eğitimli iş gücü istihdamına katkı sağlıyor.

76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak!

8-10 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı için son hazırlıklar tamamlanıyor. Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek fuarda 76 inşaat firması gurbetçilerle buluşacak.

Osmaniye'de inşaat firması sahibi intihar etti!

Osmaniye'de, inşaat firması sahibi Osman T. başına dayadığı tabancayla hayatına son verdi.

Bill Gates’in 63.2 milyon dolarlık evi!

Washington’un küçük, sessiz sakin Medina kasabasında inşa edilen 6070 metrekarelik devasa Xanadu 2.0; doğa dostu yapısı ve tabii ki sahibi Bill Gates’in karakteri doğrultusunda aşırı teknolojik özellikleri ile görenleri büyülüyor. 

Türk Firması Summa Senegal'de fuar merkezi açtı!

Türk Firması Summa İnşaat Senegal'in başkenti Dakar'ın Diamniadio bölgesinde yaptığı Kongre Merkezi, havalimanı, otel ve spor kompleksi gibi önemli yapıların arasına bir yenisini daha ekleyerek Fuar Merkezini hizmete açtı. 

Denizli'de inşaat firması sahibi Mehmet Yamer öldürüldü!

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde faaliyet gösteren inşaat firması sahibi Mehmet Yamer, iş yerinde uğradığı av tüfekli saldırıya uğradı. Olay sırasında Yemer, yaşamını yitirirken, sekreteri ise yaralandı.

Bill Dunster firması ZEDFactory Haberi

Bill Dunster firması ZEDFactory

Bill Dunster kimdir?


Bill Dunster, ZEDFactory firmasının kurucusudur. 9 Temmuz 1960 tarihinde dünyaya gelen İngiliz mimar Bill Dunster, ZEDFactory’nin oluşmasından önce Michael Hopkins and Partners’ta ortak olarak, Nottingham Üniversitesi Kampüsü üzerinde çalışmaktaydı. 


Bill Dunster ayrıca Portcullis House’un cephe tasarımı ve çevresel stratejisini geliştirdi. Bu çalışmayı, Arup, CSTB Nantes, Christian Bartenbach ve Conphoebus gibi Avrupa’nın lider çevresel danışmanlık firmaları ile çalıştığı 4 yıllık bir araştırma takip etti. 


Builder Magazine dergisi tarafından 'Britanya'nın en yeşil mimarı' olarak adlandırılan Bill Dunster, Archietctural Association ve Kingston Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yaptı ve dünyada pek çok seminer ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. 1995 yılında Bill, düşük enerjili yaşama/çalışma ünitesi prototipi olan ve hala ailesiyle birlikte yaşadığı kendi evini, Hope House’u inşa etti. Bill Dunster projeleri!


Earth Centre, SkyZED Flower Tower,...