25 / 06 / 2022

Bill Gates serveti

Bill Gates serveti

Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve Melinda Gates çifti resmi olarak boşandı. Peki, çift milyar dolarlık serveti nasıl paylaştı? İşte detaylar...

Bill Gates 12.5 milyon dolarlık malikanesinde yaşamaya başladı!

27 yıllık eşinden boşanma kararı alan Microsoft'un patronu Bill Gates 12.5 milyon dolarlık  malikanesinde inzivaya çekildi. Söz konusu kulübün  yıllık aidatı 250 bin dolar.  

Bill Gates'in 131 milyon dolarlık malikanesi ne olacak?

Dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates eşi Melinda Gates ile boşanma aşamasında. Boşanma kararının ardından Gates çiftinin 131 milyon dolarlık malikanesinin ne olacağı merak konusu oldu. 

Boşanma aşamasında olan Bill Gates'in mal varlığı ne olacak? 

Bill-Melinda Gates çifti, 27 yıllık evliliklerini bitirmeye hazırlanıyor. Çiftin boşanması en pahalı ikinci ayrılık olarak gündemde yer alacak. Peki, Bill Gates'in mal varlığı nasıl bölünecek? 

ABD'nin en büyük toprak sahibi Bill Gates neden bu kadar arazi aldığını anlattı!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan BillGates, komplo teorilerine de konu olan büyük arazi yatırımlarına ilişkin sessizliğini bozdu; satın almaların iklimle alakalı olmadığını, yatırım grubunun böyle tercih ettiğini belirtti.

Bill Gates, ABD'nin en büyük toprak sahibi oldu!

Microsoft’un kurucusu ve milyarder Bill Gates, toplamı 1 milyon kilometrekareye yaklaşan tarım arazileriyle birlikte ABD'deki en büyük tarım arazisi sahibi oldu.

Bill Gates’in 63.2 milyon dolarlık evi!

Washington’un küçük, sessiz sakin Medina kasabasında inşa edilen 6070 metrekarelik devasa Xanadu 2.0; doğa dostu yapısı ve tabii ki sahibi Bill Gates’in karakteri doğrultusunda aşırı teknolojik özellikleri ile görenleri büyülüyor. 

Bill Gates'ten altcoin piyasalarına şok eleştiri!

Microsoft’un kurucu ortağı ve milyarder Bill Gates, son zamanlarda sık sık gündeme gelen ve birçok altcoin projesinin yer aldığı NFT projelerini eleştirdi. İşte detaylar...

Binance CEO'su zor durumda! Zarar gittikçe büyüyor

Kripto serveti 100 milyar dolara ulaşan Binance CEO'su'nun servetinin 10 milyar dolara kadar çekildiği ve kriz nedeniyle 86 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

En zengin 500 ismin serveti 1.4 trilyon dolar eridi! Elon Musk, Bill Gates ve Mark Zuckerberg'in servetinde son durum!

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, küresel finans piyasaları yüksek faiz oranlarının ve enflasyon kaygısının ağırlığında ezilirken, dünyanın en zengin 500 insanı bu sene toplamda 1.4 trilyon dolar kaybetti. Peki Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates ve Mark Zuckerberg'in servetleri ne oldu? 

Bill Gates'ten şok eden kripto para açıklaması! Piyasada dalgalanma yaşanabilir!

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, neden herhangi bir kripto para yatırımı yapmadığını sonunda açıkladı! Bill Gates'in bu açıklaması kripto para piyasasında bir dalgalanmaya neden olabilir...

2 yılda serveti hızla artan iş insanı şimdi dünyanın en zengin 5. ismi oldu! İşte inanılmaz hikayesi

Hindistan'da birçok alanda yaptığı yatırımlarıyla hızla büyüyen Adani Group’un patronu Gautam Adani, son iki yılda inanılmaz bir servet yaptı. Forbes dergisinin haberine göre Adani, 125,9 milyar dolarlık net servete sahip.

Eşref Hamamcıoğlu'nun serveti ne kadar? Eşref Hamamcıoğlu ne iş yapıyor?

Galatasaray’da başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılı takımda 1994-1998 yılları arasında Galatasaray Mezunlar Evi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Eşref Hamamcıoğlu, 2001 yılında ise Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

Amerikalıların serveti rekor seviyeye ulaştı!

Merakla beklenen ve açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de hanehalkı serveti, 2021 yılının son çeyreğinde 150,3 trilyon dolara ulaştı ve böylece tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Haydar Dümen'in gayrimenkul zengini olduğu ortaya çıktı!

Hayda Dümen 92 yaşında Kovid-19 salgını sebebiyle hayatını kaybetti. Tüm yatırımını gayrimenkule yapan Haydar Dümenin serveti duyanları şaşırttı. Ancak Haydar Dümen'in 100 milyon TL'lik mirası eşine değil hiç tanımadığı emlakçıya kaldı.

Serdar Ortaç vasiyetini ilk kez açıkladı! Bakın serveti ne kadarmış...

Şarkıcı Serdar Ortaç vasiyetini ilk defa açıkladı. İşte 40 milyon değerinde evi olduğunu söyleyen Serdar Ortaç'ın vasiyeti...

Milyonerlerin serveti kur kriziyle katlandı!

Yüksek enflasyon karşısında ücretler erirken 2021'in tek kazananı, sayıları 471 bine ulaşan milyonerler oldu. Bankalarda bir milyon Türk Lirası'ndan fazla parası bulunan kişi sayısı 470 bin 975'e yükseldi.

Pandemide dünyanın en zenginlerinin serveti iki katına çıktı!

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam tarafından yayımlanan raporda, dünyanın en zengin 10 kişisinin toplam servetinin koronavirüs pandemisi sürecinde iki katına yükseldiği belirlendi.

Binance 2021'de 20 milyar dolar gelir elde etti!

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, servetine servet kattı. Peki en büyük kripto borsalarından olan Binance, dünyadaki düzenleyicilerle uzlaşabilecek mi? Changpeng Zhao'nun serveti ne kadar oldu? İşte Binance ile ilgili merak edilen her şey...

Kanye West, Kim Kardashian'ın evinin karşı sokağından ev aldı!

Kanye West, boşanma aşamasında olduğu Kim Kardashian'ın evinin karşı sokağından 4,5 milyon dolar bedelle bir satın aldı. 6,6 milyar dolarlık serveti bulunan West'in yeni aldığı evin mütevazı bir seçim olduğuna vurgu yapılıyor.

Bill Gates serveti Haberi

Bill Gates serveti

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu ve eski CEO'su Bill Gates'in 27 yıllık evliliği resmi bir şekilde bitti.

Hürriyet'te yer alan habere göre; 130 milyar dolarlık bir servete sahip olan çiftin bu serveti nasıl paylaştığı ile ilgili henüz bilgi aktarılmadı fakat çift servet için anlaşma imzaladı. İddialara göre çift 130 milyarlık serveti 65 milyar olarak eşit bir şekilde paylaştı.

Melinda Gates boşanmanın ardından Gates soyadını kullanmaya devam edecek. 

Boşanma aşamasında olan Bill Gates'in mal varlığı ne...