Bodrum denizden içme suyu

Bodrum denizden içme suyu

Yıllardır çözüm bekleyen su sorunu, küresel ısınmanın da etkileriyle kangrene dönen Bodrum Yarımadası'nda, denizden içme suyu elde edilmesi projesi heyecan yarattı.

Muğla'da kaçak müdahaleler için 'Denizden Bakış' projesi başladı!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kıyılara yapılan müdahalenin engellenmesi için, "Denizden Bakış" projesi başlatıldı.

Bodrum'da 150 milyon TL'lik altyapı yatırım yapılacak!

Bodrum'da özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu ve altyapı sorunları bölge halkını canından bezdirdi. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen sorunlarla ilgili, "Sorunun köklü bir şekilde çözülmesi için çalışıyoruz. 2017'de 150 milyon TL'lik yatırım yolda" dedi

Nikki Beach Türkiye’deki ilk şubesini Bodrum’da açtı!

Mıamı, Saint Tropez, Marakeş, Ibiza, Monte Carlo ve Dubai gibi pek çok şehirde hizmet veren dünyaca ünlü yeme, içme ve eğlence markası Nikki Beach, Türkiye’deki ilk şubesini Bodrum’da açtı.

Bodrum İçme Suyu İsale Hattı kazılarında 2 bin 500 yıllık mezar bulundu!

Bodrum'da yol ortasında ortaya çıkan 2 bin 500 yıllık tarihi mezar, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun kararıyla üzeri kapatılarak koruma altına alındı..

Bodrum'da DSİ hattında patlama meydana geldi!

Bodrum'da, Devlet Su İşlerine (DSİ) ait içme suyu isale hattında patlama meydana geldi.. Bodrum-Milas karayolunda meydana gelen patlama nedeniyle bölgedeki bir otelin lojmanının bahçesi de su doldu

Bodrum'da yılbaşından bu yana 1078 deprem oldu!

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, Prof. Dr. Berkan Ecevitoğlu, Marmaris ile Bodrum arasındaki bölgede karadan ve denizden 2015 Mayısında başlatılacak ’Bozburun-Bodrum Deprem Fay Hatları Araştırması Projesi’ hakkında bilgi verdi.

Bodrum'da içme suyu isale hattı patladı!

Güvercinlik Mahallesi Kaynar mevkisinde bulunan DSİ'ye ait içme suyu ana isale hattı, henüz belirlenemeyen nedenle patladı. Borudan fışkıran suyun taşıdığı çamur birikintisi nedeniyle Bodrum-Milas karayolu araç geçişine kapandı.

Bodrum Gökçeler'deki içme suyu isale hattı 11'nci kez patladı!

Bodrum'un Gökçeler mevkiindeki içme suyu isale hattı 11'nci kez patladı. Tonlarca su beraberindeki taşlarla birlikte karayoluna akınca, Bodrum-İzmir yolu çift yönlü olarak saatlerce ulaşıma kapandı. Yolun kapanmasıyla yüzlerce araç ve tatilci yolda kaldı.

Bodrum'da boru patladı, Bodrum-Milas karayolu ulaşıma kapandı!

Güvercinlik Mahallesi Kaynar mevkisinde bulunan DSİ'ye ait içme suyu ana isale hattı, henüz belirlenemeyen nedenle patladı. Borudan fışkıran suyun taşıdığı çamur birikintisi nedeniyle Bodrum-Milas karayolu araç geçişine kapandı.

1939 yılında binalar denizden on metre geride inşa edilecekmiş!

1939 yılında belediye deniz kenarında ve şimendifer güzergahında inşa edilecek binaların denizden on metre geride ve bodrum ile bir kattan ibaret yapılacak binalara inşaat ruhsatı verecekmiş.

Bodrum'da DSİ içme suyu hattında patlama 20 ev ve iş yerini su bastı!

İlçeye bağlı Güvercinlik Mahallesi'nde bulunan DSİ'ye ait içme suyu ana isale hattında, henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlama sonucu 20'ye yakın ev ve iş yerini su bastı...

Bodrum'da DSİ içme suyu hattında patlama!

Muğla' nın Bodrum ilçesinde DSİ'ye ait içme suyu hattında meydana gelen patlama nedeni ile 20'ye yakın ev ve iş yerini su bastı, bazı araçlar sürüklendi.

Bodrum'da içme suyu hattındaki patlak nedeniyle 30 ev ve 8 işyerini su bastı!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Güvercinlik Köyü 'nde, içme suyu isale hattındaki patlak nedeniyle, 30 ev ve 8 işyerini su basarken, bazı evlerin bahçe duvarları yıkıldı.

Bodrum denizden içme suyu

Bodrum denizden içme suyu Bodrum denizden içme suyu

Bodrum Yarımadası'ndaki su sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla, Yalıkavak Belediyesi'nin girişimiyle, merkezi Amerika'daki E-Tech USA ve Türk şirketi Hidroteknik Su Arıtma A.Ş. tarafından Yalıkavak sahiline 'Deniz suyundan içme suyu elde etme ünitesi' kuruldu. Bir haftalık deneme süreci olumlu geçti. Projenin hayata geçirilmesiyle Bodrum Yarımadası'nda mesken ve işletmelere metreküpü 1.1-1.5 YTL arasında fiyatla verilen suyun, kurulan sistemle 60 Ykr'a mal edileceği belirtildi.

YAP-İŞLET-DEVRET: Hidroteknik Su Arıtma A.Ş. temsilcisi çevre mühendisi Gürkan Göçmen, yatırım ve işletmenin Türk ve Amerikan şirketleri konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilebileceğini, yap işlet devret modeliyle, yaklaşık 2 milyon YTL'ye kurulacak sistemle beldenin 10 bin kişilik nüfusunun günlük 2 bin metreküplük su ihtiyacının karşılanabileceğini söyledi. Göçmen, ''Denizden içme suyu...