Bodrum denizden su içmeye hazırlanıyor

Bodrum denizden su içmeye hazırlanıyor

Yıllardır çözüm bekleyen su sorunu, küresel ısınmanın da etkileriyle kangrene dönen Bodrum Yarımadası'nda, denizden içme suyu elde edilmesi projesi heyecan yarattı.

Muğla'da kaçak müdahaleler için 'Denizden Bakış' projesi başladı!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kıyılara yapılan müdahalenin engellenmesi için, "Denizden Bakış" projesi başlatıldı.

Bodrum'a yeni su altı arkeoloji müzesi inşa edilecek!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum’da sezonu 12 aya yaymak için merkezde etkinlikleri artıracaklarını belirtti. Bakan Ersoy, Bodrum'a yeni bir su altı arkeoloji müzesi inşaa etmeyi plandıklarını söyledi.

Tay Group’tan Bodrum'a 1 milyar dolarlık yeni yatırım!

Tay Group’un Yalıçiftlik’te 1 milyon metrekarelik alana kuracağı Four Seasons Bodrum Resort, 1 milyar dolarlık bir proje olacak. Astay Gayrimenkul CEO’su Enes Berse, “Proje, bölgenin en uzun sahil şeridine sahip olacak” dedi. 

Serkoç'tan Bodrum’a Lujo isimli lüks otel!

Anex Tours’un CEO’su Serhat Koçkar’ın şirketi Serkoç, 170 milyon dolar yatırımla Bodrum'da Lujo isimli lüks otel açmaya hazırlanıyor. 

Bodrum lüks konutun merkezi oldu!

Birbirinden lüks projelerin merkezi haline gelen Bodrum'da geliştirilen konut yatırımları lüksün de üstüne çıkıyor. FB Gayrimenkul Yatırımları CEO'su Burak Özyiğit, bölgedeki projelerini ve yatırımlarını anlattı.

Çeşme'deki Balıklı Köşk dikkatleri üzerine çekiyor!

Çeşme'de evinin bahçesini 50 metre uzunluğundaki deniz akvaryumu ile çeviren iş adamı Mehmet Ali Gökçeoğlu, buradaki balıkları yaşatmak için 10 yıldır kanallarla denizden su getiriyor.

Gazze'ye 300 milyon dolarlık su temin projesi geliyor!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gazze'de denizden su arıtacak yaklaşık 300 milyon dolar maliyetli su temin projesi planladıklarını anlattı.

MUSKİ'nin Bodrum Orkakent yatırımına itiraz!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ), Bodrum'a bağlı Orkakent mahallesinde yaklaşık 4 milyon liraya yaptırılan atıksu biyolojik arıtma tesisi hakkındaki mahkeme kararına itiraz etti.

Bodrum'daki arıtma tesisine yürütmeyi durdurma kararı!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürü Baki Ülgen, Bodrum'daki arıtma tesisinin yıkılmaması için bir üst mahkemeye itirazda bulunduklarını bildirdi.

Ditto Mimarlık Bodrum'daki evleri güzelleştirecek!

Bodrum'un artık bir Ditto'su var. Öncelikle Bodrum evlerini güzelleştirecek her şeye sahip, profesyonel eller Bodrum'daki evleri güzelleştirecek.Ditto Mimarlık & Tasarım Boutique ortakları Ditto'yu anlatıyor:

Bodrum'da inşaat yasağı 15 Mayıs’ta başlayacak!

Ege’nin incisi cennet yarımadada imara açılmadık yer kalmadı. Bodrum'da gürültü ve görüntü kirliliği nedeniyle uygulanan inşaat yasağı 15 Mayıs’ta başlayacak. Yasak öncesi ilçede şu günlerde yoğun bir inşaat faaliyeti yürütülüyor.

Bodrum'daki inşaat kazısından Helenistik döneme ait kuyu çıktı!

Bodrum'da, inşaat için yapılan sondaj kazısında Helenistik döneme ait olduğu düşünülen su kuyusuna rastlandı. Çok nadir rastlanan tarihi su kuyusunun bugünlere ulaşmasının önemli olduğu bildirildi.

Balıkesir'de su borusu patladı: 1 ölü, 2 yaralı

Su borularının patlaması sonucu, 10 binanın bodrum katlarını yaklaşık 1 buçuk metre yüksekliğe kadar su bastı, 1 kişi boğularak can verdi, 2 kişi ağır yaralandı.

Bodrum denizden su içmeye hazırlanıyor

Bodrum denizden su içmeye hazırlanıyor Bodrum denizden su içmeye hazırlanıyor

Bodrum Yarımadası'ndaki su sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla, Yalıkavak Belediyesi'nin girişimiyle, merkezi Amerika'daki E-Tech USA ve Türk şirketi Hidroteknik Su Arıtma A.Ş. tarafından Yalıkavak sahiline 'Deniz suyundan içme suyu elde etme ünitesi' kuruldu. Bir haftalık deneme süreci olumlu geçti. Projenin hayata geçirilmesiyle Bodrum Yarımadası'nda mesken ve işletmelere metreküpü 1.1-1.5 YTL arasında fiyatla verilen suyun, kurulan sistemle 60 Ykr'a mal edileceği belirtildi.

YAP-İŞLET-DEVRET: Hidroteknik Su Arıtma A.Ş. temsilcisi çevre mühendisi Gürkan Göçmen, yatırım ve işletmenin Türk ve Amerikan şirketleri konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilebileceğini, yap işlet devret modeliyle, yaklaşık 2 milyon YTL'ye kurulacak sistemle beldenin 10 bin kişilik nüfusunun günlük 2 bin metreküplük su ihtiyacının karşılanabileceğini söyledi. Göçmen, ''Denizden içme suyu...