Bodrum kira fiyatları

Bodrum kira fiyatları

Pandemi nedeniyle Bodrum'a yapılan göçler ilçe genelindeki ev fiyatlarını yüzde 149 oranında artırdı. İlçe genelinde kiralık ev bulmak neredeyse imkansız.

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Pandemi ile beraber İstanbul'dan kaçmak isteyen vatandaşların ilk tercihi Bodrum oldu. Bodrum'a olan bu yönelimlerle  ilçede kira fiyatları bir hayli arttı.

Kira fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Koronavirüs ve deprem nedeniyle büyük şehirlerden kaçan vatandaşların ilk tercihi Bodrum oluyor. Bu durumu fırsat bilen ev sahipleri de kira fiyatlarına zam yapmaya başladı.

Pandemi sonrasında Bodrum'da arsalara ilgi arttı!

Pandemi nedeniyle home office çalışma düzeni Bodrum gayrimenkul piyasasını olumlu etkiledi. Kış mevsimini de Bodrum'da geçirmek isteyen vatandaşlar bölgede gayrimenkul yatırımı yapmaya başladı. 

Van'da konut ve kira fiyatları yükselişte! 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle konut fiyatları yükselişe geçti. Konut fiyatları ve kira ücretlerinde en çok artışın olduğu illerden biri de Van oldu.

Koronavirüs kira fiyatlarını nasıl etkiledi? 

Koronavirüs salgını nedeniyle bazı şehirlerde kira ücretleri artarken bazı şehirlerde de kira ücretleri azaldı. Özellikle öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde emlak piyasası olumsuz etkilendi. 

Yazlık bölgelerde kiralar yüzde 50 arttı!

Pandemi sonrasında yazlık evlere talep artmasıyla beraber Çeşme ve Bodrum gibi gözde tatil bölgelerinde kira fiyatları, ev fiyatlarıyla yarışır hale geldi.

Tatil bölgelerinde kira fiyatları 3'e katlandı!

Koronavirüs salgını nedeniyle yazlık evlerde yaşanan talep patlaması, bu bölgelerdeki kira fiyatlarının da üçe katlanmasına neden oldu. Öyle ki yazlık bölgelerde  sezonluk kira bedeli 350 bin liradan başlayıp 750 bin liraya kadar yükseldi. 

Bodrum'da çocuklu ailelere ev kiralanmıyor!

Pandemi sonrasında kalabalık şehirden kaçmak isteyenlerin ilk tercih yerlerinden biri olan Bodrum'da kira fiyatları arttı. Bununla birlikte ev sahiplerinin kiracı tercihi de değişti. Ev sahipleri artık çocuklu ailelere ev kiralamıyor. 

İspanya'da kira fiyatlarının düşürülmesi için yasal düzenleme talebi!

Katalonya'da 12'nci gününü dolduran gösterilerde, kira fiyatlarının düşürülmesi öngören yeni bir yasal düzenleme yapılması talep edildi.

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Pandemi ile beraber İstanbul'dan kaçmak isteyen vatandaşların ilk tercihi Bodrum oldu. Bodrum'a olan bu yönelimlerle  ilçede kira fiyatları bir hayli arttı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2021'de kira fiyatlarına zam yapmayacak!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs ile mücadele çerçevesinde belediyeye ait kiracıların kira ücretlerine zam yapmayacak.

Lojman kira fiyatları 2021!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği'ne göre lojman kira fiyatlarına 2021 yılında zam geldi. İşte lojman kira fiyatları 2021...

Kira gibi aidat ödüyoruz!

İstanbul’da site sakinlerinin ödediği aidatlar kira fiyatlarına ulaştı. Markalı konut projelerinde 100 metrekarelik daireler için ödenen ortalama aylık aidat bedeli 400-450 TL olurken, en yüksek aidat 3 bin 500 liraya ulaştı.

Kira fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Koronavirüs ve deprem nedeniyle büyük şehirlerden kaçan vatandaşların ilk tercihi Bodrum oluyor. Bu durumu fırsat bilen ev sahipleri de kira fiyatlarına zam yapmaya başladı.

Kira artışı ihtarname örneği 2021!

Gayrimenkul kiralamalarında taraflar arasında yapılan sözleşmenin yenilenmesiyle kira fiyatlarına zam yapılıyor. Yapılacak bu zam ile kiracıya ihtarname gönderiliyor. İşte kira artışı ihtarnamesi örneği 2021...

Kira fiyatlarına deprem zammı!

İzmir'de yıkım ve hasara neden olan depremin ardından barınma ihtiyacı içinde olanlar fahiş fiyat artışlarına tepki gösterdi. Kira fiyatlarında bin lira civarında artışlar yaşandı.

Bodrum kira fiyatları Haberi

Bodrum kira fiyatları

Koronavirüs salgını nedeniyle nüfusun 3 katına çıktığı Bodrum'da konut fiyatları tavan yaptı. Takvim'de yer alan habere göre; ilçe genelinde ev fiyatları yüzde 149 artarken kiralık ev bulmak nerediyse imkansız hale geldi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ilçe genelindeki konut piyasasına ilişkin gelişmeleri şu şekilde anlattı: 

"Salgından dolayı İstanbul'da 40 katlı rezidansta yaşamak istemeyen Bodrum'a geldi. Daha önce 100 metrekarelik bir konut 700 -800 bin TL iken şimdi 1.5 milyona, hatta yerine göre 4 milyon TL'ye satılıyor.

Artık rayiç bedel diye bir şey yok. Yalıkavak gibi bölgelerde müşteri gidiyor evin fiyatını soruyor. '3 milyon TL' deniyor. 'Al 10 milyonu, ver evi' diyor. Sadece Türkiye'nin elit tabakası değil dünya zenginleri de geliyor..."

Konutta sahillere ilgi devam...