boğazda satılık yalı

boğazda satılık yalı

Türkiye'de yabancıya konut satışları yüzde 82 artarken, Orta Doğulu zenginler gözünü Boğaz'a dikti. Araplar, Boğaz'da 100 yalı satın alırken, kuşatma başladı.

600 yalıdan 100'ünü Araplar aldı!

Yabancılar en çok İstanbul'dan ev alıyor. Bunların başında Iraklı zenginler bulunuyor. Özellikle Orta Doğulu zenginler gözünü Boğaz'a dikti.

Boğaz’daki 60 yalı alıcısını bekliyor!

Gayrimenkul piyasasının genelinde bir yavaşlama gözlense de, yalı piyasayı oldukça hareketli. ‘Boğaz’ın incileri’ olarak anılan 60 yalı satılmayı bekliyor.

Emirgan Yol Yalısı 15.5 milyon TL'ye satılıyor!

İstanbul Avrupa Yakası Emirgan bulunan Yol Yalısı satışa çıkarıldı. 10 oda, 10 banyo ve 3 salondan oluşan yalının toplam satış bedeli 15 milyon 500 bin dolar olarak belirlendi.

Boğaz'daki yalılarına el koyup vahşice öldürdüler!

Boğaz'daki bir yalıya göz diken çete, evin sahibesini öldürdükten sonra evlatlığa işkence yaptı.

Boğaz’da 62 yalı ve 27 yalı dairesi yeni sahiplerini bekliyor!

İstanbul Boğazı'ndaki 62 yalı ve 27 yalı dairesi yeni sahiplerini bekliyor. Muhteşem malikanelerin satılık fiyatları ise 8 milyon ile 550 milyon lira arasında değişiyor.

Yalı Ataköy satılık dükkan fiyatları!

Yalı Ataköy'de bulunan 61 adet iş yeri açık artırma ile satışa sunuluyor. Yalı Ataköy satılık dükkan fiyatları minimum 1 milyon 996 bin 800 TL'den başlıyor.

Beykoz'da 20 milyon TL'ye icradan satılık yalı!

Beykoz İcra Dairesi, Anadolu Hisarı Mahallesi'nde bulunan yalıyı satışa çıkardı. Ahşap sahilhane nitelikli gayrimenkulün satış bedeli 20 milyon TL olarak belirlendi.

Hırka-i Şerif için yalı teklif ettiler!

Hazreti Muhammed'in Veysel Karani'ye hediye bıraktığı Hırka-i Şerif'in muhafazasını üstlenen 59. kuşaktan torunu Samir, "Hırka-i Şerif için dedeme boğazda yalı teklif edildi. Dedem ise 'Ben sahip değilim, sadece muhafızıyım' yanıtını verdi" dedi.

Daire Kartal Yalı satılık daire!

Daire Kartal Yalı satılık daire tipleri 1+1 ve 2+1 olarak tasarlandı. Ön satışları devam eden proje Bodur Proje Geliştirme Gayrimenkul imzası ile inşa edilecek.

İstanbul Boğazı'nda 43 yalı 1 milyar dolara satılık!

İstanbul Boğazı'nda şu anda irili ufaklı yaklaşık 43 adet yalı satılmayı bekliyor. Bu yalıların 20'si Anadolu, 23'ü ise Avrupa yakasında yer alıyor. Bu yalılar için istenen toplam bedelin yaklaşık 1 milyar 60 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

Boğaz'ın en değerli yalıları!

Yalı kültürü Osmanlı'ya, Mısırlılardan geliyor. Yatırımı artırmak için başlayan bu yaşam tarzı sonrası, boğazda 366 yalı yapılıyor. Bunlardan 18 tanesi Sabancı Ailesi'nin... Koç ve Yalçın Ailesi'nin ise 3'er adet yalıya sahip olduğu söyleniyor.

İstanbul Boğazı'nda 140 milyon euroya satılık yalı!

İstanbul Boğazı'nda yalı piyasası hareketlendi. 14 yalı yeni sahibini beklerken, en pahalısına 140 milyon euroluk rekor fiyat biçildi. Bir emlak firmasınca satışa sunulan yalının adı ve sahibi merak konusu oldu.

İstanbul'daki satılık 33 yalının toplam değeri 951 milyon dolar!

Boğaz'ın incisi 33 yalı yeni sahibini bekliyor. İhtişamları ile büyüleyen yalıların fiyatları da dudak uçuklatıyor. 8 ile 80 milyon dolar arasında fiyata sahip satılık yalıların toplam değeri 951 milyon dolar.

Sahibinden satılık yalı Ahmet Bayer’in çıktı!

Ünlü işadamı Ahmet Bayer, Emirgan Boyacıköy’deki yalısını gazete ilanıyla satışa çıkardı. Bayer, 19 milyon dolar satış bedeli istenen yalı için herhangi bir gayrimenkul ofisiyle anlaşmadı.

Vaniköy'de 250 milyon liraya satılık yalı!

Reşat Altın'ın 25 bin liraya satıldığı 1983 yılında, Vaniköy'de bulunan 290 metrekare büyüklükteki yalı 250 milyon liraya satılacakmış. İşte Emlakkulisi.com tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın o özel haberi...

Ortaköy'de satılık yalı! Metrekaresi 2 bin 220 lira!

İstanbul Beşiktaş'ta Ortaköy yalılarından biri 1974 yılında 8 milyon 946 bin 600 liradan; metrekaresi 2 bin 220 liradan satışa çıkarılmış... İşte Emlakkulisi.com tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın ortaya çıkardığı o haber...

1974 yılında Ortaköy'de metrekaresi 2.220 liradan satılık yalı arsası!

Reşat Altın'ın 894 liraya satıldığı 1974 yılında, Ortaköy'de 40 metre deniz cepheli 4 bin 30 metrekare yalı arsası, metrekaresi 2 bin 220 liradan, 8 milyon 946 bin 600 liraya satılacakmış.

boğazda satılık yalı

boğazda satılık yalı boğazda satılık yalı

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı olan Mehmet Faraç, bugünkü yazısında Orta Doğulu zenginlerin Boğaz'dan aldığı 100 yalıyı ele aldı. İşte o haber...

Memleket sığınmacı konusunda nasılsa başıboş ya, Türkiye'de yabancıya konut satışları da yüzde 82 artmış. Yabancılar en çok İstanbul'dan konut almış...

Özellikle KDV muafiyeti, Türk vatandaşlığı için 250 bin dolarlık yatırım bedelinin yeterli olması gibi düzenlemelerle yurtdışında düzenlenen fuarlardan sonra, yabancıya satışlarda patlama olmuş...

Geçmiş yıllarda metropollerle turizm bölgelerinden alınan binlerce konut bir yana, sadece 2019 yılında özellikle Araplara satılan konutların sayısında büyük artış olmuş. Yılın ilk 4 ayındaki rakam 13 bin 338'e çıkmış... 

Geçen yıl ilk 4 aydaki satış ise 7 bin 341 olarak belirlenmiş. Yani, yüzde 82'lik artış söz konusu...

İstanbul, 2019'un ilk 4 ayında yabancılara 6 bin 160 konut satışıyla birinci...