borsa düştü

borsa düştü

Borsa düştü. Dolar yükseldi. ABD kaynaklı mortgage krizi yeniden hortladı.

Türkiye'deki otellerin doluluk oranı yüzde 3 düştü!

"Ağustos 2015 Ülke Performans Raporu"na göre, Türkiye genelinde ağustos ayı otel dolulukları, geçen yılın aynı dönemine göre düştü.

İnşaat sektöründe inşaat işleri seviyesi 3.7 puan düştü!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından hazırlanan "Eylül Ayı Sektör Raporu" açıklandı. İnşaat sektöründe mevcut inşaat işleri seviyesi eylül ayında 3.7 puan düştü.

Kuyumcukent Gayrimenkul'den Borsa İstanbul açıklaması!

Borsa İstanbul II.Ulusal Pazar'da işlem gören Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları AŞ., Ulusal Pazar'da işlem görme talebinde bulunduğunu ancak süreç içinde bu talebin işlemden kaldırıldığını bildirdi.

Doğu ve Güneydoğu'da gayrimenkul değeri düştü!

DOĞU ve Güneydoğu’da son dönemde artan terör olaylarıyla birlikte bölgedeki gayrimenkul değerleri de dibe vurdu. 7 Haziran seçimlerinden sonra gayrimenkul değerleri Yüksekova’da yüzde 60, Diyarbakır’da yüzde 40 düştü.

Doğu-Güneydoğu'da gayrimenkul değerleri düştü!

DOĞU ve Güneydoğu’da son dönemde artan terör olaylarıyla birlikte bölgedeki gayrimenkul değerleri de dibe vurdu. 7 Haziran seçimlerinden sonra gayrimenkul değerleri Yüksekova’da yüzde 60, Diyarbakır’da yüzde 40 düştü.

Güneydoğu'da konut fiyatları yüzde 60 düştü!

Son yıllarda açılan havalimanları ve başlayan yatırımlarla gayrimenkul fiyatlarının hızla yükseldiği Güneydoğu Anadolu’da konut fiyatları Yüksekova’da yüzde 60, Diyarbakır’da yüzde 40 düştü.

Borsa Çin'le coştu, en çok 'inşaat' kazandırdı!

Borsa İstanbul 100 ( BIST 100) endeksi, günü yüzde 3,04 yükselişle 73.509,71 puandan tamamladı. Yatırımcısına en çok kazandıran sektör endeksi "inşaat" oldu.

Kapadokya'daki turist sayısı ilk 7 ayda yüzde 12 düştü!

Kapadokya Temsilciliği'nin yapmış olduğu ve 2015 yılının ilk 7 ayının değerlendirildiği çalışmanın ikinci bölümü yayınlandı. 2015 yılının ilk 7 ayında bölgede konaklayan yabancı turist sayısı, bir önceki yıla göre %18,3 düştü.

Temmuz'da markalı konutların yabancıya satışı yüzde 37'ye düştü!

Temmuz’da markalı konutlarda yabancıya satışın oranı yüzde 52’den yüzde 37’ye düştü. Bu düşüşte siyasi belirsizlik ve terör saldırılarının yanı sıra Arap yatırımcıların Ramazan ayı molası da etkili oldu.

Yİ-ÜFE Temmuz'da yüzde 0,32 düştü!

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) temmuzda yüzde 0,09 arttı, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 0,32 düştü.

Batı Akdeniz'de ihracat yüzde 11,3 düştü!

Antalya, Burdur ve Isparta'dan yapılan ihracat geçen ay yüzde 23,7 geriledi. İhracat 7 aylık dönemde de yüzde 11,3 düştü.

İnşaat sektörü güven endeksi Temmuz'da 82.33'e düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Temmuz Ayı Sektörel Güven Endekslerini açıkladı. Buna göre, inşaat sektörü güven endeksi bir önceki ayda 84.71 iken, Temmuz ayında 82.33 değerine düştü.

Türkiye'de ev sahibi olma yaşı düştü!

Türkiye'de ev sahibi olma yaşı 40’ın altına düştü. Bu durum ekonomik özgürlüğün ve geçim standartlarının yükselmesine bağlanıyor.Dünyada ise gençler arasında ev sahibi olma alışkanlığı gün geçtikçe azalıyor.

borsa düştü

borsa düştü borsa düştü