03 / 06 / 2023

borsa

borsa

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, bugüne yüzde 0,31 artış ile birlikte 3.892,54 puandan başladı. İşte detaylar…

Borsadan rekor geldi! Hangi hisse kazandırdı hangisi kaybettirdi?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, bu günü yüzde 1,01 oranda kazançla 3.880,34 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını yapmış oldu. Peki, hangi hisseler yatırımcısına kazandırdı, hangi hisseler kaybettirdi?

Vatandaş Vakıfbank hisseleri üstünden nasıl dolandırıldı

Geçtiğimiz Ağustos ayı başından 12 Eylül tarihine kadar 3,90 Türk Lirası’dan aldıkları VakıfBank hisselerini 15,66 Türk Lirası’na kadar yükselterek yatırımcıları tokatlayan manipülatörler tekrar küçük yatırımcıları mağdur ederek para kazandı.

Borsa İstanbul’da yeni rekor geldi mi? Güne yükselişle başladı!

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,50 artış ile 3.860,71 puandan başladı. İşte detaylar…

 Bir yılda yüzde 669 prim yapan hisseye SPK’dan müdahale

Borsada manipülasyon skandalının patlak vermesinin ardından inişli çıkışlı seyir devam ederken Sermaye Piyasası Kurulu flaş bir karara imza attı. Son bir yılda yüzde 669 prim yapan Gesan hisse senedine SPK’dan tedbir kararı geldi.

Borsada rekor üstüne rekor! Güne rekor seviyeden başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, bu güne yüzde 1,55 artış göstererek 3.907,43 puan ile birlikte rekor seviyeden başladı. İşte detaylar…

En fazla açığa satış yapılan hisseler belli oldu

Borsada toplamda 12 milyar 850 milyon Türk Lirası seviyesinde açığa satış gerçekleşti. Borsanın toplam işlem hacmi ise 76,2 milyar Türk Liradan 113,2 milyar Türk Liraya yükseldi. Verilere göre bugün gerçekleşen toplam işlem hacmi ise içindeki açığa satışların oranı yüzde 11,35 oldu.

Bankacılık hisseleri yine zıpladı! Borsa İstanbul'da neler oluyor?

Haftaya yükselişle başlayan Borsa İstanbul’da bankacılık endeksinde de yüzde 9.8 oranda yükseliş yaşandı. Haftanın ilk işlem gününde tüm sektör endeksleri yükselirken, en çok kazandıran yatırımlar ise bankacılık hisseleri oldu.

Borsa İstanbul haftaya nasıl başladı? Borsada son durum ne?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, henüz yeni giriş yaptığımız haftaya yüzde 0,77 artış ile 3.654,74 puandan başlamış oldu. İşte detaylar…

Borsayı artık onlar yönlendiriyor! Nelere dikkat etmeli?

Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcıların dibi görmesinin ardından hisseler bir oranda yerli yatırımcıların alım satım işlemlerine odaklı hareket etmeye başladı. Peki, borsa düşer mi, son dönemde neler dikkat etmek gerekli?

Bu hafta piyasaları hangi veriler etkileyecek?

Bu hafta dolar, euro, borsa, altın grafiğini etkileyecek verilerin başında Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz kararı var. İngiltere'de ve Almanya'dan gelen enflasyon ve dış ticaret rakamları ile Asya'dan gelecek veriler de piyasalar tarafından yakından takip edilecek.

Bu hisseler yatırımcısını üzmüyor!

Son dönemlerde borsaya ilginin artması sosyal medya ortamında hisse paylaşımlarının da payını artırmış durumda görünüyor. Peki, son 1 yıl içinde sosyal medyada en fazla hangi hisseler konuşuldu? Yatırım yapanlar nelere dikkat etmeli? İşte haberimizde..

Borsa için en kritik seviye! Geri sayım başladı

Kazançlı bir haftayı geride bırakan Borsa İstanbul 100 Endeksi'nin yeni haftadaki tehlikeli sonuç seviyesi 3 bin 701 seviyesini görmüş oldu. Haftalık bazda ise yüzde 1,66 oranında değer kazanan Borsa İstanbul, yeni haftada kritik bir seviyeyi test edecek.

Borsa İstanbul günü düşüşle tamamladı!

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, bugünü yüzde 1,51 değer kaybı ile birlikte 3.517,75 puandan tamamladı. İşte detaylar…

Borsada kaldıraç oranlarına yeni ayar

Takasbank tarafından yapılan son düzenlemeye göre pay ve paya dayalı endeks vadeli işlemlerinde kaldıraçlar düşürüldü. Açıklamada söz konusu kararın risk parametrelerinin ve piyasa koşullarının dikkate alınarak verildiği belirtildi.

borsa Haberi

borsa

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, bu güne yüzde 0,31 artış ile birlikte 3.892,54 puandan başladı. Borsa İstanbul, açılışta BIST 100 endeksi, bir önceki kapanışa göre 12,20 puan ve aynı zamanda yüzde 0,31 değer kazanarak 3.892,54 puana kadar çıktı.

Bankacılık endeksi ise yüzde 0,31’e kadar gerilerken, holding endeksi yüzde 0,48 artış kaydetmiş oldu. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran ise yüzde 2,53 ile bilişim, tek kaybettiren de bankacılık sektörü oldu.

BIST 100 endeksi, dün yükseliş eğilimindeki hareket etmesi sonrası günü yüzde 1,01 artış ile birlikte 3.880,34 puandan tamamlayarak kapanış rekoru tazelemiş oldu.

Dünyaca ünlü analistler, küresel çapta enflasyon ve aynı zamanda resesyon endişeleri ile birlikte tekrar yükselen tahvil faizlerinin, risk iştahının terse dönmesine sebep olduğunu ifade etti.

Merkez bankalarının "şahin" para politikaları ile...