Almanya'nın beşinci büyük enerji şirketi EWE, Türk enerji firmalarına yatırım yapmak istiyor...">

Borusan Enerji

Borusan Enerji

Almanya'nın beşinci büyük enerji şirketi EWE, Türk enerji firmalarına yatırım yapmak istiyor...

Borusan'dan 1,4 milyarlık yatırım!

Enerji, lojistik, çelik gibi alanlarda faaliyet gösteren Borusan Grubu bu yıl 1,4 milyar liralık yatırım yapmayı planlıyor.

Bursa'ya 70 milyon dolarlık enerji yatırım!

Karacabey'in Harmanlık köyüne 70 milyon dolarlık 16 rüzgâr türbini yerleştiren Borusan EnBW Enerji, yapımı tamamlanan tesisini törenle hizmete soktu.

Borusan EnBW, 3 RES'i daha üretime geçirdi!

Borusan EnBW Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı portföyünü büyütme vizyonu çerçevesinde yeni yatırımlarını devreye almaya devam ediyor.

Borusan 2015 yatırımlarını açıkladı!

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, bu yıl konsolide olarak yüzde 10 civarı artışla 5 milyar dolar ciroya ulaşmayı, enerji başta olmak üzere 390 milyon dolara yakın da yatırım hedeflediklerini söyledi.

Borusan 390 milyon dolarlık yatırım hedefliyor!

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, bu yıl konsolide olarak yüzde 10 civarı artışla 5 milyar dolar ciroya ulaşmayı, enerji başta olmak üzere 390 milyon dolara yakın da yatırım hedeflediklerini söyledi.

Borusan'dan 330 milyon dolarlık enerji yatırımı!

Bu yenilenebilir enerji yatırımı Mersin, İzmir, Bursa ve Çanakkale'de 4 RES'in temellerinin atılması, Tekirdağ Balabanlı RES'in hizmete girmesi ve Balıkesir Bandırma RES'te kapasitenin artırılmasını kapsıyor...

Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali açıldı!

Borusan EnBW Enerji Şirketi tarafından Tekirdağ' ın Muratlı ilçesinde kurulan Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali’ nin açılışı gerçekleştirildi.Törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız katıldı...

Borusan Holding'in rüzgar enerji santrali için acele kamulaştırma kararı alındı!

Borusan Holding'in Kemalpaşa, Bayındır ve Torbalı ilçesi sınırlarında 70 hektarlık ormanlık alanda kuracağı rüzgar santrali için önce imar planı değişti, şimdi de Bakanlar Kurulu santral için acele kamulaştırma kararı aldı.

Borusan EnBW, Vestas ile rüzgar santrali yatırımı için el sıkıştı!

Alman enerji devi Vestas Türkiye’ye güven duyduklarını ve yatırım için çok iyi bir bölge olduğunu açıkladı ve Borusan ile 346 milyon dolarlık Avrupa’nın en büyük rüzgar enerjisi yatırımına imza attı.

Borusan ve Vestas rüzgara 346 milyon dolar yatıracak!

Alman enerji devi Vestas Türkiye’ye güven duyduklarını ve yatırım için çok iyi bir bölge olduğunu açıkladı ve Borusan ile 346 milyon dolarlık Avrupa’nın en büyük rüzgar enerjisi yatırımına imza attı...

Tekirdağ'da Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali'nin temeli atıldı!

Borusan EnBW Enerji, Tekirdağ'da 50 MW'lık Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali'nin temelini törenle attı

Türkiye enerji yatırımına hazırlanıyor!

Son dönemlerde Türkiye’de enerji alanında önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini dile getiren Mönchengladbach Kulübü Başkanı, Aunde CEO’su Rolf Königs, “Bu alanda yatırım yapmayı planlıyor

İMSAD, binalarda enerji verimliliğini Ali Babacan'a sundu!

İMSAD"dan yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu kabulde, İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Turan tarafından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan"a 'Avrupa;da Binalarda Enerji Verimliliği Finansman ve Teşvik Modelleri' raporu sunuldu

Borusan Enerji

Borusan Enerji Borusan Enerji

Almanya'nın beşinci büyük enerji şirketi olan ve Bursagaz ile Kayserigaz'ın ana ortağı olan EWE, yeni ana hissedarı EnBW'nin sağladığı yeni kaynakları kullanarak rüzgar santrallerine ve Türk enerji firmalarına yatırım yapmak istiyor. EWE CEO'su Werner Brinker "İkmal alanımıza sınırı olan şirketlerden alım yapmak istiyoruz" dedi. Brinker, Türkiye'nin EWE'nin uluslararası genişleme planlarının odak noktası olduğunu söyledi.EWE'nin yüzde 26'sını alan EnWB, Borusan Holding'in iştiraki Borusan Enerji'nin yarısını nisanda kamuya açıklanmayan bir tutarla satın almıştı.
Star

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Alman enerji devi,...