briket ev inşası

briket ev inşası

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım yaptığı açıklamada Suriye içerisinde hayata geçirilen briket ev projesi kapsamında hedefledikleri sayıyı 20 bine çıkardıklarını söyledi.

İHH Suriye'deki briket ev hedefini 20 bine çıkardı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım yaptığı açıklamada Suriye içerisinde hayata geçirilen briket ev projesi kapsamında hedefledikleri sayıyı 20 bine çıkardıklarını söyledi.

Sadakataşı Derneği İdlib'de 100 briket ev yaptı!

Sadakataşı Derneği, Suriye'nin İdlib Akrabat bölgesinde inşası biten 100 briket eve savaş mağduru aileleri yerleştirdi…

Savaş mağdurlarına İdlib kırsalında 2 bin briket ev yapıldı!

Ateşkesin devam ettiği İdlib'de mağdur olanlar için yapılan 2 bin briket ailelere teslim edildi.

Deniz Feneri’nden 10 bin aileye ev!

Deniz Feneri Derneği'nin hedefi ise Türkiye sınırındaki mülteci kamplarına sığınan binlerce insan için en kısa zamanda 10 bin briket ev hayata geçirmek.

Deniz Feneri İdlib'de 10 bin briket ev yapacak!

Deniz Feneri Derneği İdlib'de "Acil Yaşam Evleri Projesi" kapsamında ilk etapta 10 bin briket ev inşa edecek...

İdlib'te briket evler inşa ediliyor ve çadırlar kuruluyor!

İdlib'te Esed rejimi ve Rusya'nın saldırıları devam ederken, göç eden binlerce insanın barınması için briket ev ve çadır kuruluyor.

İdlib Esenler Köyü'ne 300 briket ev yapılacak!

Esenler, çadır kamplarda yaşam mücadelesi veren İdlibliler'e yardım elini uzatıyor. "100 hanelik köy" hedefiyle başlayan yardımlarla 52 briket ev bitirildi. Esenlerli hayırseverlerin yardımlarıyla yeni hedef, İdlib Esenler Köyü'ne 300 briket ev yapmak olarak belirlendi...

AFAD İdlib'in kuzeyine 616 briket ev yaptı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, İdlib'in kuzeyinde siviller için yapılması planlanan toplam 7 bin 397 briket evden 616'sının tamamlandığını açıkladı...

İHH 200 briket evi Suriyeli ailelere teslim etti!

İnsan Yardım Vakfı (İHH) tarafından yapılan 10 bin briket evlerin inşaatında 200 briket ev tamamlandı. İnşaatı tamamlanan 200 briket ev, savaş mağduru Suriyeli ailelere teslim edildi. İnşaatı tamamlanan 200 briket ev, savaş mağduru Suriyeli ailelere teslim edildi.

İHH İdlib'de briket ev inşasına başladı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, İdlib'de çadır kentlere alternatif olarak briket ev inşasına başladı...

İHH’nın İdlibler için başlattığı “briket ev” kampanyasına destek verildi!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İdlibliler yardım etmek adına briket ev kampanyası başlatıldı.İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Zeki Tahiroğlu"Suriye-Türkiye sınırına yakın bölgelerde kurduğumuz çadırlara alternatif olarak briket evler yapıyoruz."dedi.

Yusufeli'de 10 bin kişi ev sahibi olacak!

Artvin'in Yusufeli ilçesinde taşınma başladı. 68 yıl sonra başlayan baraj inşası kapsamında baraj kenarından yaklaşık 10 bin kişiye ev sahipliği yapacak alan inşa ediliyor.

Yeni ev için oturma izni nasıl alınır?

Bir arsa üzerinde bina inşası için öncelikle belediyeden ruhsat alınıyor. Ruhsatına uygun bir şekilde inşa edilen yapıların kullanımı için de yine belediyeden oturma izninin alınması gerekiyor. Peki, yeni ev için oturma izni nasıl alınır?

briket ev inşası

briket ev inşası briket ev inşası

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'nin İdlib ili kırsalını ziyaret ederek, vakfın briket ev çalışmalarını yerinde denetledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bülent Yıldırım, yaptığı açıklamada, yıl başında İdlib'de yaşanan göç dalgası sebebiyle briket ev inşa çalışmasına başladıklarını dile getirerek, "Krizin başında tüm dünyaya briket ev projesini duyurmuştuk. Ciddi şekilde gündem oldu. Şu anda bulunduğumuz arazi de dahil olmak üzere 25’in üzerinde farklı lokasyonda yürüttüğümüz çalışma sonucu 4 bin 500 adet briket evin inşasını tamamladık. Evlere aileler yerleştiriliyor. Tüm bu araziler adeta bir şehir havasına büründü." diye konuştu.

Briket ev projesinin mevcut durumu hakkında konuşan Yıldırım, Suriye içerisinde "Mazluma Çatı Ol" sloganıyla 24 metrekare genişliğinde 1 oda 1 salon konseptinde 15 bin adet...