büfe kiraları

büfe kiraları

İstanbul’daki gazete ve ürün satış büfelerinin kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapılınca esnaf isyan bayraklarını çekti.

Gazete büfelerinden İBB'ye: 300 bin TL neye göre belirlendi?

İstanbul Tekel ve Gazete Bayileri Odası Başkanı Ferihan Karasu, İBB'nin büfe kiraları zammına ilişkin, “İBB büfeler için ‘Bir yandan ihaleye çıkılacak’ diyor bir yandan 300 bin TL’ye kadar para istiyor. İhale olmadan bu bedel nasıl belirlendi?” diye konuştu.

Konut kiralama platformları Türkiye'de kiraları yükseltecek! 

Koronavirüs salgınına kadar Beyoğlu'nda kiralama platformları aracılığıyla kiraya verilen evlerde rekor kırılmıştı. Peki konut kiralama platformları Türkiye'de kiraları nasıl etkiler? 

Ankara'daki 50 büfe kiraya verilecek!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan 50 adet büfe için kiralama ihalesi düzenliyor.

İş yeri kiraları ödenecek mi?

1 Eylül 2020 itibarıyla adli tatil sona erdi ve adliyeler tam kapasite çalışmaya başladı. Böylece kira problemleri gündeme geldi. Peki şimdi iş yeri kiraları ne olacak? İcra takipleri başlayacak mı?

İş yeri kiraları ödenmediğinde ne olacak?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Haziran sonuna kadar ödenmeyen nisan-mayıs-haziran kiraları için sözleşmenin feshi talep edilemeyecek, tahliye istenemeyecek. Ama 'icra takibi yapılamayacak' denilmiyor, 'haciz tatbik edilmeyecek' denilmiyor. Bir başka tedbir yok mu?' sorusunu yanıtladı.

Koronavirüs kiraları nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını ile iş yeri ve konut kira ödemeleri ile ilgili hangi kararlar alındı? Konut kiraları ertelendi mi? İşte virüs sebebiyle alınan, kiracıları etkileyen kararlar...

İş yeri kiraları ertelendi mi?

Posta yazarı Tamer Heper, 'İşyeri kiraları 30 Haziran’a kadar ödenmeyecek mi?' sorusunu yanıtladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi büfe ve dükkan kiralıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, 1 büfe ve 2 dükkan için kiralama ihalesi yapacak.

Konut kiraları ertelenecek mi?

Koronavirüs için hazırlanan 20 maddelik tedbir listesine 'İş yeri kiralarının ödenmemesi tahliye sebebi sayılmayacak' maddesi de eklendi. Birçok kiracı, bu sistemin konut kiraları için de uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor...

Hong Kong'ta konut kiraları düşecek!

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde ekonomiyi canlandırmak amacıyla hazırlanan paket kapsamında kamu konut kiraları düşürülecek, gelir ve emlak vergilerinde de indirim yapılacak...

Merter Metro İstasyonu’ndaki kaçak büfe kaldırıldı!

İBB tarafından Merter Metro İstasyonu’nun yanına kaçak olarak kurulduğu iddia edilen büfe İBB ekipleri tarafından kaldırıldı. Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada büfenin İyi Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık’a ait olduğunu iddia etti.

Merter metro istasyonuna kaçak büfe mi yapıldı?

İBB aracılığıyla Merter Metro İstasyonuna kaçak olarak kurulan büfe Güngören Belediyesi zabıtaları kaldırılması istendi

İBB Merter metro istasyonuna kaçak büfe mi kondurdu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin encümen kararı ve izin belgesi olmadan Merter Metro İstasyonu ve otobüs durağının yanına kaçak bir büfe kurduğu iddia edildi.

büfe kiraları

büfe kiraları büfe kiraları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetinde yer alan, gazete ve ürün satış büfelerinin yetkisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş’ye verildi. Büfe kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapıldığını, büfelerin yenilenmesi için de kendilerinden 80 ila 300 bin lira arası bir ödeme istendiğini belirten gazete satış büfesi sahipleri, karara tepki verdi.


 
‘Nasıl geçineceğiz’

Milliyet'te yer alan habere göre, çocukluğundan beri gazete satışı yaptığını anlatan 56 yaşındaki Ayhan Akcan, şöyle konuştu:  “Durum şu, şu anda Kültür A.Ş yüksek bir zam yaptı. Bu rasyonel bir rakam değil. Ben ikinci nesil bir gazete bayisi sahibiyim. 50 seneden fazla babam gazete bayiliği yaptı. Daha kulübeler yokken, biz sokakta haftanın 7 günü gazete satışı yapıyorduk. Sabahın 4’ünde kalkıp dükkan...