burdur deprem tatbikatı

burdur deprem tatbikatı

Burdur'da lise öğrencilerinin katılımıyla kentsel dönüşüm için yıkılan evlerde deprem tatbikatı yapıldı.

Burdur'da 26 konut hasar gördü!

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle Burdur'un 6 köyünde 26 konut hasar gördü.

Kent Konut şantiyesinde gerçeğini aratmayan tatbikat!

Kent Konut ve Haldız İnşaat şantiye alanında personelerin ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı sivil savunma ekiplerinin katılımıyla deprem tatbikatı gerçekleşti.

Burdur'da kentsel dönüşüm evlerinde deprem tatbikatı!

Burdur'da lise öğrencilerinin katılımıyla kentsel dönüşüm için yıkılan evlerde deprem tatbikatı yapıldı.

Burdur 100.Yıl Karakolu taşınıyor!

Burdur Bozkurt Mahallesi (Deprem Evleri)’nde kentsel dönüşüm projesi ile TOKİ konutları yapılması kararının ardından, 100.Yıl Karakolu'nun taşınmasına karar verildi.

Kentsel dönüşüm Burdur'da da gerçekleşmeli!

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, deprem konusunda yapılan çalışmaları anlattı. Ercengiz, ''Kentsel dönüşümü Burdur'un da yapması lazım'' şeklinde konuştu.

Burdur Karamanlı Tarım Müdürlüğü'ne yeni bina yapılacak!

Burdur Karamanlı İlçe Tarım Müdürlüğü'nün hizmet binası 2017 yatırım programına alındı. Geçen yıl deprem dayanıklılık testine giren ve yıkımına karar verilen binanın yerine yenisi yapılacak.

TOKİ Burdur Deprem Evleri'ndeki dönüşüm ihale aşamasında!

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak Burdur ilinde kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Burdur deprem evlerini TOKİ yapacak!

Milletvekili Bayram Özçelik Sosyal Medya üzerinden yaptığı duyuru ile deprem evleri TOKİ'leri yapımı için proje alımı ihalesi yapılacağını müjdeledi

Kent Konut'ta yangın ve deprem tatbikatı!

Kent-Konut’ta yangın ve deprem tatbikatı yapıldı. Acil Durum Eylem Planı’nın test edildiği tatbikatta Acil Durum Ekiplerinin çalışma yeteneği geliştirilirken, çalışan personelin olası yangın ve deprem durumunda nasıl hareket etmesi gerektiği tatbik edildi

THBB deprem tatbikatı 28 Mayıs'ta düzenlenecek!

Türkiye Hazır Beton Birliği, öncelikle deprem konusunda bir farkındalık ve sonrasında da müdahale kapasitesini geliştirmek amacıyla AKUT işbirliği ile üyeleri için bir deprem tatbikatı düzenleyecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi deprem tatbikatı düzenledi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, çocukları yangın ve deprem konusunda bilinçlendirmek, ve itfaiyeyi sevdirmek amacıyla Selim Kazak Anaokulu ’nda yangın ve deprem tatbikatı düzenledi

Burdur fayında büyük deprem bekleniyor!

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi (SDÜ), Deprem ve Jeoteknik Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Zakir Kanbur, 100 yıldır enerji biriktiren Burdur fayında 1914'te olduğu gibi büyük bir deprem beklediklerini açıkladı.

Mehmet Zakir Kanbur: Burdur'da büyük bir deprem bekliyoruz!

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Deprem ve Jeoteknik Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Zakir Kanbur, "Burdur fayında 1914'te olduğu gibi büyük bir deprem bekliyoruz" dedi.

burdur deprem tatbikatı

burdur deprem tatbikatı burdur deprem tatbikatı

Burdur'da lise öğrencilerinin katılımıyla deprem tatbikatı gerçekleşti. Senaryo gereği 6,8 büyüklüğüne sahip deprem sonrası enkaz altında kalanların kurtarıldığı ve çıkan yangının söndürüldüğü tatbikat gerçeğin aynı oldu. 

CNN Türk'te yer alan habere göre; Burdur İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yangın ve deprem tatbikatı gerçekleşti. Tatbikat, kentsel dönüşüm nedeniyle yıkımı gerçekleştirilen Bozkurt Mahallesi'ndeki Depremevleri'nde yapıldı. Senaryoya göre merkez üssü Kemer ilçesi olan ve 53 saniye süren 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından enkaz altında kalanlar olurken, bir binada da yangın çıktı. Olay yerine itfaiye, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri ilk olarak yangında mahsur kalan bir vatandaşı kurtardıktan sonra yangına müdahale ederek söndürdü. AFAD ekipleri de depremde yıkılan binayı kontrol ettikten...