Bursa Gemlik Kentsel dönüşüm

Bursa Gemlik Kentsel dönüşüm

Bursa Gemlik Belediyesi tarafından ilçede kamulaştırılan binalar yıkılıyor. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bursa Gemlik'teki kentsel dönüşüm çalışmaları TBMM'de!

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Bursa'nın Gemlik ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına ve deprem riskine ilişkin soru önergesi hazırladı. İrgil sorularını Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a sordu..

Bursa Gemlik'e TOKİ müjdesi var mı?

Saadet Partisi TOKİ ve Kentsel Dönüşüm konuları hakkında bir basın açıklaması yaptı. Partinin Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, Bursa Gemlik'te TOKİ ve Kentsel Dönüşüm konularındaki sıkıntılar bulunduğunu belirtti.

Müteahhitlerden GEMDAŞ'a kentsel dönüşüm ziyareti!

Gemlik Müteahhitler Derneği yönetimi, protokolle başladıkları ziyaretlerini, Gemlik'te bulunan kurumlarla sürdürüyor. İlk olarak sektörde doğrudan iletişimde oldukları kurumlarla ziyaretlerine başlayan derneğin ilk durağı da Gemdaş oldu.

Gemlik'te 2 bin 485 hektar alanın Mikrobölgeleme Etüt ihalesi 15 Mayıs'ta!

Bursa Gemlik'te 2485 hektar bölgenin yani 24 milyon 850 bin metrekarelik alanın İmar Planına Esas Mikrobölgeleme Etütlerinin Yaptırılması ve Raporlarının Hazırlatılması danışmanlık hizmeti ihalesi 15 Mayıs'ta yapılacak...

Bursa Balıkpazarı Camii çevresindeki binalar yıkıldı!

Bursa’nın Gemlik ilçesinde tarihi Balıkpazarı Camii çevresindeki 5 bina yıkıldı.Gemlik’in yanı sıra Kumla ve mahalle statüsüne geçen köylerde meydan çalışmalarına büyük önem verdiklerini hatırlatan Yılmaz, yakışan düzenlemelerin yapıldığını söyledi.

Refik Yılmaz: Gemlik'te diriye konut, ölüye mezar yeri yok!

BURSA Gemlik’in AK Partili Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçedeki binaların yüzde 90’ının riskli olduğunu söyledi. İlçeyi yüksek bölgeye taşımak için çalıştıklarını, kentsel dönüşümün şart olduğunu belirtti.

Bursa Gemlik'te kentsel dönüşüm başladı!

Bursa'da vatandaş-müteahhit işbirliğiyle gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de katıldığı yıkım töreniyle başladı. Başkan Altepe projenin Türkiye'ye örnek olması dileğinde bulundu...

Bursa'da kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Bursa'nın Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde kentsel dönüşüm için toplantılar yapılmaya başlandı. İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası Bursa şubeleri, İMSAD ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Konseyi geçtiğimiz aylarda önemli bir işbirliğine imza attı.

Bursa Mevlana Kentsel Dönüşümü ihalesi 24 Mayıs'ta!

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi oldu. TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan 7. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi 24 Mayıs'ta ihaleye çıkacak.

Bursa'da kentsel dönüşüm için anlaşmaya varıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı. Yiğitler, Esenevler ve 75. Yıl mahallelerinde hayata geçirilmesi planlanan dönüşüm modeli için anlaşmaya varılan hak sahipleriyle ilk imzalar atıldı.

Bursa'da kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Yiğitler, Esenevler ve 75. Yıl Mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları için düğmeye bastı.

Bursa'daki kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 200 dönümlük Gökdere Millet Bahçesi'nin çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Aktaş, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi.

TOKİ Bursa Gemlik Cihatlı kura sonucu 26.09.2020!

TOKİ Bursa Gemlik Cihatlı kura sonucu 26.09.2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Bursa Gemlik Cihatlı kura sonucu 26.09.2020 ve TOKİ Gemlik kura sonuçları kazananlar listesi...

TOKİ Bursa Gemlik başvuruları bugün sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Bursa Gemlik Cihatlı projesinde yer alan konutlar için başvuru dönemi bugün itibariyle sona eriyor...

TOKİ Bursa Gemlik Cihatlı başvuruları başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Bursa Gemlik Cihatlı projesi için başvuru dönemi başladı.

Bursa Gemlik'te istinat duvarı çöktü!

Bursa'nın Gemlik ilçesi Kurşunlu Mahallesi'nde yer alan sahil yolu kenarındaki istinat duvarı şiddetli yağış sebebiyle çöktü.

TOKİ Bursa Gemlik kura sonuçları 18 Haziran 2020 isim listesi!

TOKİ Bursa Gemlik kura sonuçları 18 Haziran 2020 isim listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Bursa Gemlik kura sonuçları 18 Haziran 2020 isim listesi ve TOKİ Gemlik kura sonuçları 2+1 ve 3+1...

TOKİ Bursa Gemlik 100 bin konut kura çekilişi bugün!

Yatırımlarına devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Bursa Gemlik 100 bin konut projesinin kura çekilişi bugün yapılacak.

Bursa Gemlik'te 38  toplanma alanı var!

Son zamanlarda art arda yaşanan depremler olası afet durumuna yönelik çalışmaları artırdı. Son olarak Bursa Gemlik'te bulunan 38 acil toplanma alanı vatandaşlar ile paylaşıldı...

Gemlik'te kentsel dönüşüm müdürlüğü kuruldu!

Bursa Gemlik Belediye Meclisi Şubat ayı Toplantısı düzenlendi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan; “kentsel dönüşüm müdürlüğünü kurduk” dedi.

Bursa Gemlik Kentsel dönüşüm Haberi

Bursa Gemlik Kentsel dönüşüm

Bursa Gemlik Belediyesi, plansız ve çarpık yapılaşma nedeniyle kamulaştırılan binları yıkıyor. Kamulaştırma çalışmaları mahallelere nefes aldırmaya devam ediyor. 

Milliyet'te yer alan habere göre, yapılan imar düzenlemeleri sonrasında yeni yollar ve caddeler yenileniyor. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Yılmaz, “Yaşanabilir bir şehir için ulaşımdan yeşil alana kadar planlı ve modern Gemlik için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Emlâk İstimlâk Müdürlüğü tarafından Hamidiye Mahallesi Melten Sokak ve Ihlamur Sokak’ta bulunan binalar kamulaştırıldı. Kamulaştırması tamamlanan binaların yıkım işlemleri gerçekleşti. 

Yılmaz, son olarak şu açıklamalarda bulundu: “Gemlik’in bazı bölgelerinde yaptığımız kamulaştırmalar ile birlikte yeni eğitim alanları oluşturma, yeni meydanlar kazandırma, yolları açma ve genişletme, çürük binaları yenileyerek depreme dayanıklı ve yaşanılabilir alanlar teşkil etmek için çalışmalar...