bursa konut satışları

bursa konut satışları

Bursa'da 2020'de 144 bin konut satıldı. Satışlarda aslan payı 38 bin 195 konut satışı ile Nilüfer'de. Peki 2021'in ilk ayında Bursa'da konut satışları ne oldu?

Bursa'nın uydu kentlere ihtiyacı var!

İnşaat Müteahhitleri ve Sanayicileri İşadamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç, artan sanayi yatırımlarıyla her geçen yıl daha fazla nüfus çeken Bursa'nın sanayi bölgeleri yakınında kurulacak uydu kentlere ihtiyacı olduğunu söyledi. 

Bursa’da ikinci el konutlara rağbet arttı!

Pandemiye rağmen 2020'yi rekorla kapatan Türkiye konut satışlarını rekor seviyede kapattı. Bursa’da 55 bin 222 konutun satıldığı geçen yılda, dikkat çeken ise ikinci el konut satışları oldu.

Bursa'da emlak stokları tükeniyor!

Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği (BURSED) Başkanı Rıdvan Hasırcı, Bursa’da emlak stoklarının neredeyse tükendiğini belirtti.

Bursa’da konut satışları 2020'de yüzde 100 arttı!

Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi, Bursa'da konut satışlarının geçen yıla göre yüzde 100 arttığını belirtti. Çelebi, kiraların ise ilerleyen aylarda zamlanacağını ifade etti...

Bursa’da ortalama konut fiyatı 280 bin 260 TL’den başlıyor!

Bursa’da ortalama konut fiyatları, Endeksa verilerine göre 280 bin 260 TL, ortalama kira 1 bin 195 TL olarak belirlendi. Yüzde 10,82 ile son 1 yılda en fazla değer kazanan ilçe İznik oldu...

Bursa'da en çok kadınlar ev arıyor!

Türkiye’de sıfır konut projelerini tek bir çatı altında toplayan Hürriyet Emlak Projeland, şehirlerde cinsiyete göre internette ev arama verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Bursa'da en çok kadınlar ev arıyor. 

Bursa'da konut satışlarında düşüş yaşandı!

Bursa'da, Şubat ayında konut satışında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 düşüş görüldü 

Bursa'da konut satışları azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılı Kasım ayı Konut satış verilerini yayınladı. Yayınlanan verilere göre Bursa'da konut satışları azaldı.

Bursa'da sıfır konutta patlama!

Olay Bursa Gazetesi köşe yazarlarından Feridun Eyüpoğlu bugün köşesinde Bursa'da konut satışlarından bahsetti. İşte o yazı...

Bursa’da konut fiyatları arttı!

Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası üyeleri iftar yemeğinde buluştu. Yemekte, Bursa’daki emlak piyasası masaya yatırıldı.

Bursa'da konut satışları Kasım'da yüzde 17 arttı!

Türkiye genelinde konut satışları kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artarken, Bursa'da artış oranı yüzde 17'de kaldı. Yabancılara konut satışında da yüzde 25 gerileme yaşandı.

Bursa'da konut satışları neden düştü?

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, konut satışlarındaki azalmanın maliyetlerdeki artışlardan kaynaklandığını bildirdi.

Bursa'da konut satışları Türkiye ortalamasının üstünde!

İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, Bursa emlak piyasasını değerlendirdi. Mescioğlu yılın ilk üç ayında Bursa'nın konut satışında Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu belirtti.

Bursa'da yabancıya konut satışı yüzde 62,5 arttı!

İstanbul’daki yatırımların kaymaya başladığı Bursa, emlakta yeni gözde haline geldi. Fiyatların her yıl ortalama yüzde 20 yükseldiği kent, yabancılara yapılan konut satışlarında da son bir yılda yüzde 62,5’lik artışı gördü.

Bursa'da konut satışları azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılı Kasım ayı Konut satış verilerini yayınladı. Yayınlanan verilere göre Bursa'da konut satışları azaldı.

Küçük şehirlerde konut satışları arttı!

Gayrimenkul sektörünün bu yıl 3. çeyrekte ihracat performansı arttı. Konut satışları, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde yavaşlarken Bursa gibi daha küçük şehirlerde artış gösterdiği gözlemlendi.

Bursa'da konut satışları yüzde 13.7 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,7 oranında artarak 4 bin 911'e ulaştı.

Bursa'da Nisan ayında konut satışları arttı!

Bursa'da 2017 nisan ayı konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,9 oranında artarak 4 bin 970 olarak kaydedildi.

Bursa'da konut satışları Kasım'da yüzde 17 arttı!

Türkiye genelinde konut satışları kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artarken, Bursa'da artış oranı yüzde 17'de kaldı. Yabancılara konut satışında da yüzde 25 gerileme yaşandı.

2016’nın ilk yarısında yeni konut satışları geriledi!

2016’nın ilk yarısında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde proje bakanların sayısı artarken, bu beş şehirdeki toplam yeni konut satışları ise geçen yılın gerisinde kaldı…

Eskişehir’de konut satışları yüzde 25,5 oranında azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Bursa Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Eskişehir’de konut satışları ise 2015 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24,5 oranında azalarak bin 635 adet oldu.

İspanya'da konut satışları Haziran'da yüzde 17 arttı!

İspanya’da konut satışları Haziran'da geçen yıla göre yüzde 17 arttı. Demokrasinin başlangıcından bu yana en büyük ekonomik durgunluktan toparlanan İspanya, bu yükselişle 2014 yılının Mart ayından beri olan en büyük yükselişini kaydetti.

Konut satışları hız kesmiyor! Kim alıyor bu evleri?

2015’te de konut satışları açısından iyi bir dönem geçiriliyor. Hatta son üç yılın artış rekoru kırılmış durumda. Peki kim alıyor bu evleri? Piyasa nereye gidiyor?

Haziran'da ipotekli konut satışları yüzde 36,3 oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları 2015 Haziran ayında 110 bin 657 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 36,6 oldu.

İpotekli konut satışları Haziran'da yüzde 26,5 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu.

Haziran'da konut satışları yüzde 19,1 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu. 2014 yılı Haziran ayında 92.936 konut satılmıştı.

2006 yılında İsthanbul Evleri'nde konut satışları başlamış!

2006 yılında Han Yapı Gayrimenkul'ün ilk projesi olan İsthanbul Evleri Beylikdüzü'nde konut satışları başlamış. Depreme karşı yüzde 100 güvence veren, 108 dönüme kurulan projedeki konutların metrekare birim fiyatı bin liradan başlıyormuş.

bursa konut satışları Haberi

bursa konut satışları

Olay köşe yazarı Mustafa Özdal, bugünkü köşesinde Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Adnan Cevher'in Bursa gayrimenkul sektörüne ilişkin açıklamalarını yazdı.

İşte Mustafa Özdal'ın 'Bursa’da konut satışı yüksek faiz dinlemiyor' başlıklı yazısı...

Pazartesi Söyleşileri’ne konuk olan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Adnan Cevher, Bursa’daki gayrimenkul tablosuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Son görev yeri Trabzon olan Adnan Cevher kimdir? Şehircilik bakımından Bursa nasıl bir kent?

2020’de gayrimenkul satışları.Yüksek faizler 2021’de gayrimenkul satışlarını nasıl etkiledi? En fazla ve en az konutun satıldığı ilçeler hangileri? Konut ve arsa mülkiyetinin cinsiyet ve yaş grubu dağılımı nasıl?  Bursa’da ne kadar tapu harcı toplandı, ne kadar döner sermaye tahsilatı gerçekleşti? Ev sahibi olma yaşı düştü mü? Tüm bu soruların yanıtları Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Adnan Cevher’e soruldu.

“33 YILDIR KURUMDA ÇALIŞIYORUM”

- Adnan...