29 / 06 / 2022

Çamlıca Camii ne zaman açılıyor

Çamlıca Camii ne zaman açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde temelini attığı Çamlıca Camisi bu akşam Kadir Gecesi için ilk kez ibadete açılacak. Yaklaşık 10 bin kişi caminin avlusunda teravih namazı kılacak.

Çamlıca Camii'nin minareleri 40 metreye ulaştı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla temeli 6 Ağustos 2013’te atılan Çamlıca Camii’ndeki çalışmalar kış olmasına rağmen aralıksız devam ediyor...

Çamlıca Camii ne zaman açılacak?

Yapımına geçen yıl başlanan camlıca camii'nin kaba inşaatının yüzde 70'e yakını tamamlandı. caminin doksanar metrelik 2 minaresinden birinin yüksekliği 30 metreye ulaştı. Peki Çamlıca Camii ne zaman açılacak? işte cevabı...

Çamlıca Cami Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. Etap yıkım töreni yarın!

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla sürdürülen ve depreme dayanıklı olmayan binaların yıkımıyla hayata geçirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri tam gaz devam ediyor. Çamlıca Camii Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. Etabı için 32 binanın yıkımı yarın gerçekleştirilecek.

Büyük Çamlıca Raylı Sistem Hattı'nın maliyeti 1.8 milyar TL!

Çamlıca Camisi’ne metro yapılabilmesi için saatte 32 bin yolcuya ihtiyaç olduğu halde 3 binde kalan, projeyi israf sebebiyle İBB’nin iptal ettiği ortaya çıktı. Proje yeni haliyle, 192 milyon Euro'ya yani yaklaşık 1.8 milyar TL'ye mal olacak.

Küçük Çamlıca Kulesi cazibe merkezi olacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca Kulesi’nde yapılan ikinci yayın testlerinin de tam başarıyla tamamlandığını belirterek, tüm radyo yayınlarını Çamlıca Kulesi’ne taşıyarak buradan vermeye başladıklarını bildirdi. 

Büyük Çamlıca Camii’nin yakınındaki mahallede kentsel dönüşüm sürüyor!

Büyük Çamlıca Cami yakınlarındaki mahallelerde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Mahallelilerden kentsel dönüşüme karşı çıkan mal sahiplerine tebligat gönderildi...

Çamlıca Kirazlıtepe'deki dönüşümde son durum ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’un her yerinden görünmesini” istediği Büyük Çamlıca Camii’nin dibindeki mahallede kentsel dönüşüm devam ediyor.

Çamlıca Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etaba geçildi!

Üsküdar Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarında hızla ilerliyor. Bu kapsamda sürdürülen Çamlıca Camii eteklerindeki, Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin “Yerinde ve Gönüllü” dönüşümün altyapı çalışmalarında 2’nci etaba geçildi...

Çamlıca Camii'nde tarihe geçen ayrıntı!

Temeli 6 yıl önce atılan, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan Türkiye'nin en büyük camisi "Büyük Çamlıca Camisi" Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı...

Büyük Çamlıca Camii açıldı!

Temeli 6 yıl önce atılan, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak dizayn edilen Türkiye'nin en büyük camisi "Büyük Çamlıca Camii'' bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

Çamlıca Cami bugün açılıyor!

İstanbul’un yeni sembolleri arasında yer alan  Çamlıca Camii, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı törenle resmi olarak açılacak.

Çamlıca Camii cuma günü resmen açılıyor!

Aynı anda 63 bin kişinin ibadet edebileceği Büyük Çamlıca Camii cumu günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla resmen açılacak.

Binali Yıldırım: Çamlıca Camii muhteşem bir eser!

Çamlıca Camii'nde bu sabah ilk ezan okundu. Camide sabah namazı kılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ''İstanbul'un güzelliğine güzellik katacak muhteşem bir eser olmuş'' dedi.

Çamlıca Camii'nde ilk ezan okundu!

İstanbul'un en yüksek tepesinde inşa edilen Çamlıca Camii'nde bu sabah ilk ezan okundu. Çok sayıda vatandaş ilk sabah namazını kılmak için camiye geldi.

Çamlıca Camii'nde son durum!

Temeli 2013'te atılan Çamlıca Camii'nde sona gelindi. Cami 7 Mart'ta ibadete açılıyor.  Regaib kandilinde ibadete açılacak camide kütüphane, konferans salonu gibi sosyal alanlar bulunacak. 

Çamlıca Camii ne zaman açılıyor Haberi

Çamlıca Camii ne zaman açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde temelini attığı Çamlıca Camisi bu akşam Kadir Gecesi için ilk kez ibadete açılacak. Yaklaşık 10 bin kişi caminin avlusunda teravih namazı kılacak.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde 6 Ağustos 2013'te temeli atılan Üsküdar'daki Çamlıca Camisi, Kadir Gecesi münasebetiyle avlusunda kılınacak teravih namazıyla birlikte cemaatle ilk kez buluşacak.


BELEDİYE İFTAR YEMEĞİ VERECEK

Bu özel gecede vatandaşlar, Üsküdar Belediyesi'nin sokak iftarında orucunu açtıktan sonra Enderun usulü teravih namazı kılacak. İftar ve teravih namazı programı İstanbul'un bu alandaki tarihte görülen en kalabalık programı olmaya aday. 10 bin kişinin katılımı için 15 bin metrekarelik hasır ve seyyar abdesthane hazırlıkları tamamlandı. İstanbul'un seçkin hafızlarından oluşan bir ekiple Osmanlı döneminde saraylarda kılınan bir namazın kılınacağını söyleyen Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen "Yapımı süren...