çanakkale deprem

çanakkale deprem

İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Çanakkale'de bugün sabah saatlerinde yaşanan depremle ilgili konuştu. Naci Görür, "Kuzey Marmara ile birlikte buralarda da gerilim artıyor" şeklinde konuştu.

Çanakkale Boğazı için deprem uyarısı!

Jeoloji Prof. Dr. Doğan Perinçek, Çanakkale depremlerine ilişkin, "Bütün bu veriler Çanakkale Boğazının deprem potansiyeli olduğuna işaret ediyor. Bulgularımızı yetkililere sunuyorum. Dikkate alınmasını öneririm" diye konuştu.

Salih Yıldız: Çanakkale’nin imar planı sıkıntılıdır!

Elazığ ve Malatya’daki depremden sonra Müteahhitler Birliği ve İnşaat Mühendisleri Odası açıklama yaptı. Açıklamada Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Yıldız, Çanakkale’nin imar planının sıkıntılı olduğunu söyledi...

Ayvacık'taki 12 köyde 85 konut hasar gördü!

Ayvacık ilçesinde hasar tespit çalışmaları yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 12 köyde 85 konutun hasar gördüğünü söyledi.

Ayvacık’ta yıkım yok, çatlayan binalar var!

Çanakkale  Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, meydana gelen deprem sonrasında yıkım olmadığını çatlak binaların giderilebileceğini söyledi.

Çanakkale'deki depremde 10 ev yıkıldı!

Çanakkale Ayvacık Ahmetçe Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Kuş, meydana gelen deprem sonrasında 10 evin yıkıldığını açıkladı.

Çanakkale'de 46 artçı deprem oldu: Çatlak binalar gidebilir!

Çanakkale Valiliği, Ayvacık'ta saat 21.23’te meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremin ardından bölgede büyüklükleri 3,6 ile 1,0 arasında 46 adet artçı deprem meydana geldiğini bildirdi. 

Çanakkale'nin köylerinde konteyner okullar kuruldu!

Çanakkale Ayvacık'ta ard arda meydana gelen depremlerden sonra bazı köylere konteyner okullar kuruldu. Gülpınar köyündeki iki okul tamamlandı.

Çanakkale Ayvacık'ta konteyner kent kuruldu!

AFAD ve Türk Kızılayınca, Çanakkale Ayvacık'ta üst üste yaşanan depremlerin ardından mağdur vatandaşlar için bölgede konteyner kent kurulumuna başlandı.

Çanakkale'de 298 ev hasar gördü!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Çanakkale'de üst üste yaşanan depremlerin 298 evin yıkılmasına veya hasar görmesine neden olduğunu belirtti.

AFAD Başkanı: Az hasarlı evlerine girmesinler!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, Çanakkale'de meydana gelen depremlere ilişkin, "Vatandaşlarımız kesinlikle bizden bilgi almadıkları sürece hasarlı, az hasarlı evlerine asla girmesinler." dedi.

Çanakkale'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Çanakkale'nin Eceabat İlçesi açıklarında Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem oldu. Eceabat açıklarında yerin 8.1 kilometre derinliğindeki deprem ilçede hissedildi.

Çanakkale’de 4,3 şiddetinde deprem oldu!

Çanakkale'nin Çan ilçesinde, bu sabah 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem kısa süreli paniğe neden oldu. Bu depremi saat 11.03’te büyüklüğü 3.5 olan artçı şok izledi.

Çanakkale'de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığının tespitine göre, saat 11.02'de merkez üssü Çan olan 4,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Çanakkale'de 3,6 büyüklüğünde deprem!

Çanakkale boğazının Halileli köyü açıklarında, saat 17.36'da büyüklüğü 3,6 olan bir deprem meydana geldi. İl merkezinde de hissedilen depremde herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı.

Çanakkale Ayvacık'ta depremzedeler konutlarını bekliyor!

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ayvacık deprem konutlarına ilişkin konuştu. Ceylan, 86 köylü için hala konut inşa edilmediğine vurgu yaptı.

Çanakkale Boğazı için deprem uyarısı!

Jeoloji Prof. Dr. Doğan Perinçek, Çanakkale depremlerine ilişkin, "Bütün bu veriler Çanakkale Boğazının deprem potansiyeli olduğuna işaret ediyor. Bulgularımızı yetkililere sunuyorum. Dikkate alınmasını öneririm" diye konuştu.

1915 Çanakkale köprüsü fay hattı üzerinde mi yapılıyor?

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Doğan Perinçek, Çanakkale'de bir konferansta konuşma yaptı. Perinçek, "Yapımı süren Çanakkale Boğaz Köprüsü fayların üzerine yapılıyor, Çanakkale’deki faylar köprü eksenine dik olarak deniz içinde köprünün altından geçiyor" dedi...

Çanakkale'deki depremde 192 yapı hasar gördü!

Çanakkale Valiliği, deprem sonra bölgede başlatılan ön hasar tespit çalışmaları sonucunda, 2 cami, 2 cami minaresi olmak üzere boş ve hasarlı toplam 192 konut ve yapının tespit edildiğini açıkladı.

Çanakkale'deki depremde 10 ev yıkıldı!

Çanakkale Ayvacık Ahmetçe Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Kuş, meydana gelen deprem sonrasında 10 evin yıkıldığını açıkladı.

Çanakkale'de 46 artçı deprem oldu: Çatlak binalar gidebilir!

Çanakkale Valiliği, Ayvacık'ta saat 21.23’te meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremin ardından bölgede büyüklükleri 3,6 ile 1,0 arasında 46 adet artçı deprem meydana geldiğini bildirdi. 

Ayvacık Yukarıköy Deprem Konutları teslim edildi!

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Yukarıköy Deprem Konutları 1. Etap teslimleri düzenlenen törenle gerçekleşti. Törende konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale için daha çok çalışacaklarını söyledi.

Çanakkale Ayvacıklılar yöreye özgü yeni konutlar istiyor!

Çanakkale Ayvacık'ta meydana gelen deprem TBMM’nin gündeminde yer aldı. MHP Grubu adına söz alan Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Ayvacıklılar'ın yöreye özgü yeni konutlar yapılmasını istediklerini söyledi.

Çanakkale'deki depremzedelere ev yapılacak!

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale'de deprem bölgesinde incelemelerde bulunarak depremzedelere ev sözü verdi.

Çanakkale Ayvacık’ta bin 8 yapı hasarlı!

Çanakkale Ayvacık’ta deprem felaketi bitmiyor. Bölgede yapılan hasar tespit çalışmalarına göre bölgede 1008 yapıda hasar tespit edildi. 895 adet konutun ise zarar bedelinin tespiti tamamlandı.

Çanakkale'de deprem sigortalı konut oranı yüzde 57!

Çanakkale'de üst üste yaşanan depremler, zorunlu deprem sigortasına yönelik bilinç düzeyini yeniden gündeme getirdi. Çanakkale'de DASK verilerine göre toplam sigortalılık oranı yüzde 57 seviyesinde bulunuyor.

Çanakkale'de 2 deprem meydana geldi!

Çanakkale'de 4,3 ve ardından meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremler kentin büyük bölümünde hissedildi. 04.26'da meydana gelen 4,3 büyüklüğünde depremin ardından 4.8 büyüklüğünde 2. bir deprem yaşandı.

Ege'de bugün 2 deprem meydana geldi!

Çanakkale'nin Ayvacık ve Gökçeada ilçeleri açıklarında, birer saat arayla Richter ölçeğine göre 4.3 ve 3.6 büyüklüklerinde iki deprem meydana geldi.

çanakkale deprem Haberi

çanakkale deprem

İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Çanakkale'de bugün sabah saatlerinde yaşanan depremle ilgili konuştu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Naci Görür, "Kuzey Marmara ile birlikte buralarda da gerilim artıyor" diyerek tedirgin eden bir açıklamada bulundu.

AFAD verilerine göre, bugün saat 09:42'de Çanakkle Erdek Körfezi’nde 4.0 şiddetinde bir deprem oldu. 

Panik yaratan deprem sonrasında Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı. Görür, şöyle konuştu:

"Arkadaşlar, bu sabah Çanakkale/Bozlar/ Biga’da 4,2 deprem oldu. Bu deprem muhtemelen Çan-Biga Fay Zonu içerisinde. Bu zon KAF’ın güney koluna ait. Zon içerisnde genellikle 6’lar mertebesinde depremler görülür. Kuzey Marmara ile birlikte buralarda da gerilim artıyor"

Naci Görür'den o il için korkutan uyarı! 7 büyüklüğünde deprem bekleniyor!