06 / 07 / 2022

Çanakkalede orman yangını

Çanakkalede orman yangını

Çanakkale merkeze bağlı Sarıcaeli Köyü' nde çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre 2 hektar alan küle döndü...

Çanakkale'de yangına erken müdahale çam ormanını kurtardı!

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Çarıksız köyü yakınlarında tarım alanında başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangında 1 hektarlık alan kül oldu. yangına erken müdahale çam ormanını kurtardı...

Çanakkale Taşlıtarla köyünde orman yangını çıktı!

Merkeze bağlı Taşlıtarla köyü civarındaki yangın 3 hektara yakın alanda zarar yol açtı. Çanakkale merkeze bağlı Taşlıtarla köyü yakınında çıkan orman yangını kontrol altına alındı...

Çanakkale'de orman yangını çıktı!

Türkiye'de önceki gece ve dün çıkan orman yangınları, bazı yerlerde köylere kadar ulaşıp, çevrede oturanlara korkulu anlar yaşattı, yanan bölgenin yanındaki yeni ağaçlandırma yapılan sahada 2008’de 320 hektar orman kül olmuştu...

Türkiye'nin akciğerleri yanıyor!

Çanakkale' nin Gelibolu, Muğla' nın Milas ve Antalya' nın Kumluca ilçelerinde çıkan orman yangınlarını kontrol altına alma çalışmaları, çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri, iş makinaları ve vatandaşların çabaları ile sürdürülüyor...

Çanakkale Yenice'de orman yangını çıktı!

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde çıkan orman yangınına 30 araç, bir helikopter ve amfibik uçakla müdahale ediliyor.

Son Dakika!... Hatay’da gece yarısı orman yangını çıktı

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde ormanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda itfaiye ve Orman bölge Müdürlüğü ekipleri yangına müdahaleyi sürdürüyor.

Hatay'da orman yangını!

Hatay'ın Dörtyol İlçesinde Çökek Yaylası Kırmızıburun mevkisinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında 5 dönüm kızılçam ormanı zarar gördü. Söndürülen yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Zonguldak Alaplı'da orman yangını meydana geldi!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde kontrol altına alınan orman yangınında soğutma çalışmaları sürdürülüyor. Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, yaptığı açıklamada, orman örtüsünde etkili olan yangında soğutma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Kastamonu'da orman yangını!

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde çıkan orman yangını, kuvvetli lodos nedeniyle güçlükle kontrol altına alındı. Kuğu köyü Çiftlik Mahallesi'nde ormanlık alanda, yüksek gerilim hattından çıkan kıvılcım yangına neden oldu.

Avustralya'daki orman yangını uzaydan görüntülendi!

Avustralya'daki orman yangını uzaydan görüntülendi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Avustralya’nın Adelaide bölgesinde 3 Ocak'tan beri söndürülemeyen orman yangınını uzaydan çekilmiş görüntülerini web sitesinden paylaştı.

Marmaris'te 4 bölgede orman yangını çıktı!

MARMARİS'te önceki gün ilk belirlemelere göre piknik tüpü iddiasıyla çıkan orman yangınında 44 hektarlık alan kül oldu. Aynı gün içinde Antalya, Adana ve Seydikemer'de de orman yangınları yaşandı.

Marmaris'teki orman yangınında soğutma çalışmaları devam ediyor!

Marmaris'te 44 hektar orman alanına zarar veren yangın tamamen söndürüldü. Yerleşim yerlerini tehdit etmesi nedeniyle korku ve paniğe neden olan yangın söndürüldü, soğutma çalışmalarına devam ediliyor.

Adana'daki orman yangınında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü!

Adana'daki orman yangınında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü. Durmuşlu Mahallesi Baraj mevkisindeki kızılçam ağaçların oluşturduğu ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangına, ekipler sabaha kadar müdahale etti.

Marmaris'teki orman yangını kontrol altına alındı!

Beldibi Mahallesi'nin Seki mevkisindeki ormanlık alanda dün akşam başlayan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangını, orman işçileri ve itfaiye ekipleri gece boyunca söndürmeye çalıştı.

Adana'da orman yangını!

Adana'nın Kozan ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını çıktı. İlçeye bağlı Durmuşlu mahallesi ormanlık alanda kızılçam ağaçlarından oluşan ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı...

Adana'da orman yangını çıktı!

Adana'da orman yangını çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine, Kozan Orman İşletme Müdürlüğü 11 arazöz, 5 su tankı, 3 ilk müdahale aracı, 6 pikap, 13 teknik personel ve 80 yangın işçisiyle yangına müdahale etti.

Akseki'de orman yangını çıktı!

Antalya 'nın Akseki ilçesi kızılçam ormanında orman yangını başladı. Akseki ilçesinde kızılçam ormanında çıkan yangına 3 yangın söndürme helikopteri ve 10 arazöz ile müdahale ediliyor

Orman yangın sayısı yüzde 50 azaldı!

AA muhabirinin Orman Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, Türkiye'de 2014'te geçen yıla göre orman yangını sayısı yüzde 50, yanan alan miktarı ise yüzde 75 azaldı.

Çanakkalede orman yangını Haberi

Çanakkalede orman yangını

Havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre 2 hektar alan küle döndü.


ÇANAKKALE merkeze bağlı Sarıcaeli Köyü'nde çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre 2 hektar alan küle döndü.


Sarıcaeli Köyü'ndeki orlanlık alandan bugün saat 15.00 sıralarında alevler yükselmeye başladı. Rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede büyüdü. Bölgeye Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 2 helikopter ile çok sayıda arazöz ve orman işçisi sevk edildi. Balıkesir'in Edremit İlçesi'nden de takviye olarak bir söndürme helikopteri gönderildi. Havadan ve karadan müdahale ile alevler 1.5 saat içinde kontrol altına alındı. İlk belirlemelere göre 2 hektarlık ormanlık alan zarar görürken, soğutma çalışmalarının sürdüğü...