Çankırı ve Sivas\'ta adalet sarayı yaptırılacak

Çankırı ve Sivas\'ta adalet sarayı yaptırılacak

Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı, Çankırı ve Sivas'a adalet sarayı inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı

Sivas'ta Şubat ayında 552 konut satıldı! 

TÜİK tarafından açıklanan Şubat ayı konut istatistikleri verisine göre, Sivas'ta Şubat ayında 552 konut satışı gerçekleşti. 2019'un aynı dönemine göre konut satışlarında yüzde 22 oranında artış yaşandı...

Sivas’ta Ocak ayında 642 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri sonuçlarına göre; Sivas’ta 2020 yılının Ocak ayında satılan konut sayısı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 52,13 oranında yükselerek 642 olarak açıklandı.

Sivas'ta arazi toplulaştırma kararı!

Sivas'ta bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerinin yapılmasına dair karar alındı...

Sivas'ta konutların yüzde 60,5'inin sigortası yok! 

Elazığ depreminden en çok etkilenen şehirlerden biri Sivas oldu. DASK, Sivas'ta 130 bin 140 konuttan sadece 51 bin 432'sinin deprem poliçesi olduğunu açıkladı...

Ağrı ve Muş'ta arazi toplulaştırma kararı!

Ağrı ve Muş'ta bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerinin yapılmasına dair karar alındı...

Yozgat ve Tokat'ta acele kamulaştırma kararı!

Yozgat ve Tokat'ta yer alan bazı taşınmazlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yozgat ve Tokat'ta acele kamulaştırma kararı!

Yozgat ve Tokat'ta yer alan bazı taşınmazlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

KİP Batman ve Sivas’ta mağaza açtı!

Türkiye’nin önde gelen erkek moda markaları arasında yer alan KİP, mağazalaşma hamlesinin önemli adımlarından birisi olarak Batman ve Sivas’ta iki yeni mağaza açtı.

Sivas'ta imar barışından 64 milyon lira gelir!

SİVAS'ta 8 Haziran 2018 tarihinde başlatılan İmar Barışı sürecine 55 bin kişi başvururken, 64 milyon gelir elde edildi. 

Sivas'ta yapı ruhsatı verilen konut sayısı yüzde 90 azaldı!

Sivas’ta yapı ruhsatı verilen daire sayısının geçen yılın ilk çeyreğine göre yaklaşık olarak yüzde 90 oranında düşüş yaşadığı açıklandı.

Sivas'ın Hobbit Evleri'ne Rusya ve Ukrayna'dan yoğun talep! 

Dünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi filmindeki Hobbit evleri Sivas'ta inşa edildi. Filmdekini aratmayan evlere Rusya ve Ukraynalı alıcılardan yoğun talep var. 

Çorum ve Sivas'ta arazi toplulaştırma kararı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Çorum ve Sivas'ın bazı bölgelerinde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına karar verildi.

TOKİ'den Sivas'ta 3 kampanya!

Dar ve orta gelirli aileleri konut sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Sivas'ta 3 yeni kampanyaya başladı. İşte TOKİ Sivas 2019 kampanyası detayları...

Çankırı ve Sivas\'ta adalet sarayı yaptırılacak

Çankırı ve Sivas\'ta adalet sarayı yaptırılacak Çankırı ve Sivas\'ta adalet sarayı yaptırılacak

İhaleler, "açık ihale usulü" ile gerçekleştirilecek.

Sivas Adalet Sarayı inşaatının ihalesi, 23 Mart, Çankırı Adalet Sarayı inşaatının ihalesi ise 24 Mart 2010 tarihinde saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

Sivas Adalet Sarayının inşaat ihalesinde işin süresi, 600 gün, Çankırı Adalet Sarayının inşaat ihalesinde işin süresi 500 gün olarak belirlendi.

Ekonomik açıdan en avantajlı teklif, sadece fiyat esasına göre belirlenecek olan ihalelere sadece yerli firmalar katılabilecek.

İhaleye ait şartname, her ihale için ayrı bedel ödenerek Adalet Bakanlığından satın alınabilecek.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları, ihale günü ihale saatine kadar anahtar teslimi götürü bedel üzerinden komisyona verilecek.

Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

İşin tamamı için teklif verilecek olan ihalede katılımcılar teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda...