31 / 01 / 2023

Cerattepe maden projesinde son durum

Cerattepe maden projesinde son durum

Orman ve Suişleri Bakanı Eroğlu, Artvin'in Cerattepe bölgesinde açılması planlanan maden ocağı hakkında konuştu. Eroğlu, "Ben Orman Bakanı’yken ilk defa 2009 yılında AB’de Çevre faslını açtık. En zor açılan fasıl''dedi.

Deniz Ataç'tan Cerattepe maden projesi açıklaması!

Artvinlilerin 1987’den bu yana yaşam alanlarını korumak ve doğal varlıklara sahip çıkmak amacıyla maden faaliyetlerine karşı yürüttükleri mücadele dün Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Artvin heyetini kabul etmesiyle yeni bir aşama kaydetti.

Artvin Cerattepe'deki maden projesinde çalışmalar durduruldu mu?

Artvin Belediyesi, 'iyi haber' diyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Cerattepe'de hukuki süreç bitene kadar maden şirketinin çalışmalarının durdurulduğunu açıkladı.

Artvin Cerattepe ÇED davası bugün görülecek!

Artvin Cerattepe'de maden çıkarılmasına ilişkin ÇED raporuna iptal davasında bugün karar bekleniyor

Artvin Cerattepe ÇED raporu davasında bugün karar verilecek!

Artvin Cerattepe'de maden çıkarılmasına ilişkin ÇED raporuna iptal davasında bugün karar bekleniyor. Yeşil Artvin Derneği’nin kentte dağıttığı bildiride, “Duruşmaya bütün halkımızı davet ediyoruz” denilerek, araç bulamayanlara ücretsiz ulaşım sağlanacağı belirtildi.

Bilirkişi, Cerattepe ÇED olumlu kararına ilişkin rapor hazırladı!

Artvin Cerattepe’de 7 kişilik bilirkişi, teleferikle maden taşıma hesabını yanlış; toz emisyon senaryosunu eksik buldu. Blirkişi raporunda, bunlara karşın ÇED raporunda yer verilen önlemlerin yeterli olduğu görüşünü bildirdi.

Artvin Cerattepe halkının raporu kesindir!

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde daha önce “Ya Artvin, ya maden” denilerek iptal edilen altın madeni projesi için yeniden hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu bilirkişi heyetinden geçti.

Artvin Cerattepe maden ocağına bilirkişi raporu!

Artvin’de inşaatı durdurulması istenen Cerattepe maden ocağına bilim adamlarından ‘onay’ çıktı. Cerattepe maden ocağı hakkındaki ‘çevreye zararlı’ iddiaları, bilir kişi raporlarıyla çürümüş oldu.

Artvin Cerattepe'de şantiyeyi gezmeye izin çıkmadı!

Artvin Cerattepe mevkiinde şantiye kuran maden şirketinin çalışma yapıp yapmadığını görmek için bölgeye gitmek isteyen 7 kişilik heyete Artvin Valiliği'nden izin çıkmadı.

Artvin Cerattepe'de maden projesi için imza kampanyası başlatıldı!

Artvin'in Kafkasör yaylası Cerattepe mevkiinde madencilik faaliyetine karşı, İnşaat ve Ağaç işçileri Enternasyoneli (BWI) ve Yeşil Artvin Derneği, 'Cerattepe'deki doğa katliamına ve baskılara hayır' başlıklı imza kampanyası başlattı.

Artvin'de 4 bin 406 hektarlık maden ruhsatı mı verildi?

Cerattepe’de maden ocağı açmak isteyen yandaş işadamı Mehmet Cengiz’e sadece 40 hektar için değil, Artvin’i de içine alan 4 bin 406 hektarlık maden ruhsatı verildiği belirlendi.

Ali Arabacı: Maden faaliyetlerine süresiz son verilmeli!

TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Ali Arabacı ile komisyon üyeleri Cerattepe'de kurulması planlanan maden şirketinin şantiye alanında incelemelerde bulmak için bölgeye gitti.

Veysel Eroğlu'ndan Cerattepe maden projesi açıklaması!

Orman ve Suişleri Bakanı Eroğlu, Artvin'in Cerattepe bölgesinde açılması planlanan maden ocağı hakkında konuştu. Eroğlu, "Ben Orman Bakanı’yken ilk defa 2009 yılında AB’de Çevre faslını açtık. En zor açılan fasıl''dedi.

Yeşil Artvin Derneği'nden Cerattepe maden projesini inceleme başvurusu!

Cerattepe'de iş makineleri çalışmaya devam ediyor. Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, dün Artvin Valiliğine dilekçe ile başvurarak Cerattepe'de çalışma yapılan alanda inceleme yapmak istediklerini iletti.

Artvin Cerattepe’de bu zamana kadar hangi maden projeleri durduruldu?

Yurt Gazetesi'nin yazarlarından Esin Gedik bugünkü yazısında Artvin Cerattepe’de bugüne kadar yapılması planlanan maden projelerini ele aldı. İşte Esin Gedik'in o yazısı...

Artvin Orman İşletmesi Cerattepe maden projesine yer teslimi yaptı!

Artvin Orman İşletme Müdürlüğü, Cerattepe'deki maden şirketine 77 bin metrekare alanda maden arama ruhsatı için şantiye kurulması ve çalışma yapılması yönünde yer tahsisi işlemini gerçekleştirdi.

Cerattepe maden projesinde son durum Haberi

Cerattepe maden projesinde son durum

Orman ve Suişleri Bakanı Eroğlu, Artvin'in Cerattepe bölgesinde açılması planlanan maden ocağı hakkında konuştu. Eroğlu, "Ben Orman Bakanı’yken ilk defa 2009 yılında AB’de Çevre faslını açtık. En zor açılan fasıl. AK Parti hükümetleri gelmiş geçmiş en çevreci hükümettir. Ağaçlandırmada destan yazıyoruz. 12 yılda 3.5 milyar fidanı toprakla buluşturduk." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Artvin Cerattepe'de açılması planlanan ancak vatandaşların tepkisinin ardından mahkeme kararı açıklanana kadar faaliyetleri durdurulan maden ocağı hakkında açıklama yaptı. Çevrenin korunması için tedbirler alındığını ifade eden Eroğlu, "Çevre ile uyumlu örnek bir proje olacak" dedi.


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Veysel Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:


"HER KESİLEN AĞAÇ İÇİN 3 TANE DİKİLECEK"


"Mahkemeden tamamen iptal olabilir ya da bunları düzeltin...