25 / 06 / 2022

CHP İzmir milletvekili erdal karademir

CHP İzmir milletvekili erdal karademir

Maliye Bakanlığı yayınladığı yönetmelik ile Hazine'ye ait taşınmazların kullanımını yeniden düzenlemişti. CHP'liler bu yönetmeliği şiddetle eleştiriyor. Neden eleştriyor? Zararlı yönleri ne? Detaylar için tıklayın

CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir'den Mardin Yeşilli'deki kentsel dönüşüm projesine eleştiri!

CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Mardin Yeşilli Belediyesi’nin Gül ve Tepebaşı mahallelerinde başlattığı kentsel dönüşüm ile ilgili önemli açıklamalar yaparak yıkımların hukuka aykırı olduğunu söyledi.

İzmir'de depremzedeler için yapılan TOKİ konutlarındaki sorunlar meclis gündeminde!

İzmir'de TOKİ tarafından depremzedeler için yapılan binalarda ortaya çıkan sorunlar meclis gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç konuya ilişkin soru önergesi verdi. 

CHP ve İYİ Parti'den Kanal İstanbul'a tepki!

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. işte o açıklamalar...

İzmir Şehir Hastanesi inşaatının akıbeti TBMM'de!

Yapımı devam eden İzmir Şehir Hastanesinin inşaat sürecine dair bazı iddialar ve hastanenin akıbeti TBMM gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, konuyla ilgili soru önergesi verdi. 

Millet bahçesi projeleri TBMM gündeminde!

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Türkiye genelindeki millet bahçesi projelerine dair bazı verilere ilişkin soru önergesi verdi. 

İzmir Bergama'da bazı arazilerin ilçe belediyesince satılacağı iddiaları mecliste!

İzmir'in Bergama ilçesine bağlı Çalıbahçe Mahallesi'ndeki bazı arazilerin ilçe belediyesince satılmasının planlandığı iddiasına ilişkin soru önergesi verildi. CHP İzmir Milletvekili Av. Murat Bakan, konuyu meclis gündemine taşıdı.

Serbest bölgelere tahsis edilen Hazine taşınmazları meclis gündeminde!

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 1 Kasım 2021 tarihi itibarıyla mülkiyeti Hazineye ait olup serbest bölgelere tahsis edilen taşınmazlara ilişkin soru önergesi verdi. 

Özcan Purçu'dan üniversite öğrencilerine kira yardımı yapılması için kanun teklifi!

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, kredi ve burs alan üniversite öğrencileri için aylık 500 Türk Lirası tutarında kira yardımı yapılmasına ilişkin kanun teklifi sundu.

Sevda Erdan Kılıç: Bağımsız deprem kurulları oluşturulmalı!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, deprem konusu ile ilgili bir yazıyı kaleme aldı.

Türkiye'deki Bakanlığa ait binaların depreme karşı güçlendirilmesi çalışmaları TBMM'de!

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Türkiye genelinde ve İzmir'de Bakanlığa ait binaların depreme karşı güçlendirilmesi çalışmalarına ilişkin soru önergesi verdi. 

İzmir'in 2021 yılındaki yatırım programı TBMM'de!

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Bakanlığın İzmir'de 2021 yılında yapımı ve uygulanması devam eden yatırımlarına ilişkin soru önergesi verdi. 

İcra dosyalarıyla ilgili veriler TBMM'de!

İcra dosyalarıyla ilgili veriler TBMM gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, konuya ilişkin soru önergesi verdi. 

Öğrencilerin yurt ve kira sorunu Meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 21 Eylül 2021 tarihi itibarıyla ülke geneli ile İstanbul, Ankara, Eskişehir ve İzmir illerinde barınma sorunu yaşayan öğrencilere ilişkin soru önergesi verdi. 

CHP İzmir milletvekili erdal karademir Haberi

CHP İzmir milletvekili erdal karademir

CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir'in açıklamasının tam metni:

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan, 19 Haziran 2007 tarih ve 26557 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ''Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik'' ile hazinenin özel mülkiyetindeki araziler ile Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerleri işgal edenlere öngörülen para cezası kaldırılmıştır.

Naylon fatura sanığı sayın Kemal Unakıtan'ın başında bulunduğu Maliye Bakanlığının seçime üç hafta kala yapmış olduğu bu düzenleme; korunması, gelecek kuşaklara taşınması ve herkesin eşit ve özgürce kullanması gereken kamu arazilerini işgal edenlere bir tür af öngörmektedir. Söz konusu yönetmelik değişikliği, kamu arazilerini işgal edenlerden alınan ''ecrimisil''i kaldırmakta, kamu arazilerinin işgal ve talanını özendirmektedir.

...