06 / 07 / 2022

Çiçek Pasajı beyoğlu

Çiçek Pasajı beyoğlu

1984 yılında tarihi Çiçek Pasajı'na 500 milyon değerle satışa çıkarılmış. Sadrazam Küçük Sait Paşa'nın mirasçıları tarafından ikinci kez satışa çıkarılan pasaj, 500 milyon değerle satışa çıkarılsa da alıcı bulmamış.

Çiçek Pasajı Darüşşafaka'ya devredilecek!

Çiçek Pasajı'nda mal varlığı olan Sadrazam Mehmet Paşa'nın torunu Emine Sada Dumlu'nun vefatı üzerine, bir yakını çıkmaması halinde tüm varlığın Darüşşafaka'ya devredileceği açıklandı...

PttAvm'den ayçiçek yağ indirimi! Torku, Yudum, Oruçoğlu, TMO 5 kiloluk yağ fiyatları dibi gördü! İşte fiyat listesi...

PttAvm Torku, Yudum ve Oruçoğlu firmalarının ayçiçek yağ fiyatlarında indirim yaptı. Bu markaların 5 kiloluk, 1 kiloluk ayçiçek yağ fiyatlarında büyük düşüş yaşandı. Peki PttAvm'de ayçiçek yağ fiyatları kaç TL? İşte 14 Nisan 2022 fiyat listesi...

Beyoğlu Küçük Piyale Mahallesi 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği askıda!

İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Küçük Piyale Mahallesi 1169 Ada 1 Parsele İlişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıkarıldı.

İBB Şişli, Beyoğlu ve Eyüpsultan'daki 3 arsayı satışa çıkardı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şişli, Beyoğlu ve Eyüpsultan'da yer alan 3 adet arsayı satışa çıkardı.

Beyoğlu Paylaşımlı Ofis İşletmeciliği Limited Şirketi kuruldu!

Beyoğlu Paylaşımlı Ofis İşletmeciliği Limited Şirketi Beyoğlu’nda  10 bin TL sermaye bedeli ile Hasan Çalışkan tarafından kuruldu.

Beyoğlu Kemankeş Mahallesi 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği askıda!

Beyoğlu ilçesi, Kemankeş Mahallesi, 2217 ada 8-9 parseller ile 7 parselin bir kısmı 2216 ada 2 parsel ile bir kısım tescil dışı alan ve yakın çevresine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 20.06.2021 tasdik tarihli Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar planı değişikliği askıya çıkarıldı.

Beyoğlu Hasköy'de inşa edilecek AVM'nin imar planları değişti!

Beyoğlu Hasköy’de bulunan yün iplik fabrikasının yerine inşa edilecek AVM'nin imar planlarında değişiklik yapıldı. Yeni imar planlarında sosyal tesis için iptal kararı alındı.

Demirtürk Turizm Yatırımları İşletmeciliği Ve İnşaat Sanayi Ticaret Ltd.Şti.Beyoğlu Şubesi açıldı!

Demirtürk Turizm Yatırımları İşletmeciliği Ve İnşaat Sanayi Ticaret Ltd.Şti.Beyoğlu Şubesi Beyoğlu'nda 1 milyon TL sermaye bedeli ile Özcan Çiftçi tarafından açıldı.

Beyoğlu'nda inşaattan düşen işçi yaralandı!

Beyoğlu'nda işe başlığı ilk günde üçüncü kattan inşaattaki çukura düşen 56 yaşındaki Hayrettin Şahin, hayatını kaybetti.

Beyoğlu Belediyesi'nden emlak vergisi için uyarı!

İstanbul Beyoğlu Belediyesi, yayınladığı yazılı açıklamada 7256 Sayılı Vergi Affı için son başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu hatırlatarak emlak vergisi mükelleflerine çağrıda bulundu.

Beyoğlu'nda bir inşaat işçisi 20 metre yüksekten temele düştü!

İstanbul Beyoğlu'nda  bir inşaatın temel alanında çalışma yapan işçi 20 metre yüksekten yere düştü. Yaralanan işçi, itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışma sonucunda bulunduğu yerden çıkarıldı.

Beyoğlu Öğretmenevi hizmet binasının bir vakfa devredildiği iddiası mecliste!

Beyoğlu Öğretmenevi hizmet binasının bir vakfa devredildiği iddiası meclis gündemine taşındı. CHP'li Şeker, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Tülay Hatimoğulları'ndan Beyoğlu Kültür Yolu Projesi için soru önergesi!

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Beyoğlu Kültür Yolu Projesi kapsamında başlatılan inşaatlarda işçilerde Kovid-19 testinin pozitif olmasına rağmen şantiyelerin durdurulmamasını TBMM gündemine taşıdı. Hatimoğulları, "Koronavirüs tanısına rağmen hangi gerekçeyle şantiye durmadı" dedi.

Ege Yapı Beyoğlu projesi için ön talep topluyor!

Ege Yapı, İstanbul'un en gözde semti Beyoğlu'da hayata geçirmeyi planladığı Hasköy projesi için ön talep topluyor. Projede teslimlerin 2021 yılının Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanıyor.

Çiçek Pasajı beyoğlu Haberi

Çiçek Pasajı beyoğlu''Çiçek Pasajı'' ikinci artırmada da satılamadı


Sadrazam Küçük Sait Paşa'nın mirasçılarınca ikinci kez satışa çıkarılan tarihi ''Çiçek Pasajı'' (üstte) satılamadı. 6 yıl önce hissedarlardan Nimet Seba, 22 yıl önce 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce alınan ''izale-i şuyu'' kararına dayanarak, pasajı 300 milyon liraya  satışa çıkarmıştı. Alıcı bulamayan üç katlı 1345 metrekarelik Çiçek Pasajı, dün aynı mirasçı ve hissedarlar tarafından 500 milyon lira değerle satışa çıkarıldı. Yine alıcı bulamayan tarihi han, 10 gün sonra kesin olarak satılacak. Halen 20 kadar dükkanın yer aldığı hanın 80 hissenin yüzde 60'ı, II. Abdülhamit'im Sadrazamı Küçük Sait Paşa'nın torunları Emine Seba Ser, Nimet Saba, Duşize...